Conferences

אל תצאו מהקופסה, תיצרו קופסה חדשה

שרון קדמי, מנכ"ל אלסטום ישראל, על הצורך לשלב בין חדשנות ליצירתיות: "גם כשאנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד, אנחנו רוצים להיות שם ולקחת חלק בשיפור העולם"

ישראל היא אחד המקומות החדשניים בעולם. יצירתיות היא דרך לשנות את המחשבה של העולם. המטרה היא לשלב בין חדשנות ליצירתיות – כשאתה חזק במקום אחד, אתה חלש במקום אחד.

"שני אנשים שאתם מכירים המציאו לפני 20 שנה את הרעיון של גוגל. אף אחד לא חשב שמנוע חיפוש יהפוך בסוף לרכב אוטונומי. החכמה היא לא לצאת מהקופסה, אלא לייצר קופסה חדשה. אלסטום רוצה לצאת מהרכבות ולפתח פתרונות בתחום הניידות, עם תכנית ברורה לשנת 2020 – להגדלה בתחום המקומי והגלובלי.

"המשימה שלנו היא לא רק לייצר רכבות ומכשירי איתות, אלא גם לסייע לאנשים להגיע ממקום למקום ולהתנייד בקלות. באופן זורם יותר בהשתלבות של כל כלי התחבורה, יעיל עבור החברה ואטרקטיבי עבור כל המשתמשים.

"באינו טרנס היתה הרבה מאוד חדשנות. בינינו, השיא של אלסטום לפני עשר שנים כרכבת המהירה בעולם – שיא שלא נשבר עד היום – לא מעניין. רכבות מהירות זה נחמד אבל לא מעניין. מה כן מעניין? רכבת אחרת שנוסעת 140 קילומטר בשעה, אבל מונעת באמצעות מימן. היום היא פועלת בהמבורג שבגרמניה. כשהיא עובדת על מימן ופולטת מים, המשמעות היא אפס זיהום. זה ירוק. זה חייב להיות ירוק, זורם וכולל את כולם.

"כך אנחנו פועלים בעולם, ומשלבים את הנוסעים שלנו. אנחנו מספקים חיבור לרשת wifi, וחיבור בין כלל כלי התחבורה האפשריים – שמתחיל באופניים ועובר לרכבת, מטרו ואוטובוס. יש גם דרישות חדשות שצריך לעמוד בהן – להיות ירוק יותר; הסעה של מסה גדולה יותר; עלות נמוכה יותר עבור הנוסע; ושילוב של הגנת סייבר — לא צריך לומר מה קורה מישהו אם משתלט על רכבת נוסעת עם 300 נוסעים, או מצליח לשלוט במחסומים.

שרון קדמי (צילום: מוטי מילרוד)

שרון קדמי (צילום: מוטי מילרוד)

"הניידות החכמה של אלסטום הולכת למקום הזה – החיבור במייל האחרון שנותן פתרון לקראת סוף הנסיעה. אוטובוס חשמלי של אלסטום שנוסע כיום בפריז ודומה לרכבת במטרה לספק המשך בתחושה לנסיעה במטרו.

"בתחום הזרמת המידע הדינמית, כולם רוצים להיות מחוברים: 'מפה אורבנית' שכולם מחוברים אליה, ו'אופטימטום לייב' שמראה בזמן אמת את חלוקת האנשים לקרונות, ומאפשר התפלגות נוחה יותר בחלוקה ביניהם. ראינו במחקרים שיותר מ-30% מהנוסעים משנים את ההתנהגות שלהם, זה מסייע להתנהלות השוטפת. דבר נוסף הוא החיבור בתשלום באפליקציה, שכל עולם התחבורה הולך אליו.

"מהצד השני של המתרס נמצאים המפעילים שלנו – מפעילים פר סה או רשויות. יש שתי ערים בעולם שעובדת בהם תשתית של עיר חכמה: פריז היא הראשונה והשנייה נמצאת בטוסקנה. זו מערכת שמתלבשת על המערכת העירונית ומייצרת חיבורים בין כל התחומים של תשתיות משטרה, כרטוס ועוד.

לאלסטום יש כיום חיבור גם בתוך מרכזי הטיפול של הרכבות: נושא התחזוקה תופס כיום תאוצה כמו ברכב. אנחנו לא שם בהערכות, אלא בתחזוקה מדויקת. אנחנו שמים חיישנים על הכלי וכאשר הוא מגיע לתחנה הוא מראה בדיוק איפה יש לבצע תיקונים ושיפורים. בכך, הוא מוביל לחיסכון של 20% ועובד טוב בכמה מקומות בעולם.

"אנחנו לא יודעים איך הכול יהיה בעתיד, בצל העיור וגדילת הערים – אבל אנחנו רוצים להיות שם, לעזור, לקחת חלק ולשפר".

סיקורים נוספים