fbpx
Conferences

"בימינו, שולחן ההנהלה הפך לשולחן וירטואלי גלובלי"

בפאנל "גיוס בכירים: הסודות והמורכבויות שמאחורי הקלעים" בהובלת פול צוקר, מייסדת ומנכ"לית קבוצת נישה, דנו סמנכ"לי משאבי אנוש בהתמודדות עם התהליך המורכב: "גיוס של בכיר שלא מתאים לארגון יכול לגרום לנזק אמיתי לחברה"

"לפני כשנה פנה אלי יו"ר של חברה גדולה כדי לאתר מנכ"ל חדש. המנכ"לים עד כה התקדמו מתוך המערכת והיו"ר החדש הגדיר פרופיל של מועמד עם יכולות עסקיות ואישיות לא מבוטלות. הבנו שהדנ"א של החברה כלל לא יאפשר קליטה של מועמד חיצוני, וההמנכ"ל שנבחר אכן היה מבפנים" – כך פתחה פול צוקר, מייסדת ומנכ"לית קבוצת נישה, את הפאנל בנושא גיוס בכירים, שנערך בכנס HRevolution של TheMarker, המחלקה המסחרית.
לדבריה, התובנה ממקרה זה היא שגיוס של מועמד נכון הוא משימה מורכבת ובמקרה של בכיר – מורכבת שבעתיים. "גיוס של בכיר, כמו חבר הנהלה מחו"ל, שאינו מתאים לארגון עשוי לגרום לנזק אמיתי לחברה וצריך להתייחס לגיוס זה בהיבטים שונים ומגוונים".

לדבריה של סיגל סרור, סמנכ"לית משאבי אנוש, KALTURA: "המגמות המשתנות כיום בעולם העבודה משנות סדרי עולם. אם לפני עשרים־שלושים שנה חבר ההנהלה היה יושב סביב שולחן הנהלה פיזי במקום העבודה, היום העולם הוא גלובלי וכך שולחן ההנהלה הפך לשולחן וירטואלי גלובלי, בטח כשמדובר בחברי הנהלה המנהלים את פעילות החברה מעבר לים. כשקולטים חבר הנהלה חדש צריך להנגיש בפניו את המידע. את כל השאר הוא ילמד תוך כדי. החפיפה שצריכה להיעשות לו צריכה להתמקד בצורת העבודה בארגון".

סיגל סרור, אילת אורין גודארד, פזית קליר, מודי בניה ופול צוקר (צילום: תומר אפלבאום)

(צילום: תומר אפלבאום)

בהתייחסה לקידום בכירים מבפנים אמרה כי "היום מקדמים בחברות גדולות, כמו בחברות הזנק קטנות, את העובדים הפנימיים גם לתפקידי הנהלה. מגמה נוספת שמתחוללת היא קליטתם של מנכ"לים חדשים מחברות שבהן הם שימשו כסמנכ"לים. נותנים להם הזדמנות ראשונה וזה מבורך בעיניי".

אילת אורין גודארד, HR VP בחברת Kornit Digital אמרה: "בחברה שלנו מאמינים בקידומים פנימיים ויותר מ–20% מהאנשים שאנו מגייסים לתפקידי הנהלה צמחו בארגון".

סיגל סרור, אילת אורין גודארד, פזית קליר, מודי בניה ופול צוקר (צילום: תומר אפלבאום)

(צילום: תומר אפלבאום)

"כשאנו קולטים חברי הנהלה חדשים אנו משתדלים לחבר אותם לחברי ההנהלה הקיימים. בקליטת בכיר חשוב לנו שהוא יהיה מנהיג ארגוני ויכיר את חוזקות הארגון ואת אנשי המפתח".

פזית קליר, סמנכ"לית משאבי אנוש, HSBC טענה בפאנל כי אחת הטעויות הגדולות בגיוס מנהלים בכירים לארגון היא שהרבה פעמים המנהלים החדשים נאבקים בתחילת הדרך בתרבות הארגונית ובתהליכי עבודה שאינם מוכרים להם. "היכולת שלהם להתנהל תוך דרישות מקצועיות של חברה גלובלית שלעתים סותרות את המוכר להם מתסכלת מנהלים בכירים בתחילת הדרך והתפקיד שלנו הוא להנחות אותם ולהסביר להם שהשינוי ייקח זמן".

מודי בניה VP People, ADAMA Agricultural Solutions Ltd אמר בפאנל כי "גם בחברה שלנו אנו מעדיפים לקדם מנהלים מבפנים. ההגעה של אדם מבחוץ צריכה להיות בעלת ערך מוסף משמעותי בישיבה סביב השולחן".

סיגל סרור, אילת אורין גודארד, פזית קליר, מודי בניה ופול צוקר (צילום: תומר אפלבאום)

(צילום: תומר אפלבאום)

לדבריו, "גיוס של חבר הנהלה, בטח כזה מחו"ל, צריך לשלב ערך מוסף לארגון כמו גם התאמה תרבותית לחברי ההנהלה".

בניה התייחס גם לעבודת הצוות ואמר כי היא חשובה לצורך הובלת הארגון ואת זאת צריך לעשות הבכיר החדש תוך בניית אמון עם חברי ההנהלה והעובדים, שייתנו לו את היכולת והידע להתוות את הדרך".

משתתפים: פול צוקר, מייסדת ומנכ"לית קבוצת נישה, סיגל סרור, סמנכ"לית משאבי אנוש, KALTURA, מודי בניה, VP People, ADAMA Agricultural Solutions Ltd, פזית קליר, סמנכ"לית משאבי אנוש, HSBC, אילת אורין גודארד, VP HR Kornit Digital.

סיקורים נוספים

רוב מקצועות העתיד טרם נוצרו

דפנה אבירם ניצן: "מקבלי ההחלטות צריכים להתאים עצמם לעידן החדש"

העתיד כבר כאן: תקציב הרווחה מוקדש לעובדים

נועם בוסידן, מנכ"ל ובעלים משותף בהייטקזון: הנגשה של תוכן מותאם אישית לכל עובד תגדיל את המעורבות ואת האמנות כלפי מקום העבודה

מוכרים את המוצר, אבל לא את המעסיק

דרור גורביץ', שותף ומייסד ב-AKT, אמר בכנס HRevolution כי ארגונים רבים מתקשים לשכנע עובדים להגיע אליהם - וכתוצאה מכך נפגעות התוצאות העסקיות

הכל אישי

טליה בונה, סמנכ''לית משאבי אנוש, סיבוס סודקסו

חדשנות היא טכנולוגיה, אבל גם תנאי ההעסקה

עמליה דואק בשיחה עם מנכ"ל פייפאל, פרץ רגב, על המהלכים שהחברה עשתה בכל מה שקשור לחוויית העובד - ועל הדרך שבה הם יכולים להועיל לה בטווח הארוך

פרישה נבונה בחסות המעסיק

מירה בר, מנהלת תחום פרישה וגיל שלישי, מנורה מבטחים

"כל ההגדרות הן אולד סקול, יש רק דור C"

בפאנל בנושא מחוברות עובדים, דנו מנהלות משאבי אנוש בכירות על האופן שבו מקומות עבודה מייצרים עובדים פרודוקטיביים, ואיך ניתן לשמר אותם

האם אפשר לפטר עובד בגלל סטטוס בפייסבוק?

עו"ד נטע ברומברג: "השימוש במדיה החדשה מוביל לאובדן אנונימיות של העובדים. על המנהלים לקבוע כללי אתיקה להתנהלות ברשתות החברתיות"

ההפרעה השקופה שפוגעת בעובדים

מיטל פרסטר סלע, מייסדת ומנכ"לית PerfectaHR

מרכז ההייטק שיצר תשתית הון אנושי יש מאין

מאיה הופמן־לוי, מנהלת מרכז הפיתוח EMC DELL: "הפארק בנגב לא היה מצליח ללא השותפות שיצרו חברות הטכנולוגיה"