Conferences

האיום האמיתי על תשתיות ישראל

רונן יונה, מנכ"ל הר־טוב ניהול

בחמש השנים הקרובות צפויים בישראל פרויקטים של תשתית בהיקף חסר תקדים של למעלה מ- 100 מליארדי שקלים. מכאן שקיימת חשיבות אסטרטגית מהמעלה הראשונה לשמירה על יכולת עצמית לאספקת המשאבים הדרושים לביצוע הפרויקטים.

בעוד מרבית מדינות העולם ובראשן מעצמת השוק החופשי ארה"ב מבינות שאסור לוותר על נכסים אסטרטגיים, בישראל אנו עדים למגמה מדאיגה של השתלטות זרה על נכסים לאומיים ואסטרטגיים דוגמת נמלי ים, כבישים ועוד. מדאיגה לא פחות השתלטותן של חברות זרות על ענפים המספקים חומרי גלם חיוניים לביצוע פרוייקטי תשתית, דוגמה חיה לכך ניתן לראות במתחולל בשוק המלט.

ועדת הרשקוביץ קבעה כי מלט הוא מוצר לוקאלי, בעל חשיבות אסטרטגית למדינת ישראל ובשל כך קבעה ש-80% מתצרוכת המלט בישראל צריכה להתבסס על ייצור מקומי והיתרה בשיעור של 20% על יבוא. מדינת ישראל כפתה על נשר למכור את מפעל המלט שלה בהר–טוב ובכך נפתח שוק המלט לתחרות מקומית. משזיהו קונצרנים בינלאומיים את המתרחש, החלו ביבוא פרוע של מלט מטורקיה ומיוון במחירי היצף בכדי להשתלט על שוק המלט כולו. בעקבות ההיצף, נתח השוק של המלט המיובא מגיע לכדי 40% מכלל תצרוכת המלט בישראל תוך שהוא פוגע פגיעה משמעותית בתעשייה המקומית עד כדי סכנה ממשית להמשך פעילותה של מלט הר-טוב. 40% מהשוק המקומי תלויים בחסדי חברות ומדינות זרות, חלקן עוינות לישראל.

ברור לכל כי בסופו של תהליך מחירי ההיצף זמניים ולאחר שתושלם מלאכת ההשתלטות על השוק המקומי, לבטח תבוא עליית מחירים משמעותית.

הממשל הנוכחי בארה"ב פתח ללא היסוס במלחמת סחר גורפת, במטרה להגן על השוק האמריקאי. ישראל אינה ארה"ב ולבטח לא צריכה להיגרר למלחמות כלכליות, אך חובתה של המדינה לעשות ככל שהחוק מתיר לה על מנת להגן על התעשייה המקומית, לשמור ולשמר את שליטתה בנכסים אסטרטגיים ובמשאבים לאומיים, קל וחומר בשמירה על עצמאות רבה ככל הניתן בכל הקשור לתעשיות חיוניות דוגמת תעשיית המלט.

זוהי נקודת מבחן משמעותית למקבלי ההחלטות. המשך היבוא הפרוע במחירי ההיצף מאיים לא רק על מלט הר-טוב, אלא גם על תעשיית הבנייה והתשתיות בישראל כולה.

סיקורים נוספים

"בתחבורה אנחנו רגע לפני משבר דרמטי כמו משבר הדיור"

שאול מרידור, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמר בוועידת התשתיות כי סוגיית התחבורה בישראל לא טופלה מספיק על ידי הממשלה בשנים האחרונות. "הפקקים שיש היום יהיו זיכרון מתוק ורחוק לעומת מה שצפוי לנו"

"מי שיסע בתחבורה ציבורית יגיע מהר יותר"

מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל הודפת את הביקורת ומבטיחה עתיד ורוד לתחבורה הציבורית בישראל: "רואים היום מהפכה בתקציבים - כל שנה הם גדלים במיליארדי שקלים"

"שוק המימון לתשתיות מתפוצץ - צריך גוף שיעשה סדר"

שוק המימון לתשתיות בישראל נהנה מצמיחה וכניסה של גופים חדשים כמו בנקים זרים וקרנות חדשות מהארץ ומהעולם • בפאנל המימון של ועידת התשתיות דנו בכירי תחום המימון בישראל בחסמים ובבעיות שעמם מתמודדים גופים מממנים של פרויקטים גדולים • "לכל אחד מהגופים יש תורה שונה וכל אחד מהם משנה את תורתו ממכרז למכרז"

"מבטיחים לספק מערכת רכבות עם 100% זמינות"

ג'ראר פאל, מנהל מכירות לשירותים דיגיטליים בסימנס, על הדרך להביא את רכבת ישראל לאיחור מצטבר של עד עשר דקות בשנה

האם הקטר ההיברידי/דואלי הכי חזק מתקרב לישראל?

פאבלו חואן, מנהל מכירות בחברת הרכבות השווייצית סטדלר, הסביר בוועידת התשתיות על הדגם החדש של הקטר הדו תכליתי של החברה

"קיבלנו מנתניהו תזכורת על הפריפריה: אנחנו משעממים"

בפאנל שעסק בפערי התשתיות בין המרכז לפריפריה עסקו המשתתפים בחלוקת האחריות בין הממשלה לבין ההנהגה המקומית של היישובים ובחוסר הכדאיות הכלכלית של בניית מגורים בפריפריה • "כשאנחנו יוצאים מהמרכז לפריפריה לפרויקטים חדשים קשה להתקיים"

"נוסע עולה בפתח תקווה ומזדחל בפקקים אינסופיים במהירות 10 קמ"ש"

בפאנל התחבורה "בין פקקים למחלפים טסה הרכבת" הודה רכז התחבורה במשרד האוצר אסף וסרצוג כי המדינה לא השקיעה מספיק עד היום בתחבורה ציבורית. "אם מסתכלים על מדדים מקובלים שאנחנו רוצים להשוות עצמנו אליהם, אנחנו ברמה של עד 50% מהעולם"

האינטרנט של הרכבות

אדוארדו טאפיה, מנהל לקוחות באלסטום

מי האיש שהבין שהזיזו את המכולה שלו?

אשל ארמוני, יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, הסביר בוועידת התשתיות איך משבר הפרטת הנמלים מתקרב לפתרון – ומה הנכס החשוב ביותר בשירות הציבורי, שמאפשר לפתור סכסוכי עבודה שמכבידים על הציבור כולו

"השקעה בתשתיות היא לא רק עבודה, אלא גם מקור לגאווה"

אורן כהן, מנהל מוצרי מימון מורכבים בבנק הפועלים, מסביר את הקשיים בהשקעות במדינות מתפתחות – ואת הפתרון שמציעים הבנקים בעולם ובישראל, המאפשר לסייע לפרויקטים של תשתיות ברחבי הגלובוס