fbpx
Conferences

האם הקטר ההיברידי/דואלי הכי חזק מתקרב לישראל?

פאבלו חואן, מנהל מכירות בחברת הרכבות השווייצית סטדלר, הסביר בוועידת התשתיות על הדגם החדש של הקטר הדו תכליתי של החברה

איך אנחנו מציעים ומבטיחים שירות אמיתי? כשמדברים על ביצועים, אנחנו מייצרים את הקטר הכי חזק באירופה – בערך 4,000 כוחות סוס בהנעת דיזל או בחשמל בהספק עד 7 מגוואט בלחיצת כפתור עם מהירות של עד 160 קילומטר לשעה. הקטר הזה לא לגמרי חדש בתכנונו, אלא מבוסס על רכיבים אמינים שכבר נמצאים בקטרים פועלים: הרכיבים האלה נמצאים בשימוש ביותר מ-200 קטרים ונסעו יותר מ-65 מיליון קילומטר, אז אנחנו בהחלט בוטחים בהם ובאמינות שלהם. קיבלנו יותר מ-80 הזמנות באירופה ובעולם לקטרים דואלים, לשוק הבריטי, הגרמני, צרפתי, השוודי, הנורווגי, ואנחנו מאוד בטוחים לגבי הקטר הדואלי הזה, שכבר נוסע בבריטניה בשנה האחרונה. אנחנו מצפים לקבל את רשיון ההפעלה בצרפת בתחילת השנה הבאה, ובשאר המדינות באירופה עד אמצע שנה הבאה.

הקטר הזה גם מציע את האופציה לכלול את head end power, או HEP שזאת מערכת שמאפשרת באמצעות הקטר לייצר אנרגיה למיזוג אוויר לכל קרונות רכבת הנוסעים ובכך מייתרת את הצורך בגנרטורים בקרון הכח (שנמצא כיום בכל רכבת נוסעים ברכבות בישראל) מה שמאפשר להפוך את קרון הכח לקרון נוסעים ולאפשר מקום יקר לנוסעים נוספים באותה הרכבת. הכל ביחד מייצר קטר עם יעילות גבוהה יותר. זה מוריד את מחיר האנרגיה ומשפר את המחיר התפעולי, שזה מאוד חשוב.

פאבלו חואן (צילום: מוטי מילרוד)

פאבלו חואן (צילום: מוטי מילרוד)

לגבי זיהום אוויר, הקטר הזה כשהוא פועל במצב דיזל מצוייד במנוע בדרגה 3B במונחי פליטת מזהמים וזאת רמת הרגולציה הכי גבוהה באירופה כיום. הקטר הזה עומד בדרישות הכי עדכניות, ולא פחות חשוב הוא נמצא בקטגוריה B לבטיחות משריפה – ויכול לפעול במנהרות ותחנות מתחת לקרקע ובמנהרות באורך של יותר מחמישה קילומטרים. הקטר יכול לעשות את זה הן במצב הנעת דיזל והן במצב הנעת חשמל. שתי המערכות יכולות לנסוע במנהרות ותחנות מתחת לקרקע באורך של יותר מחמישה קילומטרים.

לסיכום יש לנו ניסיון בישראל, ויש לנו ביצועים טובים בקטרים, לכן אנחנו מרגישים מאוד בטוחים להגיד שהקטר הזה מאוד מתאים ומאוד נוח לישראל. הקטר הזה יכול להתחיל את הנסיעה עם חשמל ואם יש בעיה או תקלה במשך הנסיעה הוא מסוגל להמשיך את הנסיעה על דיזל, הנהג יעשה את הסוויץ' מחשמל לדיזל והנוסע לא ירגיש בזה בכלל. הנוסע יגיע לאן שהוא מתכוון להגיע, מבלי שיצטרך להחליף מרכבת אחת לשניה ולחכות. אנחנו מצפים שמה שיקרה בישראל הוא שמשנה לשנה יהיו יותר קווים חשמליים, אבל שוב, זה לא יקרה בתוך שנה אחת, אלא לאורך זמן. בינתיים אנחנו חושבים שהקטר הזה הכי מתאים הן לתקופת המעבר והן לעתיד המחושמל. הקטר הזה יכול להציע לנו זמנים יותר טובים ובטחון תפעולי בקווים מתל אביב לירושלים, לבאר שבע, לכל מקום בישראל ולפעול גם כקטר חזק מאוד לרכבות משא.

סיקורים נוספים

"השקעה בתשתיות היא לא רק עבודה, אלא גם מקור לגאווה"

אורן כהן, מנהל מוצרי מימון מורכבים בבנק הפועלים, מסביר את הקשיים בהשקעות במדינות מתפתחות – ואת הפתרון שמציעים הבנקים בעולם ובישראל, המאפשר לסייע לפרויקטים של תשתיות ברחבי הגלובוס

"נוסע עולה בפתח תקווה ומזדחל בפקקים אינסופיים במהירות 10 קמ"ש"

בפאנל התחבורה "בין פקקים למחלפים טסה הרכבת" הודה רכז התחבורה במשרד האוצר אסף וסרצוג כי המדינה לא השקיעה מספיק עד היום בתחבורה ציבורית. "אם מסתכלים על מדדים מקובלים שאנחנו רוצים להשוות עצמנו אליהם, אנחנו ברמה של עד 50% מהעולם"

"מבטיחים לספק מערכת רכבות עם 100% זמינות"

ג'ראר פאל, מנהל מכירות לשירותים דיגיטליים בסימנס, על הדרך להביא את רכבת ישראל לאיחור מצטבר של עד עשר דקות בשנה

מנכ"לי משרדי התחבורה והאוצר בוועידת התשתיות של המחלקה המסחרית של דה מרקר

"שוק המימון לתשתיות מתפוצץ - צריך גוף שיעשה סדר"

שוק המימון לתשתיות בישראל נהנה מצמיחה וכניסה של גופים חדשים כמו בנקים זרים וקרנות חדשות מהארץ ומהעולם • בפאנל המימון של ועידת התשתיות דנו בכירי תחום המימון בישראל בחסמים ובבעיות שעמם מתמודדים גופים מממנים של פרויקטים גדולים • "לכל אחד מהגופים יש תורה שונה וכל אחד מהם משנה את תורתו ממכרז למכרז"

אל תצאו מהקופסה, תיצרו קופסה חדשה

שרון קדמי, מנכ"ל אלסטום ישראל, על הצורך לשלב בין חדשנות ליצירתיות: "גם כשאנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד, אנחנו רוצים להיות שם ולקחת חלק בשיפור העולם"

"שר התחבורה סלל אוטוסטרדה לעיר הבה"דים - אבל שכח את ירוחם"

ראש המועצה המקומית היוצא של ירוחם, מיכאל ביטון, תקף בחריפות את הממשלה בוועידת התשתיות: "אומרים לנו שיביאו רכבות וכבישים לירוחם. אבל רכבת וכביש לא מביאים אף תושב לירוחם. מה שמביא תושב לירוחם זה חינוך, מתנ"ס, רחוב נקי"

"תשתיות התחבורה במשבר עמוק"

מנכ"ל האוצר שי באב"ד הבהיר בוועידת התשתיות כי אין בכוונת שר האוצר לפרוץ את התקציב בשנת בחירות: "כחלון הצליח להביא לכך שכל החלטה של שר מעל עשרה מיליון ש"ח, כולל רה"מ, צריכה לקבל את אישורו קודם"

מי האיש שהבין שהזיזו את המכולה שלו?

אשל ארמוני, יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, הסביר בוועידת התשתיות איך משבר הפרטת הנמלים מתקרב לפתרון – ומה הנכס החשוב ביותר בשירות הציבורי, שמאפשר לפתור סכסוכי עבודה שמכבידים על הציבור כולו

האיום האמיתי על תשתיות ישראל

רונן יונה, מנכ"ל הר־טוב ניהול