fbpx
Conferences

הכל אישי

טליה בונה, סמנכ''לית משאבי אנוש, סיבוס סודקסו

אחד מסיפורי ההצלחה הבולטים בתקופה האחרונה הוא סיפורה של החברה האמריקאית נטפליקס שהצליחה לרתק מיליונים בעולם לתכנים שהיא מציעה. אחת הסיבות שנטפליקס הצליחה לגרום לצופים להעדיף את התכנים שלה על-פני התכנים שמציעות הרשתות המקומיות – היא פרסונליזציה. הטכנולוגיה שלה מאפשרת להציג לכל צופה חוויה אישית, הכוללת המלצות שונות, קידום תכנים שונה, ואפילו הצגת תמונות שונות לתכנים, לפי הפרופיל האישי של כל אחד.

הגברת הפרסונליזציה היא כיום השאיפה של כל ארגון מול לקוחותיו. התאמה אישית יוצרת שיעורי נאמנות גבוהים יותר.

לפי אותה גישה, אנשי משאבי האנוש צריכים להתייחס ללקוחות העיקריים של הארגון – העובדים. תחום ה-HR עדיין נמצא מאחור בכל הקשור להתאמה אישית. לראייה, רק 8% מהמנהלים בסקר ה- Human Capital השנתי שפרסמה דלויט ב-2018 העידו שתוכנית ההטבות שלהם היא "אפקטיבית ביצירת התאמה אישית". ככל שנצליח להגדיל את רמת הפרסונליזציה בחבילת ההטבות שכל עובד מקבל, כך נהפוך את העובד ליותר מרוצה ומעורב רגשית. פוטנציאל פרסונליזציה גבוה קיים בתחום הטבות הבריאות שארגונים מעניקים לעובדיהם. לכולם ברור שכל עובד נמצא במצב בריאותי שונה מהאחר. בעזרת טכנולוגיה פופולרית כמו מחשוב לביש (צמידי כושר ושעונים חכמים), אפשר לנטר את מצבו הגופני של העובד, להציב לו יעדים להתקדמות, ולבנות לו תוכנית רפואית אישית. האפליקציה HEALTHY WORKPLACE למשל מאפשרת לארגונים לתגמל את העובדים על קיום אורח חיים בריא בעזרת גיימיפיקציה של פעילויות יומיומיות המתורגמות להטבות כמו כרטיסים לסרט או משקאות, וכך לנהל תוכנית בריאות אישית.

סוכנות היח"צ N6A לקחה את נושא הפרסונליזציה צעד קדימה, וגיבשה תוכנית הטבות אישית הנקראת PACE POINTS, במבנה הדומה לתוכניות במועדוני לקוחות של מותגים מובילים: התוכנית מאפשרת לעובד לצבור נקודות ע"פ נוסחה המשלבת הישגים אישיים, צוותיים וארגוניים. כשהעובד מגיע לרף מסוים של נקודות, הוא בוחר ממגוון אפשרויות תגמול מתוך 6 קטגוריות – בריאות, נסיעות, חוויות מיוחדות, תחבורה ודיור, איכות חיים, ו"הגשמת חלומות".

"החלק המאתגר בתוכנית היה היעדר תקדים", אומר מנכ"ל הסוכנות, מאט ריזטה. "לא יכולנו ללמוד משום חברה אחרת. זה הכריח אותנו להיות אחראים, מפורטים וקפדנים. רצינו לרתום את העובדים לרעיון ולכן הם ממלאים משובים".

נקודה חשובה נוספת היא ההתאמה בין האני מאמין וערכי הארגון, לבין ההטבות הניתנות מטעמו: חברת פטגוניה למשל המשווקת ביגוד ואביזרים לטיולים, ומאמינה בעידוד האנשים לצאת ולטייל, מקפידה להעניק לעובדיה גם הטבות שתואמות את עולם הערכים הנ"ל כמו סופי שבוע ארוכים ואפשרות לבצע פעילויות אקסטרים במהלך שעות העבודה. במילים אחרות, היא מתנהלת מול עובדיה באותה צורה כמו מול מיטב לקוחותיה. וזו אולי המסקנה עבור מובילי ההון האנושי בחברות: אנחנו צריכים לזכור שהעובדים הם הלקוחות החשובים ביותר להצלחת החברה, ועלינו להתייחס אליהם ככאלה.

האפליקציה HEALTHY WORKPLACE למשל מאפשרת לארגונים לתגמל את העובדים על קיום אורח חיים בריא בעזרת גיימיפיקציה של פעילויות יומיומיות.

סיקורים נוספים

כך תהפכו למנהלי האושר בארגון

עומרי גליק, Executive VP, BUYME

העתיד כבר כאן: תקציב הרווחה מוקדש לעובדים

נועם בוסידן, מנכ"ל ובעלים משותף בהייטקזון: הנגשה של תוכן מותאם אישית לכל עובד תגדיל את המעורבות ואת האמנות כלפי מקום העבודה

העובד שיודע הכל על כולם

מיטל פרסטר סלע, מייסדת ומנכ"לית PerfectaHR, במבט אסטרטגי על תפקיד הסורסר: האם הוא חוקר פרטי או תחקירן ואנליסט? לאילו כישורים הוא נזקק?

רוב מקצועות העתיד טרם נוצרו

דפנה אבירם ניצן: "מקבלי ההחלטות צריכים להתאים עצמם לעידן החדש"

מרכז ההייטק שיצר תשתית הון אנושי יש מאין

מאיה הופמן־לוי, מנהלת מרכז הפיתוח EMC DELL: "הפארק בנגב לא היה מצליח ללא השותפות שיצרו חברות הטכנולוגיה"

HRevolution – ועידת TheMarker למהפכה בעולם משאבי האנוש

האם אפשר לפטר עובד בגלל סטטוס בפייסבוק?

עו"ד נטע ברומברג: "השימוש במדיה החדשה מוביל לאובדן אנונימיות של העובדים. על המנהלים לקבוע כללי אתיקה להתנהלות ברשתות החברתיות"

שקיפות ואיזון בדיני עבודה

עו"ד מרים קליינברגר־אתר, ראשת מחלקת דיני עבודה, ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'

"חונכות הפוכה" - לעידוד חדשנות בארגון

דפנה שורץ, ראש ההתמחות בניהול יזמי בבית הספר אדלסון ליזמות, דיברה על הגישה שחברות בשוק הבינלאומי כבר מאמצות

Meet the HR Startups

פלטפורמה למיפוי וניהול כשירויות העובדים