fbpx
Conferences

"חיובים בהוראות קבע הם יותר מטריליון שקלים"

שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים, מסביר על הדור הבא של הצ'ק הדיגטלי

"יש בורות גדולה מאוד בכל הנוגע לאמצעי התשלום. יש הנחה שאשראי ומזומן הם אמצעי התשלום המרכזיים, אבל זה לא נכון", אמר שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים, בפתח דבריו בוועידת הריטייל של המחלקה המסחרית של TheMarker ורמי לוי שיווק השקמה. "אנחנו חברה שנותנת אבטחת תשלום לכסף שעם ישראל משלם בצ'קים ובהוראות קבע בנקאיות. אם מדברים על הקניון הממוצע, אז 75 אחוז מבתי העסק הם לקוחותינו".

והבורות הזו, לטענתו, אינה מובנת מאליה: "למי שרוצה לנתח את המצב בישראל קשה לדעת את העובדות כי הנתונים בבנק ישראל סודיים וקשה לדלות אותם. אנחנו דלינו את המידע כדי שיהיה נוח למשתמש. ההנחה שאמצעי התשלום העיקריים הם כרטיסי אשראי ומזומן לא נכונה. בעוד 20 אחוז נעשים באמת באמצעים האלה, 80 אחוז הם באמצעות צ'קים ובהוראות קבע".

"חיובים בהוראות קבע נאמדים ביותר מטריליון שקלים, זה אמצעי התשלום הגדול ביותר. מלפני חודשיים יש יותר ויותר בתי עסק שמשלמים בהוראות קבע בנקאיות בזכות השירות שלנו. היום יש בתי עסק שמוכרים בסכומים גדולים שהלקוח קונה מהם בהרבה מאוד כסף ובהרבה תשלומים. אני לא מדבר על סופר מרקט. אני מדבר על אופנועים, מוצרי חשמל, קרמיקה, סלולר. מי לא קונה את הדברים האלה ב–36 תשלומים? כמה אנשים יכולים לשלם סכומים כאלה במזומן או בכרטיס אשראי ולתפוס את כל המסגרת? לרוב שכבות העם זה מגביל את היכולת לבצע עסקאות. אנחנו מצפים שהיקף הפעילות ילך יותר ויותר לכיוון של הוראות קבע בנקאיות עם אבטחת תשלום.

שי פרמינגר (צילום: מוטי מילרוד)

שי פרמינגר (צילום: מוטי מילרוד)

"המוצר דומה מאוד לצ'קים ולכן קראתי לזה צ'ק דיגיטלי – זה מאפשר לחתום על הוראת קבע בנקאית בדרך פשוטה מאוד: הלקוח מקבל הוראת קבע לנייד, חותם בנייד וזה הכל. לא צריך לכתוב צ'קים. מעבר לזה יש את כל היתרונות של הצ'קים – לא תופס מסגרת, לא מגביל את מסגרת האשראי, והכי חשוב – הלקוח משלם לבית העסק ואנחנו נותנים לו את כל השירות שנוגע לתשלום".

"בסוף כל מה שהצרכן צריך זה מכשיר סלולרי. השירות הזה מאפשר לבתי העסק לתת את המוצר בלי לפחד לגבי התשלום. זה למעשה אשראי חוץ בנקאי. גמיש בתאריכים וממוחשב. בלי ניירת. עבור בית העסק זה נותן לו אפשרות למכור כמה שיותר – הוא רוצה לתת שירות טוב ולאפשר לצרכן לבזבז כמה שיותר".

שי פרמינגר (צילום: מוטי מילרוד)

שי פרמינגר (צילום: מוטי מילרוד)

"אנחנו מאפשרים לבתי העסק שעובדים איתנו לממן אותם, כלומר כמו שעושים באשראי. בית עסק שיעבוד איתנו יוכל לקבל את הכסף בתוך כמה ימים ולא לחכות לתשלום האחרון בעוד שנתיים".

את דבריו הוא מסיים בנתון חשוב: " מ-1 בינואר כל עסק שיקבל תשלום של יותר מ-11,000 שקל במזומן למעשה יבצע עבירה פלילית, הדבר הזה יהפוך עם תחילת השנה ללא חוקי בישראל. לכן עתיד אמצעי התשלום כל כך קריטי וחיוני לכל בית עסק – ואנחנו פה עם המוצר הזה בדיוק בשביל לענות על הצורך הזה".

שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים 

סיקורים נוספים

כך אפשר להציל את הריטייל בישראל

איך נתגונן מפני המהפכה שאמזון הולכת להביא איתה? לאלעד גולדנברג יש כמה טיפים חשובים

"אנחנו מחברים בין המוכר בחנות למנהלים"

אריק קפון, מנכ"ל משותף ב- RetailSoft

"חלון הראווה צריך להיות מושלם"

האתגרים החבויים במעבר מאופליין לאונליין

איילת לזרוביץ', Product Director, DevSense

"אנחנו משתדלים לצמצם את הנטל הרגולטורי"

עו"ד מיכאל אטלן התייחס בדבריו לניסיון לצמצם את הנטל הרגולטורי על הקמעונאים תוך הגנה על זכויות הצרכנים

"טסקו זכתה מביטול מדף הממתקים בקופה"

שירלי קנטור, מומחית לפיתוח אג'נדה חברתית, טוענת כי למהלך שנקטה הענקית הבריטית "היה מחיר גבוה, אבל הוא יצר תמורה נהדרת: נאמנות של לקוחות לחברה"

"צריך לתת לציבור חנויות חכמות"

שלמה מעוז, יועץ פיננסי כלכלי, מסביר איך אפשר להפוך את הקניון למרכז שעשועים לכל המשפחה: "ייאלצו להיכנס לקניון שירותים שיש במתנ"סים, כמו ריקודי עם"

"על כל דולר בארה"ב שמותג שם על שיווק עם משפיענים הוא מקבל חזרה 6 דולרים"

"אסור להתרחק מהשיווק המסורתי"

6 טרנדים טכנולוגיים בעולם הקמעונאות