fbpx
Conferences

"טסקו זכתה מביטול מדף הממתקים בקופה"

שירלי קנטור, מומחית לפיתוח אג'נדה חברתית, טוענת כי למהלך שנקטה הענקית הבריטית "היה מחיר גבוה, אבל הוא יצר תמורה נהדרת: נאמנות של לקוחות לחברה"

"קמעונאות זה כמו מערכת יחסים. פעם היה פשוט לנהל את הנכסים האלה, אך כיום, בגלל הרשתות החברתיות, זה מורכב יותר", אמרה בכנס שירלי קנטור, מומחית לפיתוח אג'נדה חברתית לחברות ומותגים. "יחסי הכוחות השתנו, והמרכיב החשוב במערכת יחסים, אמון, נהפך לחמקמק".

לדבריה, "הצרכנים היום הרבה יותר אקטיביסטים. צעירים כיום גדלים לתוך תפישה שחברות יכולות לפתור בעיות אמון בצורה טובה יותר מממשלות. לכן, אני בוחרת להשתמש במונח 'רדאר חברתי', שיאפשר לחברות השיווק להפגין אחריות צרכנית כרשת או כמותג".

שירלי קנטור (צילום: מוטי מילרוד)

שירלי קנטור (צילום: מוטי מילרוד)

קנטור סיפרה כי "רשת קארפור הצרפתית, למשל, סיכמה עם קבוצה של חקלאים כי תקנה מהם כמות גדולה של פירות שהיו אסורים לשיווק על פי התקנון האירופי. היא בחרה למכור אותם בחנויות שלה, וקראה לכך 'שוק שחור'. המהלך הזה זכה להד תקשורתי. החקלאים תפסו את תשומת הלב של הציבור, והם נהנו מקמפיין מוצלח שהגדיל את מכר הפירות והירקות ותרם הן לחקלאים והן לרשת. בעקבות זאת, באפריל האחרון אף עידכן הפרלמנט האירופי את החוק בנוגע למוצרים שניתן למכור ברשתות.

"דוגמה אחרת היא ביטול מדף הממתקים ליד הקופות ברשת טסקו הבריטית. הרשת הבינה שיש לה אחריות כלפי הלקוחות, ולא צריך בכל מחיר לדחוף להם עוד מוצרים. במקום זאת, הם התחילו לחלק פירות בחינם לילדים של לקוחות בחנויות.".

לדבריה, "חשוב להבין שאלה מהלכים אמיצים שעולים המון כסף לחברות, אבל הם יצרו עבורן תמורה נהדרת: נאמנות ואמון מלא. צעירים רבים אף רצו לעבוד בחברות האלה".

שירלי קנטור (צילום: מוטי מילרוד)

שירלי קנטור (צילום: מוטי מילרוד)

קנטור הוסיפה כי "המסקנה היא שכדאי לחברות להפעיל 'רדאר חברתי' כדי לספק מענה שיחזק את האמון וההערכה של הלקוחות שלהן ויתרום לחברה. מהלכים כאלה יראו ללקוחות שלכם כמה אכפת לכם מהם".

שירלי קנטור, מומחית לפיתוח אג'נדה חברתית לחברות ומותגים

סיקורים נוספים

"אמזון ממשיכה את המהפכה של גוגל"

רועי לוי, מנהל מערך השילוח ב-Gett ישראל, מסביר מהו אפקט אמזון, כיצד הוא משפיע על העסקים באונליין ובאופליין ואיך אפשר למנף אותו במכירה רב־ערוצית

קמעונאות בעידן דיגיטלי: נפתחה ועידת Retail

"אנחנו משתדלים לצמצם את הנטל הרגולטורי"

עו"ד מיכאל אטלן התייחס בדבריו לניסיון לצמצם את הנטל הרגולטורי על הקמעונאים תוך הגנה על זכויות הצרכנים

"חיובים בהוראות קבע הם יותר מטריליון שקלים"

שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים, מסביר על הדור הבא של הצ'ק הדיגטלי

עוברים לתשלום דיגיטלי

אמיר רביד, סמנכ"ל פיתוח עסקי ומנהל חטיבת פתרונות התשלום, וריפון ישראל

"ייבוא מוצרים ללא מע"מ מייצר אפליה בלתי סבירה"

עו"ד אוריאל לין תקף בוועידת Retail של המחלקה המסחרית של The Marker את המדיניות הכלכלית של הממשלה, שלטענתו מפלה לרעה את הקמעונאים

6 טרנדים טכנולוגיים בעולם הקמעונאות

כך אפשר להציל את הריטייל בישראל

איך נתגונן מפני המהפכה שאמזון הולכת להביא איתה? לאלעד גולדנברג יש כמה טיפים חשובים

"הדרך היא להסתכל מה הלקוח רוצה ואיך להנעים את זמנו"

עולם הרכישות באינטרנט הוא האיום הגדול על הקמעונאים המסורתיים, אבל הוא גם ההזדמנות הגדולה שלהם. איך בכל זאת מתמודדים עם הזמנים המשתנים? עבור בכירי הקמעונאים בישראל התשובה מורכבת

"על כל דולר בארה"ב שמותג שם על שיווק עם משפיענים הוא מקבל חזרה 6 דולרים"