fbpx
Conferences

כך תהפכו למנהלי האושר בארגון

עומרי גליק, Executive VP, BUYME

הכירו את מלך בהוטן, ג'יגמה קייקר נמשל. מלך בהוטן הגדיר מחדש את ההצלחה של המדינה שלו, במושג הנקרא GNH: Gross National Happiness, אושר לאומי גולמי. המלך הבין שככל שאזרחים שלו יהיו יותר מאושרים, כך המדינה תצליח יותר. כשמדברים על ניהול אושר בחיים הפרטיים, קל לנו להצביע על אותם הדברים שיעשו אותנו מאושרים. הנושא מתחיל להיות מסובך כשמדברים על חברות וארגונים.
אז מה הקשר בין בהוטן לעולם משאבי האנוש? אחת המשימות החשובות של מנהלי משאבי האנוש והרווחה היא לגרום לעובדים להרגיש טוב במקום העבודה. זה כולל נופש חברה מפנק, ימי כיף, מתנות בחגים ועוד. במילים אחרות, אנשי משאבי האנוש הם מנהלי האושר בארגון – Happiness Management.

ניהול האושר הארגוני בימנו חייב להיות מותאם אישית לכל עובד בארגון. כלומר, לסימה מנהלת השיווק מעפולה, אין את אותם רצונות כמו של עידו, מתכנת בן 27 מתל אביב. לכל עובד יש צרכים אחרים, תחביבים ואהבות שספציפיים רק לו. לכן, חייבים לוודא שכל עובד בארגון מקבל את המתאים לו. מהמקום הזה נוצרה מערכת לניהול האושר הארגוני שבאה לתת פתרון בדיוק לסוגיה הזאת.

המערכת מאפשרת לעמוד בארבעת עקרונות הברזל לקיום האושר בארגון:
1. תנו מתנה אישית – חשוב להבין מה תחום המומחיות של כל עובד, מה הצרכים שלו, תחביבים מעבר לשעות העבודה – להכיר אותו באמת. מערכת ניהול האושר הארגוני מאפשרת לייצר מגוון מתנות כך שכל עובד יקבל את המתנה המתאימה עבורו.
2. תהפכו את המתנה לחוויה – בסופו של דבר, אתם רוצים לתת לעובדים מתנה שהם באמת ישמחו לקבל. תנו להם מתנה משמעותית יותר כמו כרטיסים להצגה, ערב במסעדת שף או ספא מפנק. תהיו בטוחים שזאת תהיה מתנה שהם לא ישכחו.
3. אל תשכחו שתזמון זה הכל – לא משנה מה הסיבה, חשוב מאוד לתת מתנה בדיוק בזמן. מערכת האושר פותחת את האפשרות לתזמון מדויק.
4. תעשו את זה פשוט, נגיש ונוח – לקבל מתנה זה כיף, זה לא צריך להיות מסורבל. מערכת האושר דואגת שתהליך קבלת המתנה יהיה טכנולוגי ונוח.
בעידן בו הכל טכנולוגי, גם העובדים מצפים שמקום העבודה שלהם יהיה מתקדם בכל הקשור לנושא הרווחה. הגיע הזמן לעלות שלב ולתת לעובדים מתנה אישית וחווייתית. לקראת חג הפסח, יש לכם הזדמנות להפוך ממנהלי משאבי אנוש שנותנים מתנה לחג, למנהלי אושר ארגוני שיודעים מה העובד באמת ירצה לקבל לחג, ולהתאים אותה באופן אישי. כלומר, לא לתת מתנה לחג, לתת מתנת חג לסימה מנהלת השיווק ולעידו המתכנת.
אז מלך בהוטן אכן צדק. הוא גרם לאזרחי המדינה להיות מאושרים יותר, דבר שהשפיע ותרם להצלחת המדינה. מנהלי משאבי אנוש ורווחה — הרבה כוח נמצא בידיים שלכם כדי להפוך את הארגון למוצלח יותר. בפסח הזה, קחו את ההזדמנות וראו איך האושר של העובדים תורם להצלחת הארגון.

בעידן בו הכל טכולוגי, גם העובדים מצפים שמקום העבודה שלהם יהיה מתקדם בכל הקשור לנושא הרווחה.

סיקורים נוספים

העובד שיודע הכל על כולם

מיטל פרסטר סלע, מייסדת ומנכ"לית PerfectaHR, במבט אסטרטגי על תפקיד הסורסר: האם הוא חוקר פרטי או תחקירן ואנליסט? לאילו כישורים הוא נזקק?

מוכרים את המוצר, אבל לא את המעסיק

דרור גורביץ', שותף ומייסד ב-AKT, אמר בכנס HRevolution כי ארגונים רבים מתקשים לשכנע עובדים להגיע אליהם - וכתוצאה מכך נפגעות התוצאות העסקיות

"בימינו, שולחן ההנהלה הפך לשולחן וירטואלי גלובלי"

בפאנל "גיוס בכירים: הסודות והמורכבויות שמאחורי הקלעים" בהובלת פול צוקר, מייסדת ומנכ"לית קבוצת נישה, דנו סמנכ"לי משאבי אנוש בהתמודדות עם התהליך המורכב: "גיוס של בכיר שלא מתאים לארגון יכול לגרום לנזק אמיתי לחברה"

ההפרעה השקופה שפוגעת בעובדים

מיטל פרסטר סלע, מייסדת ומנכ"לית PerfectaHR

"כשהעובד מרגיש שחושבים עליו, הוא חש מאושר"

עמרי גליק, משנה למנכ"ל BUYME, דיבר בכנס HRevolution על האתגר הגדול בניהול משאבי אנוש בעידן הקבוצות והקהילות

מצב חירום: אין מספיק עובדים

בן פסטרנק, מנכ"ל קבוצת אמן וחבר בוועידת מובילי ההיי־טק הלאומית: "יש מחסור קריטי בכוח אדם טכנולוגי בארץ. זוהי בעיה שעוצרת את הכלכלה הישראלית"

אומת הסטארט אפ לא מצליחה לרתום את האקדמאים הערבים

פאדי אלעוברה, מייסד ומנכ"ל שותף TALENTEAM, אמר בהרצאה בנושא גיוון כי שילוב הציבור הערבי בשוק התעסוקה מהווה תמונת ראי עגומה לשילובו בחברה כולה

פרישה נבונה בחסות המעסיק

מירה בר, מנהלת תחום פרישה וגיל שלישי, מנורה מבטחים

"כל ההגדרות הן אולד סקול, יש רק דור C"

בפאנל בנושא מחוברות עובדים, דנו מנהלות משאבי אנוש בכירות על האופן שבו מקומות עבודה מייצרים עובדים פרודוקטיביים, ואיך ניתן לשמר אותם

האם אפשר לפטר עובד בגלל סטטוס בפייסבוק?

עו"ד נטע ברומברג: "השימוש במדיה החדשה מוביל לאובדן אנונימיות של העובדים. על המנהלים לקבוע כללי אתיקה להתנהלות ברשתות החברתיות"