fbpx
Conferences

"מדובר ב-90% חיסכון במחיר שאנחנו משלמים על הפנסיה שלנו"

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, מסביר על המהפכה הגדולה בפנסיה ואיך היא משפיעה על המעסיקים ועל הצרכנים

"אין כמו ועידת הקמעונאות בשביל להכריז על מהפכה צרכנית כמעסיקים וכשכירים".

כך אמר היום רמי דרור, מנכ"ל הלמן־אלדובי בית השקעות, במסגרת ועידת הקמעונאות של המחלקה המסחרית של TheMarker. "מהפכות נמדדות בשינוי שהן יוצרות ובעשור האחרון עברנו לא מעט כאלה, כשהראשונה הייתה ב-2011. אנחנו הצרכנים הבנו שאנחנו לא רוצים לשלם יותר את הפער. לא בקוטג' או במחיר המילקי וגם לא במחירי הדיור, וכך גם בענף התיירות בכלל ובטיסות בפרט. המהפכה שכולנו מכירים זה בעצם מהפכת הסלולר, שאפשרה לנו להוזיל עשרות שקלים מהחשבון הסלולר שלנו, ועכשיו מגיעה מהפכה שהולכת להשפיע על 4 מיליון שכירים — מהפכת הפנסיה".

לדבריו, בשביל להבין למה אנחנו צריכים את המהפכה הזאת חשוב להבין כי ענף הפנסיה בישראל מחייב אותנו לבצע הפרשות לפנסיה, והשוק הפנסיוני עומד כיום על 300 מיליארד שקל, כך שאם נצלול לתוך המספרים נראה שהוא מרוכז רק בארבע חברות וריכוזיות כזו פוגעת בכולנו.

"לקחתי דוגמה מיוני ויעל, מנהלת שיווק ועובד מדינה, ויחד הם מרוויחים כ–20 אלף שקל ברוטו בחודש והם משלמים דמי ניהול מקסימליים עבור דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני שעומדים על כ-6% בהפקדה ו-0.5% בצבירה לפי נתוני משרד האוצר, הרפורמה המדוברת שבמסגרתה נבחרו ארבע חברות אפשרו לנו בהלמן־אלדובי להוזיל את העלויות בתחום הפנסיוני.

לכן פנינו לשר האוצר בשביל להוזיל את דמי הניהול בפנסיה לאפס.

מדובר פה ב–90% חיסכון במחיר שאנחנו משלמים על הפנסיה שלנו, מכיוון שהמוצר הפנסיוני הוא מוצר אחיד וההבדלים הם לא באמת משמעותיים ולכן ניתן לחסוך לא מעט על המחיר.

אם אנחנו רוצים לתרגם את זה לכסף — יוני ויעל יכולים לחסוך בעזרת השינוי 600 אלף שקל למשק הבית בגיל פרישה, ששם אנחנו הרי נצטרך את הכסף הזה, אז איפה זה פוגש אותנו כמעסיקים? ואיפה לא כדאי שזה יפגוש אותנו?".

רמי דרור (צילום: מוטי מילרוד)

רמי דרור (צילום: מוטי מילרוד)

"הרפורמה שלנו יוצאת למשק ביום חמישי הקרוב וכל הסכמי ברירת המחדל יבוטלו לאחר צאת הרפורמה. בתי עסק לא יוכלו להפנות את עובדיהם לאחד מהקרנות השונות שיש בשוק כמו שנעשה עד היום. אבל יש פה נוחות תפעולית משמעותית להפרשות הפנסיה שבמקרה שלא עושים את ההפרשה זה יהיה על המעסיק.

לכן בהלמן־אלדובי הורדנו לכם את הבלגן הזה מהראש, מכיוון שהממשק שלנו הוא דיגיטלי וזה מייצר מהירות עבודה לצד יעילות על כל סכום הפקדה שתרצו, ללא טפסים וללא סוכן, זה פשוט וקל דרך הפורטל הדיגיטלי".

"בשנתיים האחרונות הצטרפו אלינו 5,200 מעסיקים, בהם מעסיקים מהגדולים במשק.

והשינוי הזה מתחיל עכשיו. מ־1 בנובמבר השנה כולנו נוכל ליהנות מדמי הניהול שלנו בהלמן־אלדובי. הלמן נבחרה מתוך ארבע החברות הקיימות מכיוון שסיפקנו "ווליו פור מאני". המהפכה החלה. היא כבר כאן ואני מזמין אתכם להצטרף".

רמי דרור, מנכ"ל הלמן-אלדובי בית השקעות

סיקורים נוספים

כך אפשר להציל את הריטייל בישראל

איך נתגונן מפני המהפכה שאמזון הולכת להביא איתה? לאלעד גולדנברג יש כמה טיפים חשובים

"הדרך היא להסתכל מה הלקוח רוצה ואיך להנעים את זמנו"

עולם הרכישות באינטרנט הוא האיום הגדול על הקמעונאים המסורתיים, אבל הוא גם ההזדמנות הגדולה שלהם. איך בכל זאת מתמודדים עם הזמנים המשתנים? עבור בכירי הקמעונאים בישראל התשובה מורכבת

"טסקו זכתה מביטול מדף הממתקים בקופה"

שירלי קנטור, מומחית לפיתוח אג'נדה חברתית, טוענת כי למהלך שנקטה הענקית הבריטית "היה מחיר גבוה, אבל הוא יצר תמורה נהדרת: נאמנות של לקוחות לחברה"

מה הקשר בין חדשנות לעתיד הקמעונאיות?

בר מילר, מנכ"ל משותף, ריטייל סופט

"התחלנו את מהפכת ה-AI הקולית"

"חלון הראווה צריך להיות מושלם"

"אנחנו מחברים בין המוכר בחנות למנהלים"

אריק קפון, מנכ"ל משותף ב- RetailSoft

"חיובים בהוראות קבע הם יותר מטריליון שקלים"

שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים, מסביר על הדור הבא של הצ'ק הדיגטלי

המודל ההיברידי: פתרון לאתגרי הקמעונאות

רם יאולוס, מנכ"ל קבוצת NGG, מסביר איך ארגונים יכולים לשרוד בעולם שעובר כל הזמן שינויים

"אנחנו משתדלים לצמצם את הנטל הרגולטורי"

עו"ד מיכאל אטלן התייחס בדבריו לניסיון לצמצם את הנטל הרגולטורי על הקמעונאים תוך הגנה על זכויות הצרכנים