fbpx
Conferences

מנכ"לי משרדי התחבורה והאוצר בוועידת התשתיות של המחלקה המסחרית של דה מרקר

הפרויקטים הגדולים ביותר, וגם הסוגיות הכלכליות הבוערות ביותר נמצאים בתחום התשתיות ובהם תעסוק הוועידה הקרובה של המחלקה המסחרית של The Marker נפתחה הבוקר,  במלון דן פנורמה בתל אביב. במרכז הוועידה יעמוד ראיון של מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל, שתענה על השאלות הקשות בנושא הרכבות, הפקקים והבטיחות בדרכים.

משתתף בכיר נוסף בוועידה יהיה מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, שיתייחס בשיחה עם הפרשן הכלכלי של "הארץ" נחמיה שטרסלר לסוגיות שעל סדר היום. ראש אגף תקציבים באוצר, שאול מרידור, ישוחח עם העיתונאי מתן חודורוב.

את הוועידה פתחה עו"ד תמי פירון, שותפה בכירה וראש מחלקת נדל"ן, תשתיות ומימון פרויקטים במשרד מ. פירון ושות'. בדיון על פתרונות תחבורה מתקדמים בישראל ישתתפו אסף וסרצוג, רכז תחבורה באגף תקציבים, משרד האוצר; יוסי דסקל, מנכ"ל בומברדייר ישראל; צחי גולן, מנהל חטיבת התחבורה בסימנס ישראל; אופיר קרני, סמנכל הכספים בקבוצת דן ומנכ"ל דן קפיטל; אינג' טלי לוי, מאגף התנועה, מינהל בינוי ותשתיות בעיריית תל אביב וגיא שר , סמנכ"ל פיתוח עסקי מחברת VIA .

בוועידה ישתתף גם Pablo juan, מנהל חטיבה בחברת Stadler Rail Valencia S.A.U, שידבר על רב-תכליתיות ושימושיות של קטרים ורכבות מודרניות במענה לאתגרים בתחבורה המסילתית. שרון קדמי, מנכ"ל אלסטום ישראל, ידבר על חדשנות ויצירתיות בתחבורה. ו Gerhrd Paal ראש חטיבת שירותי הדיגיטל בחברת סימנס העולמית אשר ידבר על השפעת השירותים הדיגיטליים, על העתיד של הרכבות בעולם .

שני דיונים יוקדשו לסוגיית מימון הפרויקטים. אורן כהן, מנהל מוצרי מימון מורכבים בבנק הפועלים ידבר על הנושא ולאחר מכן יתקיים דיון בשאלה "האם החסם לביצוע פרויקטים הוא מימון?", בהשתתפות נחמיה קינד, סגן בכיר לחשב הכללי במשרד האוצר; עו"ד תימור פסו, שותף במחלקת נדל"ן, תשתיות ומימון פרויקטים במשרד מ. פירון ושות'; ליאור מנצר, מנהל יחידת מימון פרויקטים בבנק הפועלים; רות לוי, מנהלת מערך אשראי עסקי במגדל חברה לביטוח בע"מ; עמית בירמן, CFO שפיר הנדסה; וגבי לוי, מנכ"ל אשטרום זכיינות.

יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, אשל ארמוני, ידבר על השינויים והחידושים בנמל. מיכאל ביטון, ראש המועצה המקומית ירוחם ומייסד מועצת הנגב יפתח את הפאנל בנושא הפערים בין המרכז לפריפריה. בדיון, בהנחיית העיתונאית אורלי וילנאי, ישתתפו גם ד"ר חנא סוויד, יו"ר המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי; עו"ד סיון אטיאס, שותפה במחלקת נדל"ן, תשתיות ומימון פרויקטים, במשרד מ. פירון ושות'; אורסאן סלמאן סמנכ"ל הכספים בקבוצת עפיפי ועוזי לוי, מנכ"ל "דירה להשכיר".

סיקורים נוספים

"השקעה בתשתיות היא לא רק עבודה, אלא גם מקור לגאווה"

אורן כהן, מנהל מוצרי מימון מורכבים בבנק הפועלים, מסביר את הקשיים בהשקעות במדינות מתפתחות – ואת הפתרון שמציעים הבנקים בעולם ובישראל, המאפשר לסייע לפרויקטים של תשתיות ברחבי הגלובוס

"בתחבורה אנחנו רגע לפני משבר דרמטי כמו משבר הדיור"

שאול מרידור, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמר בוועידת התשתיות כי סוגיית התחבורה בישראל לא טופלה מספיק על ידי הממשלה בשנים האחרונות. "הפקקים שיש היום יהיו זיכרון מתוק ורחוק לעומת מה שצפוי לנו"

"שר התחבורה סלל אוטוסטרדה לעיר הבה"דים - אבל שכח את ירוחם"

ראש המועצה המקומית היוצא של ירוחם, מיכאל ביטון, תקף בחריפות את הממשלה בוועידת התשתיות: "אומרים לנו שיביאו רכבות וכבישים לירוחם. אבל רכבת וכביש לא מביאים אף תושב לירוחם. מה שמביא תושב לירוחם זה חינוך, מתנ"ס, רחוב נקי"

"מי שיסע בתחבורה ציבורית יגיע מהר יותר"

מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל הודפת את הביקורת ומבטיחה עתיד ורוד לתחבורה הציבורית בישראל: "רואים היום מהפכה בתקציבים - כל שנה הם גדלים במיליארדי שקלים"

"נוסע עולה בפתח תקווה ומזדחל בפקקים אינסופיים במהירות 10 קמ"ש"

בפאנל התחבורה "בין פקקים למחלפים טסה הרכבת" הודה רכז התחבורה במשרד האוצר אסף וסרצוג כי המדינה לא השקיעה מספיק עד היום בתחבורה ציבורית. "אם מסתכלים על מדדים מקובלים שאנחנו רוצים להשוות עצמנו אליהם, אנחנו ברמה של עד 50% מהעולם"

האיום האמיתי על תשתיות ישראל

רונן יונה, מנכ"ל הר־טוב ניהול

"הממשלה השקיעה בתשתיות חצי מהסכום שתקצבה. זה נזק גדול למשק"

עו"ד תמי פירון, שותפה בכירה במשרד מ.פירון ושות', הציגה בוועידת תשתיות ישראל נתונים על חוסר ההשקעה בתשתיות בישראל: "בעוד שבישראל נוסעים 2,000 כלי רכב על כל ק"מ כביש, בעולם נעים 600 מכוניות על כל ק"מ. מצב התשתיות שלנו בכי רע", אמרה פירון, ראש מחלקת נדל"ן תשתיות ומימון פרויקטים במשרד.

"שוק המימון לתשתיות מתפוצץ - צריך גוף שיעשה סדר"

שוק המימון לתשתיות בישראל נהנה מצמיחה וכניסה של גופים חדשים כמו בנקים זרים וקרנות חדשות מהארץ ומהעולם • בפאנל המימון של ועידת התשתיות דנו בכירי תחום המימון בישראל בחסמים ובבעיות שעמם מתמודדים גופים מממנים של פרויקטים גדולים • "לכל אחד מהגופים יש תורה שונה וכל אחד מהם משנה את תורתו ממכרז למכרז"

"תשתיות התחבורה במשבר עמוק"

מנכ"ל האוצר שי באב"ד הבהיר בוועידת התשתיות כי אין בכוונת שר האוצר לפרוץ את התקציב בשנת בחירות: "כחלון הצליח להביא לכך שכל החלטה של שר מעל עשרה מיליון ש"ח, כולל רה"מ, צריכה לקבל את אישורו קודם"

האינטרנט של הרכבות

אדוארדו טאפיה, מנהל לקוחות באלסטום