fbpx
Conferences

מנכ"ל משרד התיירות: "צריך תחבורה ציבורית 24 שעות, כמה ימים? העם יחליט"

אמיר הלוי טען בכנס חדשנות בתיירות לעסקים כי השלטון הציבורי מקשה על ההשקעות של המשרד בענף: "יש ערים שיש בהן שיפור גדול, ולעומתן כאלה שאין שיתוף פעולה"

"אנחנו מאוד לא שבעי רצון מרמת המוצר התיירותי" — כך אמר מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי בכנס חדשנות בתיירות בכנס חדשנות בתיירות בשיתוף TheMarker Label ודיזנהאוז BTC. "אנחנו מתקצבים, אבל הרשויות צריכות לתחזק. יש ערים שיש בהן שיפור גדול כמו עכו, אילת, תל אביב וירושלים, בעיקר בעיר העתיקה. לעומת זאת, בערים כמו נצרת וטבריה ראינו שאין שיתוף פעולה. בחמש השנים האחרונות לא ראינו שהכספים שהשקענו שם יחזיקו מעמד. בטבריה מאות מיליונים הלכו לפח. האתגר הגדול של המדינה הוא השלטון המקומי, שלא בכל מקום יכולים לנהל.

תייר שמגיע לארץ לא יכול לנסוע בשבת. זה יכול להשתנות? איפה אתם עומדים בעניין הזה?
"יש בחירות בקרוב והעם יחליט. ברור שהתיירות זקוקה לתחבורה ציבורית, 24 שעות. כמה ימים? העם יחליט".

בנוגע לטיסות הבינלאומיות לאילת אמר הלוי שסוגיית המשך התמריצים לחברות התעופה הזרות תוכרע בימים הקרובים. "המלונאים הפסיקו לשלם בשנה שעברה, והאחריות שלנו הובילה לכך שלקחנו על ממשלת ישראל, על משלמי המסים, 100% מימון לתמרוץ הטיסות. זה עשרות מיליוני שקלים בשנה. זה מקובל, השכנים שלנו בעקבה עושים את זה. ברמה הלאומית, אילת בנויה רק על תיירות וצריך לבנות מנועי צמיחה נוספים. אבל בגלל המצב הזה, אנחנו עושים הכל כדי שזה יימשך".

אתה מאיים להפסיק לתקצב את בתי המלון באילת?
"אילת היא פוטנציאל גדול כמנוע צמיחה ענק לישראל. זה אתגר ענק כי 80% מהכלכלה בה היא סביב התיירות. צריך לעשות הרבה יותר. משרד התיירות לא חיכה ולא ברחנו מאחריות. זו עיר שזקוקה לנו. עשינו כמה פעולות שגרמו לשינוי דרמטי בכמות התיירים. אנחנו סבורים שהמלונאים יכולים לעשות הרבה יותר. צריך לבנות סביב אילת אטרקציה אחת גדולה. גם העירייה והמלונאים צריכים לראות מה עושים כדי שלתייר שמגיע יהיה מה לעשות חוץ מלבלות בים. חוץ מזה, אנחנו מפתחים את התיירות המדברית".

מדינות אחרות משקיעות בהבאת תיירות עסקית ותיירות כנסים, מה אתם עושים?
"נתנו רשת ביטחון לכל מארגני הכנסים. אנחנו רואים גידול משמעותי, אבל צריך להיות מחוברים למציאות. זו תעשייה ענקית, פוטנציאל ענק. מיליארד וחצי תיירים בשנה מסתובבים סביב התעשייה, אנחנו לא מגרדים את הקצה. אבל יש בעיית תשתיות. אנחנו אחת המדינות היחידות שאין בה מלון בשדה התעופה, אבל שמנו את זה לעצמנו כמטרה".

סיקורים נוספים

"70% ממנהלי הנסיעות מתוסכלים מכלי ההזמנות"

בשורה חדשה לעולם התעופה: מטוס הנוסעים החשמלי הראשון- אביב צידון, יו"ר ומייסד שותף ב–Eviation Aircraft: "מטוס נוסעים המופעל בחשמל יוביל להפיכת מטוסים קטנים לכלי תחבורה של כולנו"

"עתיד התיירות הוא סביב הנוסעים עצמם, בינה מלאכותית ופרסונליזציה"

"נותנים פתרון לשוק שרק מתחיל להבין את הסייבר"

צ'ק-אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון - אביה מזרחי־מגן מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל

סוכן הנסיעות לא ייעלם

כך ייראה העתיד של התיירות העסקית

מה מפחיד את מומחי הסייבר בתעופה

סגן נשיא BCD: "אנחנו אחת החברות המובילות בהעסקת נשים"

האתגר הגדול של הנסיעות העסקיות- אורי בן ארצי, ראש תחום נסיעות עסקיות באירופה וישראל בחברת אמדאוס