fbpx
Conferences

מנכ"ל רשות החדשנות: "הגישה הנכונה היא – איך לעזור לבעל עסק להיות תחרותי"

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, שוחח בכנס עם העיתונאי דרור גלוברמן על אימוץ טכנולוגיות וחדשנות כמנוע צמיחה: "אנחנו לוקחים חברה יד ביד ומעבירים אותה למצב שתהיה תחרותית. ברגע שחברה תחרותית, מטבע הדברים הפיריון שלה עולה"

במהלך כנס נטו עסקים בינוניים קיים דרור גלוברמן, עיתונאי ומנחה טלוויזיה, שיחה עם אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, על אימוץ טכנולוגיות וחדשנות כמנוע צמיחה. אהרון סיפר על תוכנית 'מופת' שעוזרת לעסקים בינוניים וקטנים לצמוח, השיטה: באמצעות תחרות.

"המטרה שלנו היא לראות היכן יש כשל שוק בחברת תוכנה ברוטשילד בדרך כלל אין כשל שוק, לעומת זאת בתעשייה יצרנית בדרך כלל יש כשל שוק. במפעל פיצוחים בשפרעם, ,שעבד בצורה מסורתית, היה 130 עובדים והוא ייצר חצי טון פיצוחים ביום. כתוצאה מזה שהוא החליט להשקיע בתחרות ולמקם את כל קווי הייצור שלו מחדש, הוא צמח לחצי טון פיצוחים בשעה. פי 300 ממה שהוא עשה. החלק שלנו היה בפיתוח עולם המו"פ של החברה. הפיצוחים יוצרו בלי חומרים משמרים, בלי מילוח גדול מדי ומיקום קווי הייצור שיהיו אוטומטיים לחלוטין".

אהרון סיפר על תוכנית עבור העסקים הבינוניים בתעשייה היצרנית, שמטרתה להגדיל את הפיריון שלה. "בתוך התעשייה היצרנית יש את היצרנית עילית של התעשיות המתקדמות ולהם יש פריון גבוה, הם לא צריכים את התוכנית הזו; יש את החברה המסורתית – מזון, טקסטיל; יש מסורתיות-מעורבות; ומסורתיות. ככל שאנחנו התקרבנו למסורתיות העזרה לעסקים היא יותר משמעותית. המטרה שלנו שהן יהיו יותר תחרותיות והן עוברות מכינה בנושא. הגישה הנכונה היא – איך לעזור לך לבעל עסק להיות תחרותי. לחברה שכזאת אנחנו אומרים שהם צריכים יתרון יחסי. אנחנו לוקחים חברה יד ביד ומעבירים אותה למצב שתהיה תחרותית. ברגע שחברה תחרותית, מטבע הדברים הפיריון שלה עולה"

על הקשיים ביישום התוכנית אמר אהרון כי "צריך נכונות לשמוע. לחברות קשה לשמוע שבעוד שנתיים-שלוש הן יהיו תחרותיות. הן אומרות לעצמן שהן צריכות לדאוג לרבעון הבא 'ומה עכשיו עוד שנתיים'. בכל אותם מצבים יש בכל חברה אדם שלוקח את זה על עצמו. התוכנית היא חדשה, אבל הכיוון הוא מצוין".

לבסוף, שאל אותו גולברמן – טחינה אתה אוהב? ואהרון ענה: "אנחנו עובדים עם כל מפעלי הטחינה והיום הם נראים כמו מפעלי הייטק".

סיקורים נוספים

חגית ציטיאט-לוין, בססח: "האם ישלמו או לא ישלמו לך בזמן?"

חגית ציטיאט-לוין, מנכ"לית בססח, הציגה בכנס את חובת המוכנות שנחוצה לעסקים קטנים ובינוניים כדי להתמודד עם בטחונות האשראי הנזילים. השאיפה להפוך את הביטחונות למנוף לצמיחת העסק

רן קויתי, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים: "פנו אלינו ונדאג לשנות את תנאי הסף המיותרים"

מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, רן קויתי, סיפק תמונת מצב אופטימית על מקומם של העסקים הבינוניים בישראל כיום. הוא התפאר בפעילות הסיוע עבור "העסקן הקטן", אבל גם הודה שהמכרזים מפלים אותם לרעה על פני העסקים הגדולים

שרגא ברוש: "מדינת ישראל לא תומכת בעסקים"

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, שחוסר כוח אדם מקצועי טכנולוגי הוא המכשלה לעסקים הקטנים והבינוניים. "אין עסק שלא נתקל בבעיה הזו, אין עסק היום שרוצה איש מקצועי ולא מצליח להשיג"

אלי גרונר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה: "הצרכן לא טיפש ובעל העסק לא עבריין"

אלי גרונר, מנכ"ל משרד רה"מ נשא דברים בכנס נטו עסקים בינוניים ואמר, "יש פוליטיקאים שגורמים נזק בניסיון לייצר כותרות, הם לא רואים את טובת בעלי העסקים לנגד עיניהם"

הבנק הוא שותף מלא לדרך הארוכה של עסקים בינוניים

אופיר מורד, סמנכ"ל מנהל החטיבה העסקית של בנק מזרחי טפחות, ציין בכנס נטו עסקים בינוניים שהמערכת הבנקאית יכולה לעזור לעסקים בינוניים וקטנים, על כן עליהם לראות בבנק שותף. הוא ציין גם את יתרונם של עסקים קטנים על פני גדולים ביכולת מהירה לקבל החלטות וליישם אותן

ח"כ רחל עזריה: "צריך לחשוב איך לאפשר לעסקים בינוניים וקטנים לגשת למכרזים"

ח"כ רחל עזריה (כולנו), יו"ר ועדת הרפורמות בכנסת, סיפרה כיצד בשבתה כסגנית ראש העיר ירושלים, העדיפו חברי ועדת המכרזים לעבוד עם חברה גדולה ובטוחה ולא עם חברה משפחתית קטנה. את זה, היא אומרת, חייבים לשנות

עמית שגיא, זאפ: "היום עסק קטן צריך להפוך להיות צייד, כזה שמחפש אחר הלקוחות"

סמנכ"ל קבוצת זאפ, עמית שגיא, מספר על המהפך הדיגיטלי שעסקים קטנים חייבים לעבור בכדי להפוך לציידים ולשרוד בשוק תחרותי. בחודשים הקרובים תשיק הקבוצה מערכת CRM, באמצעותו יוכלו עסקים קטנים ובינוניים לנהל קמפניים באינטרנט ולהשלים כך את מה שהוא מכנה "החתיכה החסרה בפאזל הדיגיטלי"

באב"ד: "רגולטור לא יכול להיות אלוהים"

בשיחה עם אורן מג'ר, אמר מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד שעל המדינה להיזהר לא להכניס שיקולים פוליטיים לרגולציה. עוד אמר שיש לאפשר תחרות חופשית במשק כדי לאפשר לעסקים קטנים ובינוניים לצמוח. "המצב לא אופטימלי ורחוק מזה, אבל בשנים האחרונות נעשו לא מעט צעדים לשיפור".

הנפקה בבורסה היא הדרך הטובה ביותר לגייס נזילות לעסק

אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות, עסק בשאלה האם כדאי לעסקים בינוניים להנפיק עצמם בבורסה. הוא טען שזה לא מתאים לכל אחד, אבל למי שכן – הרווחים, לאו דווקא הכלכליים, הם גדולים וגם לא חסך שבטו מהרגולציה, שעולה הרבה כסף וזמן לחברה

"יזם עסקי צריך דוקטורט כדי להבין צווי ארנונה"

מרדכי כהן, מנכ"ל משרד הפנים, אמר בשיחה עם אורן מג'ר שבחודשים הקרובים יהנו עסקים קטנים ובינוניים מתוצאות מהלך של משרד הפנים להסדרת עולם הארנונה