fbpx
Conferences

"רק ב-2019 היו יותר מ–14 מיליון דקות איחור של טיסות בעולם"

אחת הבעיות הכי חמורות בטיסות, במיוחד עבור אנשי עסקים, הם האיחורים. אם לא יימצא לכך פתרון,
הבעיה צפויה להחמיר בעשור הקרוב — עם כמות כפולה של מטוסים באוויר

"אחד הדברים החשובים ביותר לאנשי עסקים הוא הגעה בזמן ליעד בחו"ל ודיוק בהמשך — בנסיעה ממקום למקום במדינת היעד. הם זקוקים לשירות הזמנות עסקי" — כך אמר הנרי חן ווינשטיין, מנכ"ל קוקפיט של אל על, בפאנל "איך תשפר החדשנות הטכנולוגית את חייו של איש העסקים מסביב לגלובוס".

ווינשטיין סבור כי "בשונה מנוסע רגיל, במרבית המקרים הלקוח העסקי הוא חלק ממערכת המאפשרת לנו לייצר מידע על הצרכים הספציפיים שלו. עיכוב של שעה בטיסה אולי לא מהווה עניין משמעותי עבור צרכן רגיל, אבל עבור אנשי עסקים זה עשוי להיות קריטי. כיום יש סטארט־אפים המנתחים אלמנטים במזג האוויר או דיווחים על עיכובים בטיסות ויכולים לומר את השעה העדכנית שבה יגיע הנוסע העסקי ליעדו".
עו"ד רונית אמיר־יניב, שותפה, מחלקה מסחרית והיי־טק, במשרד יגאל ארנון ושות' עורכי דין, התייחסה לצורך שבתיווך בין הסטארט־אפים לחברות הגדולות דוגמת חברות התעופה או חברות הנסיעות הגדולות. "חברות ההזנק בתחום צריכות להבין את נקודת המבט של הלקוחות, ולשתף פעולה עם התאגידים הגדולים שמחזיקים במידע עצום על הטיסות ולהרגלי הנסיעה של הטסים. באמצעות מאגרי ידע עצומים אלה יכולים הסטארט־אפים להבין את הצרכים עבורם נדרשים פתרונות חדשים".

לדבריה, הצרכים העיקריים המפריעים לציבור הנוסעים הם כיצד להפוך את הטיול הזה, בטח כשמדובר בנופש של משפחות, שעולה הרבה כסף, לחווייה — בלי קשר לעיכובי טיסות או בעיות טכניות במלונות. לכן, קיימים כיום סטארט־אפים המזקקים את חוויית הנופש הזאת".
צביה ברון, מנהלת HANGAR, מעבדת החדשנות של חטיבת תעופה בתעשייה האווירית (תע"א), ציינה כי אחת הבעיות הכי חמורות בטיסות, במיוחד עבור אנשי עסקים, הם האיחורים. "רק ב-2019 היו יותר מ–14.3 מיליון דקות איחור בעולם וכל מטוס מתעכב בממוצע 5 דקות. בנוסף, בשל העובדה כי בעשר השנים הקרובות יהיו פי שניים יותר מטוסים באוויר, העיכובים רק יתגברו, ועוד לא דיברנו על המחסור הגובר בטייסים".
ברון סיפרה כי "במעבדת החדשנות של חטיבת התעופה בתע"א מחפשים פתרונות חדשניים שיאפשרו למטוסים לשהות כמה שפחות זמן על הקרקע ולעלות חזרה מהר לאוויר, בלי לפגוע בבטיחות המטוסים. נכון להיום, המטוסים בטיסות לואו־קוסט צריכים לעבור תהליך של תחזוקה קלה בין טיסה לטיסה, מה שאורך 45 דקות עד שעה, כשבזמן הזה צריך לאשר כבר את חזרתו של המטוס לאוויר. לכן, אנו מחפשים סטארט־אפים שיעזרו לצמצם את זמן שהיית המטוס על הקרקע, בין טיסה לטיסה".

חן עמישי, סמנכ"ל התפעול ב–INNOVEL, תיאר כי "כחברה המייצגת בין השאר מלונות וחברות ואתרי נסיעות, זיהינו שלושה צרכים משותפים: פתרונות לאופי העסק כמו שיפור תהליך השירות או ייעול תהליכים פנימיים; פתרונות מתקדמים כמו פינטק וסייבר לשיפור פעילות החברות; וזיהוי צרכים שהחברות לא תמיד יודעות להצביע עליהן ואנו יכולים לזקק אותם, עבורן".
עמישי ציין גם כי "קיים הבדל משמעותי בין חברות גדולות לבין סטארט־אפים העובדים במקצבים שונים ולכן צריכים גופים כמונו שיגשרו ביניהם".
זאבי מישל, מנכ"ל חברת Travelsuit, ציין כי "נוסעים עסקיים נאלצים לשלם מכיסם עבור מזון ונסיעות במוניות. זה 20% מעלות הנסיעה עבורם, ומטרד לא קטן. יש חברות שמתגמלות את העובדים על ההוצאות האלה, אבל יש כאלה שלא. כיום יש פיתוחים העוסקים בכך".

דרור גלוברמן (ימין), זאבי מישל, הנרי חן ווינשטיין, רונית אמיר־יניב וצביה ברון

סיקורים נוספים

"70% ממנהלי הנסיעות מתוסכלים מכלי ההזמנות"

צ'ק-אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון - אביה מזרחי־מגן מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל

"נותנים פתרון לשוק שרק מתחיל להבין את הסייבר"

החדשנות תוביל לצמצום מספר חברות התעופה

מנכ"ל משרד התיירות: "צריך תחבורה ציבורית 24 שעות, כמה ימים? העם יחליט"

סוכן הנסיעות לא ייעלם

צ'ק־אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון

מה מפחיד את מומחי הסייבר בתעופה

Bleisure זו כבר לא מלה גסה- אלי כרמון וענת זך

לוין נגד גנץ: "אני לא מבין אם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"