fbpx
Conferences

Bleisure זו כבר לא מלה גסה- אלי כרמון וענת זך

יותר ויותר חברות מאשרות לעובדים שלהן שילוב של נסיעת עסקים עם חופשה פרטית, ניצול ימי חופשה ושילוב של בן או בת הזוג בנסיעות

Bleisure היא נסיעת עסקים המשלבת גם הנאה וחוויה פרטית, והיא כבר מזמן לא מילה גסה. עובדים רבים משלבים בנסיעות העסקים שלהם ימים נוספים לחופשה פרטית או מצרפים אליהם את בן או בת הזוג.
לדברי אלי כרמון, סמנכ"ל תפעול וסמנכ"ל כספים במרכז הפיתוח של מיקרוסופט, "ראינו הרבה אנשים שמוסיפים חופש או חצי יום לנסיעה, לכן אנו מאפשרים שילוב של חוויה פרטית לנסיעת העבודה. הביטוח הגלובלי של מיקרוסופט נותן ביטוח לשבוע נוסף מעבר לנסיעת העבודה. כך העובד גם לא מחויב להודיע שהוא נשאר עוד שבוע לזמן פרטי, החברה כבר מאפשרת זאת בביטוח שהיא מעניקה לו".

לדברי ענת זך, סמנכ"לית כספים בחברת Stratoscale, "בין 30% ל-40% מהעובדים מוסיפים עוד יום או יומיים לנסיעת העסקים, ומדיניות החברה מאפשרת לנצל את ימי החופשה בנסיעה מעין זו. נוהלי החברה מאפשרים נסיעות עם חופשה וקיימת גמישות. ואולם כל הוצאה שהיא בתום העבודה עצמה היא על העובד עצמו, שכן הנוהל המוסדר מטפל רק בנסיעת העסקים כי זו ההוצאה המשמעותית שהחברה משתתפת בה".

במרכז הפיתוח של מיקרוסופט יש נהלים שמסייעים לעובדים לבנות את חופשת האקסטרה שלהם. בתי המלון עימם עובדת החברה מאפשרים גם הכנסת אדם נוסף לחדר. החדר מגיע עם חבילה המתאימה לנסיעה עסקית, אבל מאפשרים לעובד להוסיף בן או בת זוג, כאשר ההוצאות הנוספות מוטלות על העובד עצמו. הפיקוח על הוצאות הנסיעה מתבצע באמצעות דוח הוצאות, והשיטה מבוססת בעיקרה על אמון בין החברה לעובד. יש נהלים מוסדרים והאחריות לעמוד בנהלים מוטלת על העובד.

מחקר בארה"ב הראה שארבעה מתוך חמישה עובדים נהנים מנסיעות עבודה. ומה בישראל מרגישים? לדברי כרמון וזך, זה תלוי בסוג העובד שנוסע לחו"ל. עובדי מכירות נוסעים בצורה תכופה לפגישות קצרות, ולכן הם נחשבים לעובדים שכבר התעייפו מנסיעות. עובדי פיתוח, שעבורם הנסיעות הן יציאה מהשגרה, נוטים ליהנות. למרות החדשנות הטכנולוגית והיכולת לבצע שיחות ופגישות מרחוק, מסתבר שהאדם הוא עדיין חיה ביולוגית ואין תחליף לקשר האישי ולמערכת היחסים שמתפתחת לאחר פגישה פיזית.

סיקורים נוספים

"70% ממנהלי הנסיעות מתוסכלים מכלי ההזמנות"

יריב לוין נגד גנץ: "אני אף פעם לא מצליח להבין האם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

בוועידת Innovation in Business Travel של המחלקה המסחרית של TheMarker תקף שר התיירות את יו"ר מפלגת כחלון לבן, אבל לא פסל ישיבה עם מפלגתו באותה ממשלה. "אני לא חושב שנכון להיכנס לעניינים של הרכבת ממשלה. אנחנו רוצים לקבל את אמון הציבור"

"Wizz Air תטיס 100 מיליון נוסעים בשנה"

מנכ"ל משרד התיירות: "צריך תחבורה ציבורית 24 שעות, כמה ימים? העם יחליט"

"רק ב-2019 היו יותר מ–14 מיליון דקות איחור של טיסות בעולם"

האתגר הגדול של הנסיעות העסקיות- אורי בן ארצי, ראש תחום נסיעות עסקיות באירופה וישראל בחברת אמדאוס

צ'ק-אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון - אביה מזרחי־מגן מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל

מה מפחיד את מומחי הסייבר בתעופה

בשורה חדשה לעולם התעופה: מטוס הנוסעים החשמלי הראשון- אביב צידון, יו"ר ומייסד שותף ב–Eviation Aircraft: "מטוס נוסעים המופעל בחשמל יוביל להפיכת מטוסים קטנים לכלי תחבורה של כולנו"

סגן נשיא BCD: "אנחנו אחת החברות המובילות בהעסקת נשים"