fbpx
Conferences

"Wizz Air תטיס 100 מיליון נוסעים בשנה"

סמנכ"ל השיווק של חברת הלואו־קוסט Wizz Air, יואן היידגן, אמר כי "מדובר בחברה הזרה הגדולה בישראל, עם 1.2 מיליון נוסעים וצמיחה של 57% בשנה האחרונה", ושיתף בתוכניות של החברה להמשך צמיחתה

"Wizz Air מתמקדת במה שהלקוח רוצה — מהירות ובהוצאה הנמוכה ביותר. עם זאת, החברה מאמינה שהחברות הקטנות יכולות להמשיך לצמוח כאשר שירות הלקוחות נהפף לדיגיטלי יותר. כך אין צורך להוסיף סוכנים ונותני שירות"

סמנכ"ל השיווק של חברת הלואו־קוסט הגדולה בישראל Wizz Air, יואן היידגן, סיפר כיצד החברה עושה שימוש בחדשנות דיגיטלית כמנוף לצמיחתה חסרת התקדים.

"Wizz Air נוסדה בהונגריה לפני 15 שנה, חברת תעופה צעירה אמנם, אבל היום היא החברה השלישית בגודלה בישראל", אמר היידגן. "החברה בנתה את העסק סביב רעיון פשוט, והוא להקל על החיים על ידי נסיעות לא יקרות. החברה מאמינה שנסיעות משנות את איכות החיים של הלקוחות, במיוחד כאשר מספקים ללקוח את המוצר שהוא חפץ ביקרו".

היידגן סיפר כי "מאז הטיסה הראשונה של החברה לפולין, גדלה Wizz Air בקצב של 20% בשנה. כיום יש לה צי של יותר מ–100 מטוסים, 650 מסלולים, והיא פועלת ב–146 שדות תעופה ב–44 מדינות. ב–2018 הטיסה החברה כ–34 מיליון נוסעים".

לדבריו, הסיבות להפיכתה שלה לחברה הזרה הגדולה בישראל, עם 1.2 מיליון נוסעים בשנה האחרונה וצמיחה של כ–57%, היא הצעת הערך שלה לנוסע וחוויית לקוח מהירה ופשוטה עם מחירים נמוכים.
לפיו, החזון של Wizz Air הוא 300 מטוסים חדשים מדגם Airbus 3A21 שייכנסו לשירות תוך 10 שנים. "זהו דור 3 של המטוסים שיאפשר לחברה הורדת מחירים נוספת, שכן מטוסים אלה הם בעלי צריכת דלק נמוכה יותר. אלה יהיו רמות חדשות של נוחות ומחירים, שיהפכו את החברה לתחרותית ויעילה יותר, ובעלת גמישות רבה יותר לעומת מתחרותיה.

את חזון ה–300 של החברה היא בנתה על בסיס שלושה עקרונות:
1. הוצאות תפעול נמוכות שיאפשרו מחירי כרטיסי טיסה נמוכים — מודל פשוט וברור שמטרתו לספק את השירות במחירים הנמוכים ביותר. לכן, לחברה יש סוג אחד של מטוסים, טיסות משדות תעופה משניים, שיווק ישיר ללקוח ועבודה יעילה של צוותי התעופה.
2. בטיחות ואמינות ללקוח.
3. שירותים טובים יותר וחווית לקוח שלמה.

"Wizz Air מתמקדת במה שהלקוח רוצה — מהירות ובהוצאה הנמוכה ביותר. עם זאת, החברה מאמינה שחברת לואו־קוסט מבוססת דיגיטל תהיה המצליחה ביותר. החברות הקטנות יכולות להמשיך לצמוח כאשר שירות הלקוחות הופך לדיגיטלי יותר. כך אין צורך להוסיף סוכנים ונותני שירות.

"יתר על כן, זיהוי דיגיטלי של הלקוח מאפשר לחברה להעניק חוויית לקוח שלמה יותר, שלא מסתיימת עם הנחיתה במדינת היעד, אלא מתחילה עם ההזמנה. כיום Wizz Air נותנת ללקוח תחזית מזג אויר צפויה ביעד בעת ההזמנה, כך שהלקוח יוכל לבחור את סוג המזוודה עמה יטוס בצורה המיטבית ביותר. לאחר הגעתו של הלקוח למדינת היעד, Wizz Air מתכננת להציע שירותים נוספים, כמו הזמנות למסעדות וכרטיסי תאטרון".
לדברי היידגן, "אנחנו יודעים היום הכל על הלקוחות שלנו, ומשתמשים בידע הדיגיטלי על הלקוחות כדי לשפר את החוויה עבורם, וכדי שנבין מה מעניין אותם. המטרה היא לספק חוויה שלמה".
במסגרת אסטרטגיה זו, מתכננת Wizz Air להטיס 100 מיליון נוסעים בשנה ולהעסיק 20 אלף עובדים. צפי גיוס העובדים השנתי הוא 2,000 עובדים מוכשרים. לדבריו, "כדי להגיע לחזון שלנו צריך לספק צוות יוצא מן הכלל. לכן, רוב הטכנולוגיה שלנו מפותחת בתוך החברה".

סיקורים נוספים

מנכ"ל משרד התיירות: "צריך תחבורה ציבורית 24 שעות, כמה ימים? העם יחליט"

האתגר הגדול של הנסיעות העסקיות- אורי בן ארצי, ראש תחום נסיעות עסקיות באירופה וישראל בחברת אמדאוס

"נותנים פתרון לשוק שרק מתחיל להבין את הסייבר"

לוין נגד גנץ: "אני לא מבין אם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

Bleisure זו כבר לא מלה גסה- אלי כרמון וענת זך

צ'ק־אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון

צ'ק-אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון - אביה מזרחי־מגן מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל

"רק ב-2019 היו יותר מ–14 מיליון דקות איחור של טיסות בעולם"

סוכן הנסיעות לא ייעלם

"70% ממנהלי הנסיעות מתוסכלים מכלי ההזמנות"