fbpx
Conferences

צ'ק-אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון – אביה מזרחי־מגן מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל

לא מזמן אמר לי איש מבוגר: "פעם אנשים היו מביטים יותר בעיניים". עם מבט והסתכלות, כאלה שיש בהם כוונה אמיתית, אפשר ממש לגעת בצד השני. את זה אף פתרון טכנולוגי לא יכול לספק. חדר ישיבות. שולחן עגול. מסביבו אנשי השיווק, הספקים, היועצים, הפרסומאים. מנסים לפצח את הבריף. המשפט "חייבים לחשוב מחוץ לקופסה" נזרק מהר מאוד למרכז החדר ויחד איתו המלים "חדשני", "טכנולוגי" ועוד קלישאות הנזרקות לאוויר בימינו.

חדשנות נהפכה לחלק משגרת החיים, פתרונות טכנולוגיים צצים כמו פטריות לאחר הגשם (כאשר חלקם לא באמת נדרשים לחיינו היומיומיים) ובכל מקום יש שיח על הרצון לשנות ולעשות את הדברים באופן "דיגיטלי". אין ספק, חברות וארגונים חייבים להיות ערים לכל השינויים, אחרת אין להם אפשרות להתקיים. ואולם יצירת חדשנות טכנולוגית חייבת לעמוד לצד האידיאולוגיה הארגונית. יש דברים שהטכנולוגיה והקידמה לא יכולות להחליף: היכולות של המשאב האנושי, בעיקר בעולמות השירות. אף טאבלט לא יכול להחליף מבט בעיניים ללקוח, אף אפליקציה לא תוכל לחוש ולראות את מצב רוחו של הצד השני. אבל באמת לראות.

אין ספק שעידן הסלולרי וההתמכרות למסכים הובילה אותנו להרים פחות את הראש. לא מזמן אמר לי איש מבוגר: "פעם אנשים היו מביטים יותר בעיניים". באמצעות המבט וההסתכלות, כאלה שיש בהם כוונה אמיתית, אפשר ממש לגעת בצד השני. כמו שאומרים, פלא עולם של ממש. את זה אף פתרון טכנולוגי לא יכול לספק. המציאות מחייבת את החברות להיות עדכניות וחדשניות, אך גם לשלב לב ונשמה. דיגיטל וטכנולוגיה הם פתרון זוהר, אבל אל לנו לשכוח את החדשנות שאפשר להטמיע בשביל לסייע קודם כל למשאב האנושי ולייעל את עבודתו של נותן השירות באמצעות הטכנולוגיה והקידמה, בלי לוותר עליו.

אף לייק או אייקון אימוג'י צוחק עם דמעות לא יוכל להחליף חיוך אמיתי, צחוק מבויש או לחיצת יד, בשביל באמת להרגיש. מבט ישיר בעיניים, שבאמת מנסה לקרוא, מה עוצר אותנו, מה מניע אותנו, ומה באמת מצליח לרגש אותנו. אם חושבים על זה, זה לא דורש הרבה, רק תשומת לב. זה אוניברסלי, אצל כל העדות, כל המגזרים, גברים ונשים – כולם בסופו של דבר מרגישים את פעימות הלב כאשר מעורב כל סוג של רגש. כיום ערוץ הקשר עם הצרכנים, לקוחות, עובר מהפכה. כולנו צמאים לידע, זמינות ומידיות תמידית. מצד אחד, לדבר עם אדם אמיתי ולקבל שירות חם ‏מקצועי ואותנטי, ומצד שני, התהליכים חייבים להיות מהירים ושקופים. הטכנולוגיה צריכה לשרת את הלקוח באופן כזה שהוא ״ירגיש את השירות״. האתגר הגדול של התפישה הזאת הוא שמצד אחד קיימת ציפייה של הלקוח והרצון של הארגון להוביל בחדשנות, ומצד שני לשמר את האיכות בשירות האישי שניתן.

סיקורים נוספים

בשורה חדשה לעולם התעופה: מטוס הנוסעים החשמלי הראשון- אביב צידון, יו"ר ומייסד שותף ב–Eviation Aircraft: "מטוס נוסעים המופעל בחשמל יוביל להפיכת מטוסים קטנים לכלי תחבורה של כולנו"

"70% ממנהלי הנסיעות מתוסכלים מכלי ההזמנות"

שחר מרקוביץ', סמנכ"ל דיגיטל ומחשוב אל על, מתאר את השינויים הדרמטיים שעוברת החברה, שיפור חוויית הלקוח באמצעות בינה מלאכותיות וצורת עבודה של סטארט־אפ

Bleisure זו כבר לא מלה גסה- אלי כרמון וענת זך

מה מפחיד את מומחי הסייבר בתעופה

מנכ"ל משרד התיירות: "צריך תחבורה ציבורית 24 שעות, כמה ימים? העם יחליט"

"רק ב-2019 היו יותר מ–14 מיליון דקות איחור של טיסות בעולם"

"נותנים פתרון לשוק שרק מתחיל להבין את הסייבר"

"Wizz Air תטיס 100 מיליון נוסעים בשנה"

יריב לוין נגד גנץ: "אני אף פעם לא מצליח להבין האם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

בוועידת Innovation in Business Travel של המחלקה המסחרית של TheMarker תקף שר התיירות את יו"ר מפלגת כחלון לבן, אבל לא פסל ישיבה עם מפלגתו באותה ממשלה. "אני לא חושב שנכון להיכנס לעניינים של הרכבת ממשלה. אנחנו רוצים לקבל את אמון הציבור"