fbpx
Conferences

האם הקטר ההיברידי/דואלי הכי חזק מתקרב לישראל?

פאבלו חואן, מנהל מכירות בחברת הרכבות השווייצית סטדלר, הסביר בוועידת התשתיות על הדגם החדש של הקטר הדו תכליתי של החברה

איך אנחנו מציעים ומבטיחים שירות אמיתי? כשמדברים על ביצועים, אנחנו מייצרים את הקטר הכי חזק באירופה – בערך 4,000 כוחות סוס בהנעת דיזל או בחשמל בהספק עד 7 מגוואט בלחיצת כפתור עם מהירות של עד 160 קילומטר לשעה. הקטר הזה לא לגמרי חדש בתכנונו, אלא מבוסס על רכיבים אמינים שכבר נמצאים בקטרים פועלים: הרכיבים האלה נמצאים בשימוש ביותר מ-200 קטרים ונסעו יותר מ-65 מיליון קילומטר, אז אנחנו בהחלט בוטחים בהם ובאמינות שלהם. קיבלנו יותר מ-80 הזמנות באירופה ובעולם לקטרים דואלים, לשוק הבריטי, הגרמני, צרפתי, השוודי, הנורווגי, ואנחנו מאוד בטוחים לגבי הקטר הדואלי הזה, שכבר נוסע בבריטניה בשנה האחרונה. אנחנו מצפים לקבל את רשיון ההפעלה בצרפת בתחילת השנה הבאה, ובשאר המדינות באירופה עד אמצע שנה הבאה.

הקטר הזה גם מציע את האופציה לכלול את head end power, או HEP שזאת מערכת שמאפשרת באמצעות הקטר לייצר אנרגיה למיזוג אוויר לכל קרונות רכבת הנוסעים ובכך מייתרת את הצורך בגנרטורים בקרון הכח (שנמצא כיום בכל רכבת נוסעים ברכבות בישראל) מה שמאפשר להפוך את קרון הכח לקרון נוסעים ולאפשר מקום יקר לנוסעים נוספים באותה הרכבת. הכל ביחד מייצר קטר עם יעילות גבוהה יותר. זה מוריד את מחיר האנרגיה ומשפר את המחיר התפעולי, שזה מאוד חשוב.

פאבלו חואן (צילום: מוטי מילרוד)

פאבלו חואן (צילום: מוטי מילרוד)

לגבי זיהום אוויר, הקטר הזה כשהוא פועל במצב דיזל מצוייד במנוע בדרגה 3B במונחי פליטת מזהמים וזאת רמת הרגולציה הכי גבוהה באירופה כיום. הקטר הזה עומד בדרישות הכי עדכניות, ולא פחות חשוב הוא נמצא בקטגוריה B לבטיחות משריפה – ויכול לפעול במנהרות ותחנות מתחת לקרקע ובמנהרות באורך של יותר מחמישה קילומטרים. הקטר יכול לעשות את זה הן במצב הנעת דיזל והן במצב הנעת חשמל. שתי המערכות יכולות לנסוע במנהרות ותחנות מתחת לקרקע באורך של יותר מחמישה קילומטרים.

לסיכום יש לנו ניסיון בישראל, ויש לנו ביצועים טובים בקטרים, לכן אנחנו מרגישים מאוד בטוחים להגיד שהקטר הזה מאוד מתאים ומאוד נוח לישראל. הקטר הזה יכול להתחיל את הנסיעה עם חשמל ואם יש בעיה או תקלה במשך הנסיעה הוא מסוגל להמשיך את הנסיעה על דיזל, הנהג יעשה את הסוויץ' מחשמל לדיזל והנוסע לא ירגיש בזה בכלל. הנוסע יגיע לאן שהוא מתכוון להגיע, מבלי שיצטרך להחליף מרכבת אחת לשניה ולחכות. אנחנו מצפים שמה שיקרה בישראל הוא שמשנה לשנה יהיו יותר קווים חשמליים, אבל שוב, זה לא יקרה בתוך שנה אחת, אלא לאורך זמן. בינתיים אנחנו חושבים שהקטר הזה הכי מתאים הן לתקופת המעבר והן לעתיד המחושמל. הקטר הזה יכול להציע לנו זמנים יותר טובים ובטחון תפעולי בקווים מתל אביב לירושלים, לבאר שבע, לכל מקום בישראל ולפעול גם כקטר חזק מאוד לרכבות משא.

סיקורים נוספים

מי האיש שהבין שהזיזו את המכולה שלו?

אשל ארמוני, יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, הסביר בוועידת התשתיות איך משבר הפרטת הנמלים מתקרב לפתרון – ומה הנכס החשוב ביותר בשירות הציבורי, שמאפשר לפתור סכסוכי עבודה שמכבידים על הציבור כולו

מנכ"לי משרדי התחבורה והאוצר בוועידת התשתיות של המחלקה המסחרית של דה מרקר

"מבטיחים לספק מערכת רכבות עם 100% זמינות"

ג'ראר פאל, מנהל מכירות לשירותים דיגיטליים בסימנס, על הדרך להביא את רכבת ישראל לאיחור מצטבר של עד עשר דקות בשנה

"הממשלה השקיעה בתשתיות חצי מהסכום שתקצבה. זה נזק גדול למשק"

עו"ד תמי פירון, שותפה בכירה במשרד מ.פירון ושות', הציגה בוועידת תשתיות ישראל נתונים על חוסר ההשקעה בתשתיות בישראל: "בעוד שבישראל נוסעים 2,000 כלי רכב על כל ק"מ כביש, בעולם נעים 600 מכוניות על כל ק"מ. מצב התשתיות שלנו בכי רע", אמרה פירון, ראש מחלקת נדל"ן תשתיות ומימון פרויקטים במשרד.

"בתחבורה אנחנו רגע לפני משבר דרמטי כמו משבר הדיור"

שאול מרידור, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמר בוועידת התשתיות כי סוגיית התחבורה בישראל לא טופלה מספיק על ידי הממשלה בשנים האחרונות. "הפקקים שיש היום יהיו זיכרון מתוק ורחוק לעומת מה שצפוי לנו"

האיום האמיתי על תשתיות ישראל

רונן יונה, מנכ"ל הר־טוב ניהול

"קיבלנו מנתניהו תזכורת על הפריפריה: אנחנו משעממים"

בפאנל שעסק בפערי התשתיות בין המרכז לפריפריה עסקו המשתתפים בחלוקת האחריות בין הממשלה לבין ההנהגה המקומית של היישובים ובחוסר הכדאיות הכלכלית של בניית מגורים בפריפריה • "כשאנחנו יוצאים מהמרכז לפריפריה לפרויקטים חדשים קשה להתקיים"

אל תצאו מהקופסה, תיצרו קופסה חדשה

שרון קדמי, מנכ"ל אלסטום ישראל, על הצורך לשלב בין חדשנות ליצירתיות: "גם כשאנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד, אנחנו רוצים להיות שם ולקחת חלק בשיפור העולם"

"מי שיסע בתחבורה ציבורית יגיע מהר יותר"

מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל הודפת את הביקורת ומבטיחה עתיד ורוד לתחבורה הציבורית בישראל: "רואים היום מהפכה בתקציבים - כל שנה הם גדלים במיליארדי שקלים"

"השקעה בתשתיות היא לא רק עבודה, אלא גם מקור לגאווה"

אורן כהן, מנהל מוצרי מימון מורכבים בבנק הפועלים, מסביר את הקשיים בהשקעות במדינות מתפתחות – ואת הפתרון שמציעים הבנקים בעולם ובישראל, המאפשר לסייע לפרויקטים של תשתיות ברחבי הגלובוס