fbpx
Conferences

האתגר הגדול של הנסיעות העסקיות- אורי בן ארצי, ראש תחום נסיעות עסקיות באירופה וישראל בחברת אמדאוס

על סוכנויות הנסיעות העסקיות להבין שללקוחות שלהן יש דרישות כמו לצרכן הפרטי: הוא מצפה לחוויה חיובית, שליטה בהזמנה, זמינות בכל מקום ויכולת להשוות בין החברות השונות

בשנים האחרונות תחום הנסיעות העסקיות צובר תאוצה רבה ומגדיל את ערכו. על פי GBTA Annual Global Report & Forecast 2017, שווי ערך שוק הנסיעות העסקיות בשנת 2017 עמד על 1.33 טריליון דולר – גידול של 5.8% לעומת שנת 2016 ומגמת הגידול ממשיכה גם ב–2018.הגידול הזה מביא סוכנויות נסיעות העסקיות (BTA) להתמודדות מול אתגרים הכוללים טרנספורמציה דיגיטלית, שינוי מודל ההפצה, תחרות גוברת על נתח השוק ומיזוג חברות.

באשר לאתגר הראשון -—טרנספורמציה דיגיטלית — על סוכנויות הנסיעות העסקיות להבין שלנוסע העסקי יש דרישות כמו לצרכן הפרטי. הוא מצפה לחוויה חיובית, שליטה בהזמנה, זמינות בכל מקום ובכל שעה, שקיפות ואפשרות להשוואה בין מחירים, בין חברות ויעדים שונים. על פי חברת אקספדיה, 52% מהנוסעים העסקיים רוכשים בעצמם את הכרטיס ו-92% משלבים פעילויות פנאי במהלך הנסיעה. רק 20% שולחים מייל לסוכן ו-9% מתקשרים אליו. זהו אתגר משמעותי לסוכנויות הנסיעות.

האתגר השני הוא התאמת מודלי ההפצה. התעשייה מתפתחת, ודרישות הצרכן הופכות מגוונות יותר. כדי לעמוד בהן, על סוכנויות הנסיעות העסקיות לאמץ מודלים המבוססים על פרסונליזציה, ערוצי תוכן מגוונים ומגוון מחירים — כמו גם ספקי תוכן חדשים, בדומה לעולם הפנאי (Uber, Airbnb ועוד).על פי נתוני Amadeus internal estimates, כ–85% מסוכני הנסיעות העסקיות מקבלים מידע ממערכות הפצה עולמיות (GDS). מ–2020 והלאה, צפוי לרדת השיעור הזה אל בין 70% ל–80%, בשל שימוש במידע ממקורות שונים, כולל NDC.

האתגר השלישי הוא תחרות גוברת על נתח השוק: הרווח משוק הנסיעות גדל משנה לשנה, אך הגידול הפיננסי אצל הסוכנויות נשאר סטטי. זוהי תוצאה של כניסת שחקנים חדשים לתחרות, ובהם חברות טכנולוגיה גדולות, חברות סטארט-אפ, סוכנויות נסיעות אינטרנטיות (OTA) כמו אקספדיה ופרייסליין וספקים ישרים. כתוצאה מכניסת השחקנים החדשים, סוכנויות הנסיעות העסקיות נלחמות כעת על הרלוונטיות שלהן.

האתגר הרביעי והאחרון הוא למעשה תוצאה של התמודדות עם שלושת האתגרים הקודמים. מיזוג חברות הפך לתופעה רווחת בקרב סוכנויות הנסיעות. ארבע מכל עשר סוכנויות שפעלו בשנת 2011 נרכשו בשנים האחרונות על ידי סוכנות גדולה יותר. כתוצאה מכך, לסוכנויות גדולות יש תקציבים גדולים יותר, מינוף גדול יותר ויכולת תחרותית מוגברת.

עולם התעופה הולך ומשתנה בהתאם לגידול האוכלוסייה, "פתיחת השמיים" לחברות תעופה ומספר הנוסעים ההולך וגדל. זהו עולם בו פוטנציאל הרווח הוא גדול עבור אלו שיודעים כיצד להתאים את עצמם לשינויים. דרוויניזם טכנולוגי שבורר בין המסתגלים ובין אלו שלא. ככל שנמשיך באמדאוס להציע כלים חכמים, משפרי רווחיות ויעילות וככל שישכילו משרדי הנסיעות להתאים את החשיבה ודרך הפעולה לעידן הנוכחי נגביר את המכירות ואת שביעות רצון הלקוחות.

סיקורים נוספים

צ'ק־אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון

יריב לוין נגד גנץ: "אני אף פעם לא מצליח להבין האם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

בוועידת Innovation in Business Travel של המחלקה המסחרית של TheMarker תקף שר התיירות את יו"ר מפלגת כחלון לבן, אבל לא פסל ישיבה עם מפלגתו באותה ממשלה. "אני לא חושב שנכון להיכנס לעניינים של הרכבת ממשלה. אנחנו רוצים לקבל את אמון הציבור"

מה מפחיד את מומחי הסייבר בתעופה

"נותנים פתרון לשוק שרק מתחיל להבין את הסייבר"

כך ייראה העתיד של התיירות העסקית

בשורה חדשה לעולם התעופה: מטוס הנוסעים החשמלי הראשון- אביב צידון, יו"ר ומייסד שותף ב–Eviation Aircraft: "מטוס נוסעים המופעל בחשמל יוביל להפיכת מטוסים קטנים לכלי תחבורה של כולנו"

Bleisure זו כבר לא מלה גסה- אלי כרמון וענת זך

לוין נגד גנץ: "אני לא מבין אם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

צ'ק-אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון - אביה מזרחי־מגן מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל

"עתיד התיירות הוא סביב הנוסעים עצמם, בינה מלאכותית ופרסונליזציה"