fbpx
Conferences

המודל ההיברידי: פתרון לאתגרי הקמעונאות

רם יאולוס, מנכ"ל קבוצת NGG, מסביר איך ארגונים יכולים לשרוד בעולם שעובר כל הזמן שינויים

"אני רוצה לגעת בסוגיה תרבותית ומרכזית – מישהו שמע על 50 ו-8? זה לא כסף ולא מחיר. 50 דקות היה זמן הקשב כשאני הייתי ילד. והיום זמן הקשב הממוצע הוא 8 דקות. זה אומר כמה סבלנות יש לנו להבין כצרכנים מה אנחנו קונים, כמה זמן נישאר באתר וזה רק הולך ומחריף", אמר רם יאולוס, מנכ"ל קבוצת NGG בפתח דבריו בוועידת הקמעונאות של המחלקה המסחרית של TheMarker ורמי לוי שיווק השקמה. "אנחנו עוברים ממציאות עכשווית למציאות מדומה ודבר אחד מאוד ברור – חוקי המשחק השתנו".

יאולוס ממשיך ומסביר כי "הפרעה הוא המושג המקובל כשמודל עסקי מפריע למודל עסקי אחר. אם ניקח למשל את 'גט' מדובר על 'הפרעה' לתחום המוניות, המשלוחים. הם נשענים על מודלים עסקיים אחרים ומשפיעים עליהם. הזכירו לפני לא מעט את אמזון. אבל הם לא היחידים, יש גם את עלי-באבא למשל. ומה שמעניין זה לא עוד מודל עסקי אחד שמפריע לאחר, אלא התרבות שמשתנה – חדירת הדיגיטל, ועליית הקניות באינטרנט. זה משפיע על הכל – יש ירידה בקניונים, ירידה במחירי הנדל"ן והתעסוקה, וגם על הכנסות ממסים. אבל את כל זה מגיעים להבין כשהכל מאוחר מדי. העולם כולו נמצא בהפרעה".

"בעולם יש נטישת קניונים מאסיבית והשאלה שנשאלת היא האם זה יקרה בארץ? אני לא חושב. קודם כל יש לנו פחות שטחי מסחר לנפש. שנית אני מקווה שכאן בארץ קוראים את התמונה ונערכים בהתאם".

"אנחנו נכנסים לעידן של קמעונאות דיגיטלית – זה אומר שאנחנו יכולים לראות את כל הדברים במקום אחד ולהשוות. ההשוואה במקום הפיזי היא מאתגרת יותר. אם אני לא רואה הכל במקום אחד אני פשוט לא נמצא שם. לכן כדי להתאים את עצמנו צריך לייצר מהלך היברידי. כלומר לייצר שקיפות – תחושה שהכל מוצג במרחב הפיזי. במקביל יש עלייה בצורך להרגיש פיזית, אני רוצה לשאול שאלות, אני צריך ריח וצבע ובילוי. באמזון למשל יש לי חוויית קנייה פיזית אבל אני נמנע מתורים ואני יוצא מהחנות ויש לי תחושה שלא שילמתי. התחושה הזו היא כל כך חזקה. מחקרים מראים שהתחושה הזו גורמת לי לקנות יותר".

רם יאולוס (צילום: מוטי מילרוד)

רם יאולוס (צילום: מוטי מילרוד)

"קצב השינוי של התופעות היום לא מאפשר לנו לחזות, אבל הוא כן מאפשר לנו לנתח. אנחנו יכולים לעשות פרסונליזציה ולאפיין את הלקוח ולהבין איך אנחנו יכולים למכור ללקוח. העולם הפך להיות היברידי – מדובר בזירת מסחר שהיא זירה שבה אני יכול למצוא את כל מה שאני רוצה. אני יכול לשוטט בין עולמות תוכן. החנות הפיזית של היום משתנה. החנות היא לאו דווקא המקום שבו אני אקנה. אני יכול לשאול שאלות אבל בפועל אני אקנה בדיגיטל למשל".

יש גם עוד עניין: "אין לנו סבלנות לחכות. אני רוצה שזה יגיע היום. מי שיצליח יענה על כל הדרישות: מגוון, השוואה, שקיפות, מיידיות, וגם יהפוך את הלקוח לממליץ שלו – כל אלה ישפיעו על מרחב הקנייה. צריך התאמה מלאה של הדיגיטציה לעולם האמיתי מי שישרוד יהיה מי שיצליח להפחית עלויות של שטח וכוח אדם ולייצר אווירה של חדשנות. אני רוצה שכשאני נכנס לתוך חברת מסחר שיהיו לי כמה שיותר אמצעים דיגיטליים. זה מה שאנחנו צריכים לראות בעתיד".

רם יאולוס, מנכ"ל קבוצת נירם גיתן NGG ומחבר הספר "עידן הדחיפות – הישרדות ארגונית בעולם של הפרעה"

סיקורים נוספים

"מדובר ב-90% חיסכון במחיר שאנחנו משלמים על הפנסיה שלנו"

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, מסביר על המהפכה הגדולה בפנסיה ואיך היא משפיעה על המעסיקים ועל הצרכנים

"חלון הראווה צריך להיות מושלם"

מה הקשר בין חדשנות לעתיד הקמעונאיות?

בר מילר, מנכ"ל משותף, ריטייל סופט

האתגרים החבויים במעבר מאופליין לאונליין

איילת לזרוביץ', Product Director, DevSense

"כשאגיע לשיא יכול להיות שאחפש לשרת במקום אחר"

"מה שחסר היום שהקופה תהיה מחוברת למדף" - רמי לוי ויפית אטיאס לוי בשיחה עם קרן מרציאנו

"הדרך היא להסתכל מה הלקוח רוצה ואיך להנעים את זמנו"

עולם הרכישות באינטרנט הוא האיום הגדול על הקמעונאים המסורתיים, אבל הוא גם ההזדמנות הגדולה שלהם. איך בכל זאת מתמודדים עם הזמנים המשתנים? עבור בכירי הקמעונאים בישראל התשובה מורכבת

הפתרונות שיוציאו את ענף האופנה מהמשבר

אילן רדו, RFKeeper VP Product

עוברים לתשלום דיגיטלי

אמיר רביד, סמנכ"ל פיתוח עסקי ומנהל חטיבת פתרונות התשלום, וריפון ישראל

"חיובים בהוראות קבע הם יותר מטריליון שקלים"

שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים, מסביר על הדור הבא של הצ'ק הדיגטלי

"אמזון ממשיכה את המהפכה של גוגל"

רועי לוי, מנהל מערך השילוח ב-Gett ישראל, מסביר מהו אפקט אמזון, כיצד הוא משפיע על העסקים באונליין ובאופליין ואיך אפשר למנף אותו במכירה רב־ערוצית