fbpx
Conferences

הפתרונות שיוציאו את ענף האופנה מהמשבר

אילן רדו, RFKeeper VP Product

עולם קמעונאות האופנה עובר מהפכה. הטריגר המרכזי לתחילתה נטוע אי שם במשבר הכלכלי ב–2008, שהשפיע בצורה משמעותית על הרגלי הצריכה בשווקים המפותחים וממשיך במאבק להתמודד עם שולי רווח נמוכים ותחרות הולכת וגוברת מצד ענקיות אונליין.

בדומה לענפים אחרים המרכיב הטכנולוגי הפך להיות אחד מהגורמים המרכזיים אשר יקבעו מי מהשחקנים ישרוד וישגשג ומי ייעלם. יש לא מעט חברות שמספקות פתרונות טכנולוגיים לעולם קמעונאות האופנה, ואפשר לחלק אותן לשתי קבוצות עיקריות ולקבוצה נוספת שעדיין אינה קיימת, אבל ייתכן שנראה את ייסודה בקרוב:

פתרונות מכווני לקוח: אלה פתרונות המיועדים לשפר את חוויית הלקוח בחנויות הפיזיות ולאפשר חוויית קנייה אישית, נוחה ומהירה. פתרונות כגון Self-Checkout, מראות חכמות, חדרי הלבשה חכמים, יועצי אופנה דיגיטליים ומדידת בגדים וירטואלית הם רק חלק קטן מהמגוון שקיים כיום בשוק. לקבוצה זו אפשר להוסיף פתרונות שנועדו לשפר את האינטראקציה של החברה עם הלקוח לפני ואחרי הקנייה על ידי שליחת מסרים מותאמים אישית לכל לקוח, או על ידי מעקב אחר הרשתות החברתיות וקביעת הסנטימנט לגבי מוצר או חברה מסוימת.

פתרונות תשתית: אלה הם פתרונות שלרוב אינם גלויים ללקוח ולעתים נתפשים כעולמות מעט מיושנים, אך הם המנוע המאפשר לחברה לנהל את עסקיה בצורה יעילה ורווחית והם משחקים תפקיד קריטי ביכולת החברה לא רק לשרוד את המהפכה, אלא גם לאפשר הטמעה של פתרונות מכווני לקוח, להתאים עצמה לשינויים הדרמטיים ולשגשג. פתרונות לשיפור דיוק המלאי, הטמעת RFID, ניהול מלאי חכם, פתרונות למניעת גנבות, פתרונות הפצה מתקדמים ופלטפורמות מסחר מתקדמות הם דוגמה לחלק מהמוצרים בקבוצה זו.

פתרונות משולבים: הקבוצה השלישית שעדיין אינה קיימת תכלול פלטפורמות שיחברו בין קבוצת התשתיות לקבוצת חוויית הלקוח וישתמשו במידע שנאסף משני העולמות כדי לספק מענה הוליסטי לצורכי הלקוח הקמעונאי. יכולות וכלים כגון Advance analytics, AI ו–machine learning יאפשרו לקמעונים ללכת צעד נוסף קדימה הן בשיפור חוויית הקנייה והן בעולמות שרשרת האספקה. אפשר להניח שבעתיד פתרונות מסוג זה יתפסו נתח שוק הולך וגדל.

אין ספק שחברה קמעונאית, ובמיוחד חברה המתמחה בעולם האופנה, חייבת לקבל את העובדה שטכנולוגיה וחדשנות טכנולוגית הפכו להיות מרכיב קריטי ביכולת שלה להתמודד עם העתיד. ללא הקצעת משאבים ייעודיים אשר מצד אחד יכירו את העסק וצרכיו לעומק ומצד שני יהיו מחוברים לעולם הטכנולוגיה ולאפשרויות הקיימות בשוק היא תמצא את עצמה בעמדה נחותה אל מול המתחרות שלה.

סיקורים נוספים

"הדרך היא להסתכל מה הלקוח רוצה ואיך להנעים את זמנו"

עולם הרכישות באינטרנט הוא האיום הגדול על הקמעונאים המסורתיים, אבל הוא גם ההזדמנות הגדולה שלהם. איך בכל זאת מתמודדים עם הזמנים המשתנים? עבור בכירי הקמעונאים בישראל התשובה מורכבת

"אסור להתרחק מהשיווק המסורתי"

מה הקשר בין חדשנות לעתיד הקמעונאיות?

בר מילר, מנכ"ל משותף, ריטייל סופט

"אנחנו מחברים בין המוכר בחנות למנהלים"

אריק קפון, מנכ"ל משותף ב- RetailSoft

"אמזון ממשיכה את המהפכה של גוגל"

רועי לוי, מנהל מערך השילוח ב-Gett ישראל, מסביר מהו אפקט אמזון, כיצד הוא משפיע על העסקים באונליין ובאופליין ואיך אפשר למנף אותו במכירה רב־ערוצית

"התחלנו את מהפכת ה-AI הקולית"

6 טרנדים טכנולוגיים בעולם הקמעונאות

"מדובר ב-90% חיסכון במחיר שאנחנו משלמים על הפנסיה שלנו"

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, מסביר על המהפכה הגדולה בפנסיה ואיך היא משפיעה על המעסיקים ועל הצרכנים

"חלון הראווה צריך להיות מושלם"

המודל ההיברידי: פתרון לאתגרי הקמעונאות

רם יאולוס, מנכ"ל קבוצת NGG, מסביר איך ארגונים יכולים לשרוד בעולם שעובר כל הזמן שינויים