fbpx
Conferences

ועידת המיזוגים והרכישות של המחלקה המסחרית של The Marker ו-PWC נפתחה הבוקר

להיבלע מבלי להיבלע: היום, שני, 4.6, יצאה לדרך במלון דן פנורמה בתל אביב ועידת מיזוגים ורכישות של המחלקה המסחרית שלThe Marker ו-PWC. על הפרק: העסקאות שמעצבות את הכלכלה הישראלית ותופסות בשנים האחרונות את הכותרות הראשיות

היום, שני, 4.6.18, נפתחה במלון דן פנורמה בתל אביב ועידת מיזוגים ורכישות של המחלקה המסחרית שלThe Marker ו-PWC.

עסקאות מיזוגים ורכישות (M&A) מעצבות את הכלכלה הישראלית ותופסות בשנים האחרונות את הכותרות הראשיות. רק בחודשים האחרונים התוודענו לשתי עסקאות ענק שמשקפות את ההצלחה של התעשייה הישראלית: רכישת מובילאיי על ידי אינטל העולמית בסכום שיא של 15.3 מיליארד דולר; ורכישת פרוטרום על ידי IFF בסכום של 7.1 מיליארד דולר. לצד זאת, עסקאות מיזוגים ורכישות מקומיות מבקשות לשנות את פני המשק הישראלי ומאתגרות את הרגולטורים, כמו עסקת המיזוג של בנק המזרחי ובנק איגוד, שנדחתה לאחרונה על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים, ועסקת רכישת יס על ידי בזק, שאושרה אולם הובילה לאפקט דומינו שסופו טרם נראה באופק.

בנושאים אלה יעסקו, בין היתר, הממונה על ההגבלים העסקיים עו"ד מיכל הלפרין ושר הכלכלה אלי כהן, בכנס המיזוגים והרכישות של המחלקה המסחרית של TheMarker ו PWC  שנפתח הבוקר (שני) במלון דן פנורמה בתל אביב. את הכנס ינחה הפרשן הכלכלי של ערוץ 10, מתן חודורוב, והוא יפתח בדברים שישאו השר אלי כהן ודורון סדן שותף מסים, ראש קבוצת המסים והשותף המנהל הבא של PwC Israel.

עודד ליברמן, מנכ"ל חברת NeuroDerm, ישוחח על האפשרויות בתחום עם גיא פרמינגר, גיא פרמינגר, שותף וראש תחום טכנולוגיה ב- PwC ישראל. עו"ד דוני טולידאנו, שותף וראש מחלקת מיזוגים ורכישות במשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות' ידבר על הרגולציה.

בדיון בנושא "מהרכישה ועד הצפת הערך – איך עושים את זה?" ישתתפו רן בן אור, שותף מנהל ב-Tene Investment Funds; בועז דינטי, שותף מנהל ב-Qumra Capital; ועו"ד ליאור אורן, שותף במחלקת מיזוגים ורכישות ומנהל משותף של פעילות ה-Private Equity במשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'.

את הדיון ינחה רובי סולימן, שותף ראש חברת הייעוץ וראש תחום הייטק PWC; צביקה ברנשטיין, שותף מנהל ב-IBI CAPITAL יציג את צד הנאמנים בעסקאות. תומר בר זאב, מנכ"ל ומייסדIronSource  ישוחח עם הפרשנית הכלכלית הבכירה קרן מרציאנו.

פאנל נוסף יתקיים בנושא המיסוי. יקחו בו חלק דורון סדן, שותף ב-PwC Israel; ד"ר אלכס קומן, מרצה ליצירת ערך בלהב פיתוח מנהלים ובאוניברסיטת תל אביב; ואלון גרנות, סגן נשיא לענייני כספים ב-Frutarom.

על מיזוגים ורכישות בעידן הבלוקצ'יין ישוחחו רועי אייזנמן, יו"ר Everest Investment Banking ו משה חוגג, יו"ר קבוצת הטכנולוגיה Singulariteam. איריס לוביץ, מייסדת ושותפה ב-SmartTeam תדבר על צד המשקיעים בעסקאות. חי פורשר, מייסד ומנכ"ל משותף AgileForsure, ידבר עם קובי לוי, סגן נשיא ב-Mellanox על פיתוח מוצרים חדשים.

בדיון האחרון, בנושא רתימת הארגון להצלחת העסקה, ישתתפו יערה קייזר, מנכ"לית משותפת ומאמנת אג'ייל ב-AgileForsure; רונית רונן-קרפול, סמנכ"לית משאבי אנוש ומשנה למנכ"ל ווסטרן דיגיטל ישראל; פרופ' אורלי יחזקאל, סגנית דקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל-אביב ומנהלת אקדמית של תכניות להנהלות בכירות בלהב פיתוח מנהלים; ונאווה קזז, סמנכ"לית משאבי אנוש ב-HP ישראל.

עינב אדיב ברר, מייסדת מותג החיתולים "בייביסיטר" ובעלים של מרכז רפואי תנסה להשיב לשאלה "איך להשביח את ערך החברה?".

את האירוע יחתום הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר, דיויד גילה, בשיחה מיוחדת עם מתן חודורוב על האתגרים השונים הניצבים בפני הרגולטור בבואו לבחון עסקאות מיזוגים ורכישות.

 

סיקורים נוספים

"פתאום היו לנו משרד אחד ברעננה, אחד בארה"ב ואחד בעזה"

ערבי, סיני וישראלי קמים בבוקר לפתח מוצרים ביחד - זו לא התחלה של בדיחה, זו המציאות של חי פורשר, מנכ"ל ומייסד חברת הייעוץ הארגוני Agileforsure, ושל קובי לוי, סגן נשיא בחברת רשתות התקשורת מלאנוקס

האם הבלוקצ'יין עומד לשנות את עולם המיזוגים והרכישות?

משה חוגג, יו"ר קבוצת הטכנולוגיה Singulariteam, שוחח על מיזוגים ורכישות בעידן הבלוקצ'יין עם רועי אייזנמן, יו"ר Everest Investment Banking

איריס לוביץ, מייסדת ושותפה, SmartTeam: "לדבר עם משקיעים זה מקצוע"

איריס לוביץ, מייסדת ושותפה ב-SmartTeam דיברה על עסקאות, רכישה ומיזוגים - גרסת המשקיעים, וענתה על השאלה איזה עסקאות רכישה המשקיעים אוהבים?

"אנחנו לא רואים צמיחה של חברות תעשייתיות ישראליות"

רו"ח דורון סדן, שותף ומנהל בכיר ב-PWC ישראל, פתח את כנס מיזוגים ורכישות עם השוואה בין שוק חברות ההייטק הישראלי המשגשג, לבין שוק חברות התעשייה שמתקשה להתחרות בו

"גרתי אצל אמא ולא היה לי כלום. היה קשה לסרב ל-18 מיליון דולר"

תומר בר זאב, מבעלי חברת האינטרנט הישראלית איירונסורס, תיאר בפני הפרשנית הכלכלית קרן מרציאנו את הדרך שבה צעדה החברה מאז הקמתה ב-2009

"שוק המיזוגים רותח ועסקאות נחתמות במיליארדים. עד מתי?"

פאנל: מהרכישה ועד הצפת הערך – איך עושים את זה? * מנחה: רובי סולימן, שותף ראש הייעוץ ב-PWC * משתתפים: רן בן אור, שותף בקרן ההשקעות טנא (Teneׁ); בועז דינטי, שותף ב-Qumra Capital; עו"ד ליאור אורן, שותף במחלקת מיזוגים ורכישות בארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'

ממחסן קטן בצפון למותג שנלחם באחד הענפים המונופוליסטיים בישראל

עינב אדיב ברר, שהקימה את מותג החיתולים המצליח "בייביסיטר", מספרת על שתי ההחלטות החשובות ביותר שקיבלה מאז פתחה מחסן לייצור מגבונים בגיל 22 ועד למכירת חברת החיתולים ששברה את השוק בישראל

עו"ד דוני טולידאנו: "הרגולציה מקיפה את כל פעילות החברה"

עו"ד דוני טולידאנו, שותף, ראש מחלקת מיזוגים ורכישות בארדינסט בן נתן, טולידנו ושות', דיבר בהרצאתו על הרגולציה בעסקאות M&A. בנוסף, הוא התייחס לסערת פסילת מיזוג מזרחי טפחות ואגוד: "החלטת רשות ההגבלים העסקיים היתה שגויה לחלוטין ובלתי סבירה"

הממונה על ההגבלים על פסילת המיזוג: "מזרחי טפחות לא צריך את בנק אגוד כדי להיות מוצלח בשוק הבנקאות"

עו"ד מיכל הלפרין התייחסה לראשונה לפסילת מיזוג מזרחי טפחות ואגוד ולטענה כי ההחלטה הושפעה משיקולים פוליטיים: "לדברים האלה אין שחר"; וגם דיברה על מיזוג שופרסל-ניו פארם: "פתאום שוק הפארם מתעורר ומתחיל לייצר תחרות"

"פעמיים היינו עם מזוודות ארוזות לעשות הנפקה - ופעמיים זה לא קרה"

מנכ"ל נוירודרם עודד ליברמן תיאר בשיחה עם גיא פרמינגר מ-PWC את הדרמה מאחורי הנפקתה של החברה, שפיתחה טיפול פורץ דרך למחלת הפרקינסון ונמכרה לתאגיד היפני מיצובישי טנאבה תמורת יותר ממיליארד דולר