fbpx
Conferences

"טסקו זכתה מביטול מדף הממתקים בקופה"

שירלי קנטור, מומחית לפיתוח אג'נדה חברתית, טוענת כי למהלך שנקטה הענקית הבריטית "היה מחיר גבוה, אבל הוא יצר תמורה נהדרת: נאמנות של לקוחות לחברה"

"קמעונאות זה כמו מערכת יחסים. פעם היה פשוט לנהל את הנכסים האלה, אך כיום, בגלל הרשתות החברתיות, זה מורכב יותר", אמרה בכנס שירלי קנטור, מומחית לפיתוח אג'נדה חברתית לחברות ומותגים. "יחסי הכוחות השתנו, והמרכיב החשוב במערכת יחסים, אמון, נהפך לחמקמק".

לדבריה, "הצרכנים היום הרבה יותר אקטיביסטים. צעירים כיום גדלים לתוך תפישה שחברות יכולות לפתור בעיות אמון בצורה טובה יותר מממשלות. לכן, אני בוחרת להשתמש במונח 'רדאר חברתי', שיאפשר לחברות השיווק להפגין אחריות צרכנית כרשת או כמותג".

שירלי קנטור (צילום: מוטי מילרוד)

שירלי קנטור (צילום: מוטי מילרוד)

קנטור סיפרה כי "רשת קארפור הצרפתית, למשל, סיכמה עם קבוצה של חקלאים כי תקנה מהם כמות גדולה של פירות שהיו אסורים לשיווק על פי התקנון האירופי. היא בחרה למכור אותם בחנויות שלה, וקראה לכך 'שוק שחור'. המהלך הזה זכה להד תקשורתי. החקלאים תפסו את תשומת הלב של הציבור, והם נהנו מקמפיין מוצלח שהגדיל את מכר הפירות והירקות ותרם הן לחקלאים והן לרשת. בעקבות זאת, באפריל האחרון אף עידכן הפרלמנט האירופי את החוק בנוגע למוצרים שניתן למכור ברשתות.

"דוגמה אחרת היא ביטול מדף הממתקים ליד הקופות ברשת טסקו הבריטית. הרשת הבינה שיש לה אחריות כלפי הלקוחות, ולא צריך בכל מחיר לדחוף להם עוד מוצרים. במקום זאת, הם התחילו לחלק פירות בחינם לילדים של לקוחות בחנויות.".

לדבריה, "חשוב להבין שאלה מהלכים אמיצים שעולים המון כסף לחברות, אבל הם יצרו עבורן תמורה נהדרת: נאמנות ואמון מלא. צעירים רבים אף רצו לעבוד בחברות האלה".

שירלי קנטור (צילום: מוטי מילרוד)

שירלי קנטור (צילום: מוטי מילרוד)

קנטור הוסיפה כי "המסקנה היא שכדאי לחברות להפעיל 'רדאר חברתי' כדי לספק מענה שיחזק את האמון וההערכה של הלקוחות שלהן ויתרום לחברה. מהלכים כאלה יראו ללקוחות שלכם כמה אכפת לכם מהם".

שירלי קנטור, מומחית לפיתוח אג'נדה חברתית לחברות ומותגים

סיקורים נוספים

"אנחנו משתדלים לצמצם את הנטל הרגולטורי"

עו"ד מיכאל אטלן התייחס בדבריו לניסיון לצמצם את הנטל הרגולטורי על הקמעונאים תוך הגנה על זכויות הצרכנים

"הדרך היא להסתכל מה הלקוח רוצה ואיך להנעים את זמנו"

עולם הרכישות באינטרנט הוא האיום הגדול על הקמעונאים המסורתיים, אבל הוא גם ההזדמנות הגדולה שלהם. איך בכל זאת מתמודדים עם הזמנים המשתנים? עבור בכירי הקמעונאים בישראל התשובה מורכבת

"צריך לתת לציבור חנויות חכמות"

שלמה מעוז, יועץ פיננסי כלכלי, מסביר איך אפשר להפוך את הקניון למרכז שעשועים לכל המשפחה: "ייאלצו להיכנס לקניון שירותים שיש במתנ"סים, כמו ריקודי עם"

"ייבוא מוצרים ללא מע"מ מייצר אפליה בלתי סבירה"

עו"ד אוריאל לין תקף בוועידת Retail של המחלקה המסחרית של The Marker את המדיניות הכלכלית של הממשלה, שלטענתו מפלה לרעה את הקמעונאים

שם המשחק - "רב ערוציות"

איימי ויירון, Head of Global Delivery Services, GETT

"מדובר ב-90% חיסכון במחיר שאנחנו משלמים על הפנסיה שלנו"

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, מסביר על המהפכה הגדולה בפנסיה ואיך היא משפיעה על המעסיקים ועל הצרכנים

קמעונאות בעידן דיגיטלי: נפתחה ועידת Retail

6 טרנדים טכנולוגיים בעולם הקמעונאות

האתגרים החבויים במעבר מאופליין לאונליין

איילת לזרוביץ', Product Director, DevSense

הפתרונות שיוציאו את ענף האופנה מהמשבר

אילן רדו, RFKeeper VP Product