fbpx
Conferences

יריב לוין נגד גנץ: "אני אף פעם לא מצליח להבין האם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

בוועידת Innovation in Business Travel של המחלקה המסחרית של TheMarker תקף שר התיירות את יו"ר מפלגת כחלון לבן, אבל לא פסל ישיבה עם מפלגתו באותה ממשלה. "אני לא חושב שנכון להיכנס לעניינים של הרכבת ממשלה. אנחנו רוצים לקבל את אמון הציבור"

שר התיירות, יריב לוין, תקף היום (שלישי) את יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ. "אני אף פעם לא מצליח להבין האם הוא קם על הצד הכחול או הלבן", אמר לוין בוועידת Innovation in Business Travel של המחלקה המסחרית של TheMarker בקריית שדה התעופה.

"הצירוף הזה, אתה אף פעם לא מבין מה הם רוצים ולמה הם מכוונים והיום הוא נתפס באמירת שקר מוחלט", הוסיף לוין. "אני לא חושב שנכון להיכנס לעניינים של הרכבת ממשלה. אנחנו רוצים לקבל את אמון הציבור. אין ראש ממשלה בעולם שנמצא במצב שאין למפלגה שלו לא את תיק הביטחון, לא את האוצר, לא את המשפטים, לא החינוך ולא הפנים. הגיע הזמן לשים סוף לכל המפלגות הקטנות. הגיע הזמן לחזור לימים של בגין, של מפלגה גדולה עם יכולת ניהול. אני מקווה שיהיה כך אחרי הבחירות ונוכל להקים ממשלה יציבה ולא ממשלה שכל מפלגה יכולה לסחוט".

השר לוין טען שבעיניו אמירות הומופוביות או גזעניות של פוליטיקאים לא יפגעו בתיירות. "יש בכל העולם מפלגות ואנשים שיש להם עמדות כאלה ואחרות. זה קיים גם במערביות והפתוחות ביותר במדינות אירופה. זה בוודאי לא אומר שום דבר על התחושה של אנשים שמגיעים. אני לא חושב שיש תייר שאומר 'אתה לא רוצה להכניס לממשלה מי שתומך באויב שלך, אז אני לא רוצה לבוא'".


השר יריב לוין (צילום: עופר וקנין)

השר יריב לוין (צילום: עופר וקנין)


בנוגע לאירוויזיון, שר התיירות העריך כי יגיעו לישראל פחות מ-20 אלף תיירים. "אמרתי מתחילת הדרך, כשישראל זכתה באירוח, שהאירוע הזה מבחינת מספר התיירים שמגיעים אליו זה נחמד, אבל לא באמת משנה. החשיבות הגדולה היא שהוא יכול להוות מנוף שיווקי גדול, בעיקר מול המדינות באירופה, והא משתלב עם האסטרטגיה השיווקית שלנו. אנחנו לא משווקים את ישראל רק כארץ הקודש, אלא כיעד לחופשה: מקום עם מזג אוויר מצוין, קולינריה, טבע, חיי לילה אבל עם ערך מוסף – היכולת להגשים חלום ולבקר גם במקומות הקדושים".

לוין הוסיף עוד כי לדעתו החסם הגדול של התיירות בישראל הוא המחסור בחדרי לינה. "כשענף נמצא בסטגנציה לאורך שנים, לא מגיעים משקיעים ולא פועלים בטח בתחום של הקמת מלונות, שיש בו גם סיכון גדול וגם בירוקרטיה בלתי נסבלת שגורמת לכך שהדברים נמשכים תקופה ארוכה. זיהינו את הדבר הזה, עשינו מאמץ גדול ליצור שינוי מאוד משמעותי בתחום הזה".

"העברתי את חוק המלונות, שהקים ועדה ארצית לתכנון ובנייה שמאפשרת להביא פרויקטים ללא צורך במעבר בוועדות המקומיות והמחוזיות", פירט לוין. "יצרנו מסלול של מענקים שנפרס כמעט בכל רחבי הארץ, קיצרנו וייעלנו את התהליכים על ידי דגש מיוחד על נושא ההסבות. נתנו, בפעם הראשונה, מענק של 10% למי שמבצע הסבות מבנים בתל אביב. הוגשו למעלה מ-40 בקשות. זה מספר עצום, כמעט דמיוני. צריך עדיין לייעל תהליכים, לקצר בירוקרטיה, לתת מענקים יותר גדולים. זה אתגר שמחכה לממשלה הבאה".

לוין שב והביע תמיכה בפעילות חברת Airbnb, שהודיעה בעבר כי תסיר מודעות להשכרת חדרים בהתנחלויות. "מכיוון שיש לנו מחסור בחדרי מלון, אין ספק שמדינת ישראל זקוקה לפתרונות הלינה של דירות. אבל אנחנו בוודאי לא נקבל חברה שמנסה להפלות בין אזרחים ישראלים, בין אנשים בתוך מדינת ישראל לשטח שאנחנו מחזיקים בו. הבהרנו את זה ל-Airbnb ואני מקווה שהם הסיקו את המסקנות. כרגע הדירות נמצאות באתר וזה מה שחשוב. מי שיחרים את ישראל – אנחנו נפעל לכך שלא יוכל ליהנות מהרווחים שהוא מייצר בישראל. אבל ענף השכרת הדירות לתיירים הוא חשוב".

סיקורים נוספים

שחר מרקוביץ', סמנכ"ל דיגיטל ומחשוב אל על, מתאר את השינויים הדרמטיים שעוברת החברה, שיפור חוויית הלקוח באמצעות בינה מלאכותיות וצורת עבודה של סטארט־אפ