fbpx
Conferences

כך ייראה העתיד של התיירות העסקית

מכונה שמזמינה עבורך חדר במלון ושימוש במערכת של מציאות וירטואלית במקום פגישות. מרים מוסקוביץ', מנהלת בכירה של מחקר וחדשנות תאגידית ב-BCD הציגה סקירה של הטכנולוגיות החדשות

האינטרנט צפוי להשפיע על התנהלות הנוסעים בשדות התעופה ובמלונות: "לא רק רובוטים קטנים שיכולים לשלוח לכם דברים, אלא גם חדרים חכמים שאפשר לשלוט בהם"

"הטכנולוגיה תשנה את הדרך בה חברות מתכננות נסיעות עסקים", כך הסבירה מרים מוסקוביץ', מנהלת בכירה של מחקר וחדשנות תאגידית ב-BCD בכנס חדשנות בתיירות של TheMarker Lable ודיזנהאוז BTC. מוסקוביץ' הציגה את המחקרים האחרונים של החברה בתחום הטכנולוגיות החדשות.

"לבינה מלאכותית תהיה השפעה דרמטית. היא מביאה לשולחן דברים כמו תקצוב נסיעה אוטומטי, כשנוסע מחפש ומנסה להזמין משהו יש בינה מלאכותית ברקע שיכולה לעזור לו להבין את איכות התמחור, לאיזה תקציב הם צריכים לצפות. בינה מלאכותית היא מסוג הטכנולוגיות שתביא את זה".
"יש לנו אפשרות להשפיע גם על התנהגות הנוסעים. מיקור דינמי הוא הדבר המרגש ביותר. היום יש לנו כלים להזמין מלונות אונליין. כלומר, מכונה שצופה בהזמנות ובכל פעם שנוסע מזמין מלון שלא מועדף שיש לכם עסקה איתו – יכולה לזהות שיש יותר מדי הזמנות, להגיד אילו מלונות באזור מוזמנים, לשלוח הצעה, לקבל את הצעת המחיר ולנהל משא ומתן. אפילו לקבל את ההצעה ולחתום על החוזה. כל זה יכול לקרות תוך שבוע ואחראי הנסיעות צריך רק לבדוק מה התוכנה עשתה. לא צריך לחכות שנה כדי לשנות את תכנית הנסיעות".

מוסקוביץ' דיברה גם על השימוש בצ'טבוטים בתעשייה. "יש כמה דברים מובנים מאליהם שבוטים עושים. לדעתי האישית, שיחה עם רובוט היא הדרך היעילה ביותר להזמין נסיעה. הקשה על הטלפון קלה הרבה יותר. אבל יש דרכים מעניינות שאנחנו רואים לשילוב רובוטים. כמו במקרים של ביטוח נסיעות. פוליסת הביטוח היא מסמך ארוך, מלא מלים, לרוב ארוך ומסובך. נוסעים לא קוראים אותו. צ'טבוט יכול לקרוא אותו ולענות על שאלות בזמן אמת".
"רובוטים הם אפקטיביים בלהזכיר לנוסעים לעשות דברים שהם לא עשו. לדוגמא, רובוט ששולח מייל או הודעה ומזכיר לך שלא הזמנת מלון. יש רובוטים שיכולים להזכיר על כל מני תהליכים, כמו הרשמה עם גוף ממשלתי, עם המשרד וכו'".
גם בתחום הבלוקצ'יין יש הרבה חידושים רלוונטים לעולם התיירות העסקית. "הרעיון בתעשייה שלנו מיוצג על ידי חוזים חכמים, מפרטת מוסקוביצ'י. "זה פחות מרגש ללקוחות ויותר לספקים. חוזה חכם מאפשר לכל הצדדים להיות מודעים לחובות החוזיות. אם אתה לא עומד בדרישות מול חברת תעופה, הם יכולים לראות את זה בזמן אמת ולעדכן את ההנחה שלך".

"עוד תחום מעניין שאנו עוסקים בו הוא נקודות נוסע מתמיד. ייתכן שתרצו שנוסע מסוים יטוס בחברת תעופה ספציפית, אבל הוא נאמן ואוסף נקודות בחברה אחרת. עכשיו אנחנו רואים איך חברות בלוקצ'יין לוקחות מספר מועדוני נאמנות ומשלבות את הנקודות והמיילים לנקודות קריפטוגרפיות, כך שלא רק שיש לכם נקודות בכמה חברות, אתם יכולים לשלב אותן לתכנית אחת. זה יהיה מאוד מעניין. יש כמה סטארטאפים שעוסקים בזה. אנחנו נראה שינוי בצורה שאנחנו מסתכלים על נקודות ואיך אפשר לנצל אותן טוב יותר".
לדבריה, תחום האינטרנט ישפיע על איך שנוסעים מתנהלים במרחב. "זה אומר שתתחילו לראות שדות תעופה חכמים ומלונות חכמים. לא רק מלונות שיש בהם רובוטים קטנים שיכולים לשלוח לכם דברים, יש גם חדרים חכמים שאפשר עם הסמארטפון לשלוט ברדיו, בטלוויזיה, באורות ובאיכות האוויר.

"ניווט – לא רק בשדות תעופה. המפעילים של אותם מקומות יכולים לראות אתכם ואת הטלפונים שלכם. בארה"ב יש כמה שדות תעופה שרואים את האנשים בשדה ועוזרים להכווין אותם לתורים היותר קצרים".
מבחינתה, אחד התחומים הכי מעניינים שהולכים להיות חלק בלתי נפרד מעולם הנסיעות העסקיות הוא המציאות הווירטואלית והרבודה. "אני יודעת כעובדה שיש כבר אחראי נסיעות שמקבלים ערכות VR לניהול פגישות, כדי שלא יצטרכו לטוס ברחבי העולם. אפשר להשתמש בהן גם לתצוגת תכלית עבור לקוחות".

סיקורים נוספים

האתגר הגדול של הנסיעות העסקיות- אורי בן ארצי, ראש תחום נסיעות עסקיות באירופה וישראל בחברת אמדאוס

"עתיד התיירות הוא סביב הנוסעים עצמם, בינה מלאכותית ופרסונליזציה"

סוכן הנסיעות לא ייעלם

יריב לוין נגד גנץ: "אני אף פעם לא מצליח להבין האם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

בוועידת Innovation in Business Travel של המחלקה המסחרית של TheMarker תקף שר התיירות את יו"ר מפלגת כחלון לבן, אבל לא פסל ישיבה עם מפלגתו באותה ממשלה. "אני לא חושב שנכון להיכנס לעניינים של הרכבת ממשלה. אנחנו רוצים לקבל את אמון הציבור"

"Wizz Air תטיס 100 מיליון נוסעים בשנה"

החדשנות תוביל לצמצום מספר חברות התעופה

צ'ק־אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון

Bleisure זו כבר לא מלה גסה- אלי כרמון וענת זך

סגן נשיא BCD: "אנחנו אחת החברות המובילות בהעסקת נשים"

"רק ב-2019 היו יותר מ–14 מיליון דקות איחור של טיסות בעולם"