fbpx
Conferences

כך תהפכו למנהלי האושר בארגון

עומרי גליק, Executive VP, BUYME

הכירו את מלך בהוטן, ג'יגמה קייקר נמשל. מלך בהוטן הגדיר מחדש את ההצלחה של המדינה שלו, במושג הנקרא GNH: Gross National Happiness, אושר לאומי גולמי. המלך הבין שככל שאזרחים שלו יהיו יותר מאושרים, כך המדינה תצליח יותר. כשמדברים על ניהול אושר בחיים הפרטיים, קל לנו להצביע על אותם הדברים שיעשו אותנו מאושרים. הנושא מתחיל להיות מסובך כשמדברים על חברות וארגונים.
אז מה הקשר בין בהוטן לעולם משאבי האנוש? אחת המשימות החשובות של מנהלי משאבי האנוש והרווחה היא לגרום לעובדים להרגיש טוב במקום העבודה. זה כולל נופש חברה מפנק, ימי כיף, מתנות בחגים ועוד. במילים אחרות, אנשי משאבי האנוש הם מנהלי האושר בארגון – Happiness Management.

ניהול האושר הארגוני בימנו חייב להיות מותאם אישית לכל עובד בארגון. כלומר, לסימה מנהלת השיווק מעפולה, אין את אותם רצונות כמו של עידו, מתכנת בן 27 מתל אביב. לכל עובד יש צרכים אחרים, תחביבים ואהבות שספציפיים רק לו. לכן, חייבים לוודא שכל עובד בארגון מקבל את המתאים לו. מהמקום הזה נוצרה מערכת לניהול האושר הארגוני שבאה לתת פתרון בדיוק לסוגיה הזאת.

המערכת מאפשרת לעמוד בארבעת עקרונות הברזל לקיום האושר בארגון:
1. תנו מתנה אישית – חשוב להבין מה תחום המומחיות של כל עובד, מה הצרכים שלו, תחביבים מעבר לשעות העבודה – להכיר אותו באמת. מערכת ניהול האושר הארגוני מאפשרת לייצר מגוון מתנות כך שכל עובד יקבל את המתנה המתאימה עבורו.
2. תהפכו את המתנה לחוויה – בסופו של דבר, אתם רוצים לתת לעובדים מתנה שהם באמת ישמחו לקבל. תנו להם מתנה משמעותית יותר כמו כרטיסים להצגה, ערב במסעדת שף או ספא מפנק. תהיו בטוחים שזאת תהיה מתנה שהם לא ישכחו.
3. אל תשכחו שתזמון זה הכל – לא משנה מה הסיבה, חשוב מאוד לתת מתנה בדיוק בזמן. מערכת האושר פותחת את האפשרות לתזמון מדויק.
4. תעשו את זה פשוט, נגיש ונוח – לקבל מתנה זה כיף, זה לא צריך להיות מסורבל. מערכת האושר דואגת שתהליך קבלת המתנה יהיה טכנולוגי ונוח.
בעידן בו הכל טכנולוגי, גם העובדים מצפים שמקום העבודה שלהם יהיה מתקדם בכל הקשור לנושא הרווחה. הגיע הזמן לעלות שלב ולתת לעובדים מתנה אישית וחווייתית. לקראת חג הפסח, יש לכם הזדמנות להפוך ממנהלי משאבי אנוש שנותנים מתנה לחג, למנהלי אושר ארגוני שיודעים מה העובד באמת ירצה לקבל לחג, ולהתאים אותה באופן אישי. כלומר, לא לתת מתנה לחג, לתת מתנת חג לסימה מנהלת השיווק ולעידו המתכנת.
אז מלך בהוטן אכן צדק. הוא גרם לאזרחי המדינה להיות מאושרים יותר, דבר שהשפיע ותרם להצלחת המדינה. מנהלי משאבי אנוש ורווחה — הרבה כוח נמצא בידיים שלכם כדי להפוך את הארגון למוצלח יותר. בפסח הזה, קחו את ההזדמנות וראו איך האושר של העובדים תורם להצלחת הארגון.

בעידן בו הכל טכולוגי, גם העובדים מצפים שמקום העבודה שלהם יהיה מתקדם בכל הקשור לנושא הרווחה.

סיקורים נוספים

"אנחנו לפני בחירות ואף אחד לא מדבר על יצירת מקומות עבודה"

כך תדאגו לעובדים בתקופה שלאחר פרישה או פיטורים

אפליקציה חדשה במנורה מבטחים מיועדת לעובדים: "מצוותים להם יועץ שמלווה אותם ומסייע להם שלאחר הפרישה", אמר ירדן פלד, מנהל מטה שיווק ודיגיטל בחברה

הכל אישי

טליה בונה, סמנכ''לית משאבי אנוש, סיבוס סודקסו

מרכז ההייטק שיצר תשתית הון אנושי יש מאין

מאיה הופמן־לוי, מנהלת מרכז הפיתוח EMC DELL: "הפארק בנגב לא היה מצליח ללא השותפות שיצרו חברות הטכנולוגיה"

רוב מקצועות העתיד טרם נוצרו

דפנה אבירם ניצן: "מקבלי ההחלטות צריכים להתאים עצמם לעידן החדש"

מצב חירום: אין מספיק עובדים

בן פסטרנק, מנכ"ל קבוצת אמן וחבר בוועידת מובילי ההיי־טק הלאומית: "יש מחסור קריטי בכוח אדם טכנולוגי בארץ. זוהי בעיה שעוצרת את הכלכלה הישראלית"

"צריך לתת לעובדים אפשרות ללמוד לנגן"

"מוזיקה היא דרך להביא חדשנות לעובדים ולאפשר להם להיות יצירתיים", אמרו יעל קלופמן, שותפה ומנהלת, DRUM BASE MUSIC, ומנחה הטלוויזיה ליאון רוזנברג

חדשנות היא טכנולוגיה, אבל גם תנאי ההעסקה

עמליה דואק בשיחה עם מנכ"ל פייפאל, פרץ רגב, על המהלכים שהחברה עשתה בכל מה שקשור לחוויית העובד - ועל הדרך שבה הם יכולים להועיל לה בטווח הארוך

שקיפות ואיזון בדיני עבודה

עו"ד מרים קליינברגר־אתר, ראשת מחלקת דיני עבודה, ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'

מה הסיפור שלכם? מיתוג מעסיק שמשאיר חותם

בכנס HRevolution התארחו אסף סידס ושרה אמדו סידס, בעלים ומנכ"לים leave a mark ודיברו על משיכת עובדים באמצעות מיתוג מעסיק: "צריך סיפור גדול עם משמעות"