fbpx
Conferences

"כשאגיע לשיא יכול להיות שאחפש לשרת במקום אחר"

"מה שחסר היום שהקופה תהיה מחוברת למדף" - רמי לוי ויפית אטיאס לוי בשיחה עם קרן מרציאנו

קרן מרציאנו בשיחה עם רמי לוי ויפית אטיאס לוי על המהלכים המרכזיים של הרשת וגם על כמה עניינים אישיים.

איך אתם קובעים את המחירים באופליין מול האונליין?

"92% מהמחירים שלנו הם זהים וזולים יותר מהמתחרים. 8% מהמוצרים הם בהתאם לתחרות המקומית, אם המתחרה שלי עושה מבצע מעמיק אני גם מוריד מחירים", מסביר רמי לוי והוסיף, "לי יש אסטרטגיה לתת את הסל הזול ביותר בכל מקום. אם יש תחרות על קוקה קולה מורידים את המחיר של קוקה קולה".

האם הולך להיות גל עליות מחירים?

"כשבא ספק ורוצה להעלות מחיר אנחנו בודקים אם יש הצדקה לזה. אנחנו בודקים כל דבר לעומק. מתחשבים באותו ספק שיוכל להמשיך להתקיים. יש חברות ענקיות שמנסות להעלות מחיר, זה לא עובר בלי ויכוח, אני לאורך כל הדרך רואה את הצרכנים ואומר ליצרנים לי ולכם יש מכנה משותף זה הצרכן תמיד צריך לתת לו את המחיר הזול ביותר", אומרי לוי ומוסיף, "גם כשקוקה קולה באה להעלות מחירים אנחנו לא כל כך מהר עושים את זה. לפני הרבה זמן במחאה החברתית היו שתי רשתות גדולות שרצו להרוויח יותר, היו באות ליצרנים הגדולים ואומרות תנו לנו עוד 3%–4% הנחה, וברגע שהיו מאשרים להם את זה אנחנו כחנויות קטנות לא הייתה לנו ברירה. היום בגלל שרמי לוי התפתחה זה לא קורה".

רמי לוי ויפית אטיאס לוי (צילום: מוטי מילרוד)

רמי לוי ויפית אטיאס לוי (צילום: מוטי מילרוד)

האם בעקבות סקר לחג תורידו המחירים?

"ניסו להאשים אותי על זה שהורדתי מחירים. למה העליתי? כי עשינו מבצע עד ה-31. יש אתר ושם זה רשום, אחרי זה עשינו מבצעים מעמיקים יותר. בכל מקרה יצאנו הרבה יותר זולים בכל סקר שהיה", מסביר לוי ומוסיף: "זה חיובי שיש אתר שבודק מחירים. המחירים שם מחוברים לקופה. מה שחסר היום שהקופה תהיה מחוברת למדף. כלומר מה שנמצא בקופה יהיה במדף. היום אני תלוי בעובדים. אם אנחנו מורידים מחירים קודם כל צריך להוריד בקופה ואחרי זה במדף. אם מעלים מחירים זה קודם כל במדף ואחרי זה בקופה. לכן כדי להקל הקימו את האתר. כל הקטע הזה שאותה עובדת שמה את המחיר על המוצר צריך לבטל וללכת עם הקדמה".

האם גודפארם תמשיך למכור רק מוצרים בחמישה שקלים?

"חד משמעית לא, כי אני רוצה לשרת את כל הלקוחות, גם לקוח שרוצה לקנות מוצר יותר יקר. למשל טייסטרס צ'ויס אי אפשר בחמישה שקלים, אבל אני רוצה למכור הכי זול. לא תמיד הספק רוצה לקנות באריזה מוקטנת לכן הגדלתי את הגיוון. כל מה שהיה בחמישה שקלים ימשיך להיות".

רמי לוי ויפית אטיאס לוי (צילום: מוטי מילרוד)

רמי לוי ויפית אטיאס לוי (צילום: מוטי מילרוד)

האם גודפארם זו אסטרטגיה עסקית?

"אנחנו עוד מעט הופכים להיות 20 סניפים. האסטרטגיה של רמי לוי שונה מרשתות הפארם. האסטרטגיה שלהם הייתה שיבוא לקוח לקנות תרופות ובלית ברירה יקנה גם מוצרים אחרים. הלקוח של רמי לוי יבוא כי הוא יקבל את השירות והמחיר הטובים ביותר. אני מאמין שלאורך זמן המכירות של התרופות יהיו באונליין. אדם חולה לא צריך ללכת לקנות תרופה, הוא יוכל להזמין ולקבל את זה כמה שיותר מהר, תוך חצי שעה ושעה, כי זה השירות שהוא צריך לקבל. זה לא תלוי בנו, זה תלוי במחוקק".

מהי חלוקת התפקידים ביניכם:

יפית: "הוא קובע. אני רק זורקת את הרעיונות בגדול".

רמי: "היא מלמדת אותי, ואני קובע".

יפית: "אני אחראית על השיווק ברשת, על תחום מועדון הלקוחות. מועדון הלקוחות מתחלק לשניים, כרטיסי אשראי ומועדון פלסטיק רגיל. אנחנו מבינים שכדאי להעניק ללקוחות שבוחרים ברמי לוי כמה שיותר, ולצ'פר אותם במבצעים ייעודיים. הקמנו אתר לאירועי תרבות ובילויים. היום משפחה מחפשת למי יש מועדון שוטר, מורה, חבר ולא כולם שם. פתחנו מועדון כזה שכולם יכולים ליהנות מאטרקציות במחירים הכי זולים בארץ".

יפית אטיאס לוי (צילום: מוטי מילרוד)

יפית אטיאס לוי (צילום: מוטי מילרוד)

התקופה האחרונה הייתה לא קלה?

רמי: "אני מקווה שהשחיקה הזו תישאר כל החיים כי בסך הכול הייתה שחיקה זעירה. אנחנו בסך הכול ברבעונים האחרונים שיפרנו את הרווחיות וזה בעיקר מה שמנחה אותי לשפר את הרווחיות שלא על חשבון הצרכן".

האם יפית היורשת של החברה?

רמי: "מאז ומתמיד, היא הבכורה אצלי, יעקב אבינו גנב את הבכורה אז היא לא גנבה, היא מקבלת את הבכורה. היא כבר יותר טובה ממני. היא מציעה ונותנת את הרעיון ואני מקבל את ההחלטות".

יפית: "יורשת זו מילה שקשה לי, אבל כל עוד אני עובדת בחברה של אבא שלי החיים שלי זה זה. זה מעל הכול אצלי. אני עובדת מגיל 14 וזו תכלית חיי. אי אפשר לעגל פינות דווקא בגלל שהוא בעל העסק. היום אין לי זמן לשכר לימוד. כל טעות שאני עלולה לעשות תסתכם בהמון כסף ויכולה להתפרש כפול 50 סניפים ומיליוני לקוחות. אני צריכה להיות מאוד מדויקת ואני עושה כמה שאני יכולה בשביל להתמקצע. כבר עברתי את שלב ההוכחות. מי שבתעשייה שלנו ובאזור שלנו יודע מה אני מביאה למערכת. אבל בסופו של דבר אני מייצגת אותו ועושה כמיטב יכולתי".

רמי לוי (צילום: מוטי מילרוד)

רמי לוי (צילום: מוטי מילרוד)

מה המהלך שאת הכי גאה בו?

יפית: "חלק גדול מהמותג הפרטי, חלק גדול ממועדון הלקוחות, מנראות הסניפים. זה לא אני לבד, יש מערך עצום שעובד איתי, אבל זה דברים ששמתי את ידי עליהם".

רמי: "חוץ מזה כל מה שהחלטתי זה היא הציעה. ברשת שלי יש עובדים מעולים וזה מה שחשוב. אנחנו אמנם מטה קטן ומצומצם ובזכות זה ההחלטות שלנו מהירות. אנחנו רצים מרתון. בהתחלה זה שרץ לא חייב להיות ראשון, בסוף הוא צריך להיות ראשון".

אולי אתה רוצה ללכת לפוליטיקה?

רמי: "כרגע אני לא רוצה ללכת לפוליטיקה, אבל בסופו של דבר איפה שאני יכול להועיל ולעשות לשם אני אלך. אני לביתי כבר עשיתי. אני קם בבוקר ורוצה להמשיך לשרת את הלקוח במקום שאני נמצא. כשאני ארגיש שהגעתי לשיא יכול להיות שאחפש לשרת במקום אחר. כרגע אני לא הולך לפוליטיקה. אני בגיל 63 ולצאת לפנסיה זה גיל 67, אז בואו נדבר עוד חמש שנים. יכול להיות שאז. לא שולל שום דבר".

רמי לוי, מנכ"ל ובעלים, רמי לוי שיווק השקמה

יפית אטיאס לוי, סמנכ"לית שיווק, רמי לוי שיווק השקמה

בשיחה אישית עם קרן מרציאנו, פרשנית כלכלית , חברת החדשות

סיקורים נוספים

כך אפשר להציל את הריטייל בישראל

איך נתגונן מפני המהפכה שאמזון הולכת להביא איתה? לאלעד גולדנברג יש כמה טיפים חשובים

קמעונאות בעידן דיגיטלי: נפתחה ועידת Retail

"הדרך היא להסתכל מה הלקוח רוצה ואיך להנעים את זמנו"

עולם הרכישות באינטרנט הוא האיום הגדול על הקמעונאים המסורתיים, אבל הוא גם ההזדמנות הגדולה שלהם. איך בכל זאת מתמודדים עם הזמנים המשתנים? עבור בכירי הקמעונאים בישראל התשובה מורכבת

"אנחנו משתדלים לצמצם את הנטל הרגולטורי"

עו"ד מיכאל אטלן התייחס בדבריו לניסיון לצמצם את הנטל הרגולטורי על הקמעונאים תוך הגנה על זכויות הצרכנים

"חיובים בהוראות קבע הם יותר מטריליון שקלים"

שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים, מסביר על הדור הבא של הצ'ק הדיגטלי

הפתרונות שיוציאו את ענף האופנה מהמשבר

אילן רדו, RFKeeper VP Product

כך תמנעו מלקוחות לנטוש את עגלת הקניות באונליין?

איילת לביא־צעירי, סמנכ"ל קשרי לקוחות ושיווק, COMAX

"אנחנו מחברים בין המוכר בחנות למנהלים"

אריק קפון, מנכ"ל משותף ב- RetailSoft

מה הקשר בין חדשנות לעתיד הקמעונאיות?

בר מילר, מנכ"ל משותף, ריטייל סופט

"מדובר ב-90% חיסכון במחיר שאנחנו משלמים על הפנסיה שלנו"

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, מסביר על המהפכה הגדולה בפנסיה ואיך היא משפיעה על המעסיקים ועל הצרכנים