fbpx
Conferences

"לא עוזרים לנו לצמוח, ההצלחה שלנו היא למרות המדינה ולא בזכותה"

ליעד אגמון, מנכ"ל דינמיק יילד, סיפר בכנס מיזוגים ורכישות של TheMarker על מכירת הסטארט־אפ שלו למקדונלדס: "כשנכנסים לראש של הצד הרוכש זה מצליח"

"אני הייטקיסט — לא כלכלן ולא פוליטיקאי, שמעתי את שר הכלכלה וזה נשמע שהוא מדבר על מדינה אחרת. אני לא מרגיש שעוזרים לנו להתפתח ולצמוח. ההצלחה שלנו היא למרות המדינה ולא בזכותה", כך פתח את דבריו מנכ”ל דינמיק יילד ליעד אגמון, בכנס מיזוגים ורכישות של TheMarker, המחלקה המסחרית, לפני שעבר לדבר על מכירת הסטארט־אפ שלו במארס האחרון למקדונלדס בכ–300 מליון דולר.
"עכשיו נדבר על הדברים החיוביים — המבורגרים. הנתונים מראים שבארה"ב אנשים מבלים יותר משבע שעות ביום מול מסך. החיים שלנו מתווכים בדיגיטל. זה מתעצם והחברות הגדולות פועלות בהתאם".
"בסופו של דבר לקוחות רוצים שלושה דברים פשוטים — יעילות, רלוונטיות והנאה. זה הבסיס שעליו עומדת ההתפתחות והצמיחה של המותג: חזרתי מניו יורק ביום שישי והבאתי כמה רכישות — מקלות אוזניים, שקיות קקי לכלבה ועוד כמה דברים. היה לי קל יותר להזמין מאמזון מאשר להתחיל לחפש את זה בארץ. זה יעיל וחוסך לי זמן ואנרגיה. גם הרלוונטיות היא חשובה — אם עכשיו אני אמכור לכם מטריות זה יהיה רלוונטי פחות, אבל לפני חודשיים כנראה הייתי מצליח. גם ההנאה היא קריטית: אפשר לראות את זה באפל, למשל, שהשקיעו בעטיפה של האייפון. לפתוח אייפון חדש זו חוויה".
"בואו נדבר על תחום נוסף, העברה בנקאית. בעבר אם היו מבקשים ממני לעשות העברה בנקאית הייתי מעדיף לכרות אצבע. ואז יצאה אפליקציית ביט, ואני משתמש בה כל הזמן להעברות בנקאיות".
"אנחנו בסטארט־אפ שלנו עוזרים לחברות לעשות בדיוק את זה. אנחנו חברה גלובלית — לקוחות רבים שאתם בטח מכירים — איקאה ומקדונלדס למשל. כשמדברים על הרכישה בתור משהו מפתיע אז זו לא כזו הפתעה. למקדונלדס יש כבר שנים נתיב שמנסה להכניס דיגיטל לרשת. כבר היום אפשר לראות שיש אפשרות להזמין את המזון בצג דיגיטלי".
"ביולי 2018 עלינו לאוויר במיאמי, ושם השקנו את השירות של "remember me" ובעצם אני יכול לתת ללקוח חוויה טובה יותר, לפי טעם אישי. יש פתאום דאטה על הלקוחות וכך אפשר בקלות לשפר משמעותית את חוויית המשתמש. לכן, זה מתאים לחברה ששמה את השירות בראש סדר עדיפויות".
"כשהציעו לי במקדונלדס 'לעשות משהו גדול יותר ביחד' הבנתי את הרמז, והכנתי מצגת. הסתכלתי וראיתי חברת ענק והבנתי שיש לה אפשרות לשכור צוות שידאג לדיגיטל. זה זול, אבל יש יותר סיכון. הבנתי שהאפשרות לקנות חברה תהייה בעלת ערך עבור חברה כמו מקדונלדס. יכול להיות שהם איבדו 300 מיליון דולר, אבל הם יכולים להרוויח מהעסקה הזו מליארדים. בהכנסות של מקדונלדס זו לא השקעה גדולה. למרות שעבורנו זה נראה כסף רב".
"כשנכנסים לראש של הצד הרוכש זה מצליח. רבים הזניחו את התחום הדיגיטלי והמכירות שלהן נראות בהתאם. לעומת זאת, מי שכן הדביק את הקצב הדיגיטלי — גם את זה רואים. הרכישה שלנו גם פקחה את העיניים לגופי ענק רבים שרוצים להיות רלוונטים גם בעוד עשור".

סיקורים נוספים

מגמות בשוק המיזוגים והרכישות

כיצד לזהות מחוללי ערך ב–M&A

"חלק גדול מהחששות שהעליתי לפני מיזוג רשת ועשר קורמים עור וגידים"

שוק ה-M&A במגמת התבססות

הקשר בין זוגיות פרק ב' ל-M&A

הכלי החדשני למימון: פלטפורמות להשקעות המונים, בתמורה למניות

"יהיה טוב גם לארה"ב וגם לסין שעסקת מלאנוקס תאושר"

"מלחמת הסחר היא מלחמה על עליונות טכנולוגית, כלכלית ופוליטית"

"הדרך לטפל בגירעון היא קיצוצים והתייעלות ממשלתית"

"האקזיט הפך אותי למנכ"לית טובה יותר"