fbpx
Conferences

לוין נגד גנץ: "אני לא מבין אם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

שר התיירות בשיחה עם לי אברמוביץ' בוועידת Innovation in Business Travel של TheMarker Lableבשיתוף דיזנהאוז BTC: יוצא נגד בני גנץ, אבל לא פוסל ישיבה עם מפלגתו בממשלה

לי אברמוביץ': "הגענו למספר מכובד של יותר מ-4 מיליון תיירים בישראל השנה".
לוין: "ב-2010 היינו עם 2.8 מיליון תיירים וגם ב–2015. כברת הדרך שעשינו הביאה אותנו ל–4.12 מיליון תיירים בשנה שעברה. השנה אנחנו מתקרבים כבר לכיוון ה-5.6 מיליון. אבל כדי לממש את זה צריך לעשות לא מעט פעולות בתחום התשתיות והתעופה".
אברמוביץ': "איך מתמודדים עם המחירים ומספקים פתרונות?"
לוין: "אין ספק שאת מצביעה על אחת הבעיות הכי גדולות. בטח ובטח בתחום של הקמת מלונות. כשענף נמצא בסטגנציה לאורך שנים, לא מגיעים משקיעים ובטח שלא פועלים בתחום של הקמת מלונות — שיש בו גם סיכון גדול וגם בירוקרטיה בלתי נסבלת שגורמת לכך שהדברים נמשכים תקופה ארוכה. זיהינו את הדבר הזה, עשינו מאמץ גדול ליצירת שינוי משמעותי בתחום הזה. העברתי את חוק המלונות, שהקים ועדה ארצית לתכנון ובנייה שמאפשרת להביא פרויקטים ללא צורך במעבר בוועדות המקומיות והמחוזיות. יצרנו מסלול של מענקים שנפרס כמעט בכל רחבי הארץ, קיצרנו וייעלנו את התהליכים על ידי דגש מיוחד על נושא ההסבות. צריך עדיין לייעל תהליכים, לקצר בירוקרטיה, לתת מענקים יותר גדולים. זה אתגר שמחכה לממשלה הבאה".
אברמוביץ': "האם יהיו פתרונות זולים?"
לוין: "צריך לומר משהו בעניין האירוויזיון. אני אמרתי מתחילת הדרך, שהאירוע הזה מבחינת מספר התיירים שמגיעים אליו זה נחמד, אבל לא באמת משנה. החשיבות הגדולה היא שהאירוע עשוי להוות מנוף שיווקי גדול, בעיקר מול המדינות באירופה, והוא משתלב עם האסטרטגיה השיווקית שלנו. אנחנו לא משווקים את ישראל רק כארץ הקודש, אלא כיעד לחופשה: מקום עם מזג אוויר מצוין, קולינריה, טבע וחיי לילה, אבל עם ערך מוסף – היכולת להגשים חלום ולבקר גם במקומות הקדושים".
אברמוביץ': "מה עם המסרים שלא יוצאים דווקא מהליכוד, אבל ממפלגות בימין שהן באמת אנטי קהילה גאה שזה גם פלח תיירות?"
לוין: "יש בכל העולם מפלגות ואנשים שיש להם עמדות כאלה ואחרות, כולל בעניין של הקהילה הגאה. זה לא אומר שום דבר על המדיניות הכללית, התיירים מדברים בעד עצמם".
אברמוביץ': "מה באמת היה מאחורי הקלעים עם סיפור Airbnb"?
לוין: "מאחר שיש מחסור בחדרי מלון, אבל גידול בתיירים, נצטרך עוד ועוד חדרים. אבל בוודאי לא נקבל חברה שמנסה להפלות בין אזרחים ישראלים ובין אנשים בתוך מדינת ישראל לשטח שאנחנו מחזיקים בו. הבהרנו את זה ל-Airbnb ואני מקווה שהם הסיקו את המסקנות.
מי שיחרים את ישראל – אנחנו נפעל לכך שלא יוכל ליהנות מהרווחים שהוא מייצר בישראל".
אברמוביץ': "בימים האחרונים פורסם שגנץ לא שולל שאולי ישב אתכם בממשלה עתידית והוא הספיק להכחיש את זה הבוקר. אתם נערכים לאפשרות שתוקם ממשלה אחרת לא בראשות הליכוד?"
לוין: "אני אף פעם לא יודע על איזה צד הוא קם: כחול או לבן. אתה אף פעם לא מבין מה הם רוצים ולמה הם מכוונים והיום הוא נתפס באמירת שקר מוחלט כאשר אמר שהוא מצהיר שהוא לא נועל את הדלת לממשלת אחדות".
אברמוביץ': "אינך שולל ישיבה משותפת עם כחול לבן?"
לוין: "אני לא חושב שנכון להיכנס לעניינים של הרכבת ממשלה. אנחנו רוצים לקבל את אמון הציבור. אין ראש ממשלה בעולם שנמצא במצב שאין למפלגה שלו לא את תיק הביטחון, לא את האוצר, לא את המשפטים, לא החינוך ולא הפנים. הגיע הזמן לשים סוף לכל המפלגות הקטנות. לחזור לימים של בגין, של מפלגה גדולה עם יכולת ניהול. אני מקווה שיהיה כך אחרי הבחירות ונוכל להקים ממשלה יציבה ולא ממשלה שכל מפלגה יכולה לסחוט".

סיקורים נוספים

Bleisure זו כבר לא מלה גסה- אלי כרמון וענת זך

"רק ב-2019 היו יותר מ–14 מיליון דקות איחור של טיסות בעולם"

צ'ק-אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון - אביה מזרחי־מגן מנכ"לית רשת מלונות פתאל ישראל

"70% ממנהלי הנסיעות מתוסכלים מכלי ההזמנות"

"עתיד התיירות הוא סביב הנוסעים עצמם, בינה מלאכותית ופרסונליזציה"

"Wizz Air תטיס 100 מיליון נוסעים בשנה"

מנכ"ל משרד התיירות: "צריך תחבורה ציבורית 24 שעות, כמה ימים? העם יחליט"

יריב לוין נגד גנץ: "אני אף פעם לא מצליח להבין האם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

בוועידת Innovation in Business Travel של המחלקה המסחרית של TheMarker תקף שר התיירות את יו"ר מפלגת כחלון לבן, אבל לא פסל ישיבה עם מפלגתו באותה ממשלה. "אני לא חושב שנכון להיכנס לעניינים של הרכבת ממשלה. אנחנו רוצים לקבל את אמון הציבור"

החדשנות תוביל לצמצום מספר חברות התעופה

האתגר הגדול של הנסיעות העסקיות- אורי בן ארצי, ראש תחום נסיעות עסקיות באירופה וישראל בחברת אמדאוס