fbpx
Conferences

מה הקשר בין חדשנות לעתיד הקמעונאיות?

בר מילר, מנכ"ל משותף, ריטייל סופט

האם 2017 היתה השנה הגרועה ביותר בהיסטוריה של הקמעונאות בארה"ב? התשובה לשאלה הזאת אינה פשוטה. מצד אחד, בשנה זו נסגרו 9% יותר חנויות מאשר במיתון שהתרחש ב-2008, בין היתר בהשפעת המסחר האלקטרוני, ומצד שני, יש נתונים שמראים כי סך המכירות ב-2017 בקמעונאות הפיזית בארה"ב צמחו ב-2.5%.

אין ספק שענף הקמעונאות בכל העולם עובר שינוי מהותי — בעולם הדינמי והקצבי של היום, עם ריבוי ערוצי התקשורת, הפלטפורמות, האפליקציות והאפשרויות הרבות לקנייה מקוונת, הרשתות הקמעוניות מתמודדות עם לא מעט אתגרים וקשיים. כך למשל, הן צריכות לדעת לסנכרן את כל המידע שזורם בסניף וברשת כדי לראות את התמונה הכוללת, לנהל ולייעל את הקשר עם העובדים, לשלוט במשימותיהן, למקסם את תפוקת כוח האדם ולשפר את חוויית הקנייה והשירות.

איך מתמודדים עם כל האתגרים האלה? על דבר אחד אין מחלוקת — שימוש בפתרונות טכנולוגיים הוא האמצעי החשוב ביותר כדי להתייעל, להגדיל את המכירות, לשפר את חוויית הלקוחות ולחבר בין הערוצים השונים.

עסקים מצליחים הם אלו שלא חוששים מחדשנות ומאמצים אל חיקם טכנולוגיה מתקדמת לפני כולם. עסקים אלה חוזים את הבעיות העתידיות ומקדימים להן פתרונות, עוד לפני שהבעיה הגיעה אל פתחם של לקוחות הקצה.

מכשירי הנייד והטאבלט הם הערוצים המובילים בימינו בתקשורת עם הלקוח ואף בתוך הרשת, בין העובדים, והחוכמה היא לתעל אותם לתקשורת טובה ויעילה יותר.

כך למשל, בחברת Retailsoft שמתמחה בפתרונות טכנולוגיים לרשתות קמעוניות מובילות, פתחנו מערכת לארגונים ולרשתות שמאפשרת לבצע פעולות, לדרבן עובדים, לקבל מידע על מלאי, מבצעים, מצב המכירות והעובדים בכל סניף והכל בזמן אמת דרך המחשב, הטאבלט וגם באפליקציה. המערכת, העונה לשם Mybranch, מרכזת בתוכה גם את כל תחום התקשורת בין העובדים בצורה ידידותית למשתמש ומייתרת את השימוש בריבוי מערכות תקשורת. ל–Mybranch יש יכולת לקשר גם בין המסחר האלקטרוני לחנות הפיזית באמצעות תיעוד, מעקב, בקרה ועדכון הלקוח, מרגע ההזמנה באתר או באפליקציה ועד הגעת המשלוח לסניף.

בעזרת מערכת זו ומערכות נוספות שפיתחה החברה אנחנו מסייעים לחברות כמו דלתא, ללין, אירוקה, נייקי, דיסקרט, ג'נטלמן, זר פור יו, פוטלוקר, קרייזי ליין ואדידס לעשות שימוש במכשירי הנייד והטאבלט במטרה לשפר ולייעל את התקשורת בין העובדים בתוך הרשת ועם הלקוחות — מה שמוביל לשיפור איכות השירות, וכפועל יוצא להגדלת היקף המכירות.

 

סיקורים נוספים

"צריך לתת לציבור חנויות חכמות"

שלמה מעוז, יועץ פיננסי כלכלי, מסביר איך אפשר להפוך את הקניון למרכז שעשועים לכל המשפחה: "ייאלצו להיכנס לקניון שירותים שיש במתנ"סים, כמו ריקודי עם"

שם המשחק - "רב ערוציות"

איימי ויירון, Head of Global Delivery Services, GETT

"אנחנו משתדלים לצמצם את הנטל הרגולטורי"

עו"ד מיכאל אטלן התייחס בדבריו לניסיון לצמצם את הנטל הרגולטורי על הקמעונאים תוך הגנה על זכויות הצרכנים

"אנחנו מחברים בין המוכר בחנות למנהלים"

אריק קפון, מנכ"ל משותף ב- RetailSoft

"הדרך היא להסתכל מה הלקוח רוצה ואיך להנעים את זמנו"

עולם הרכישות באינטרנט הוא האיום הגדול על הקמעונאים המסורתיים, אבל הוא גם ההזדמנות הגדולה שלהם. איך בכל זאת מתמודדים עם הזמנים המשתנים? עבור בכירי הקמעונאים בישראל התשובה מורכבת

קמעונאות בעידן דיגיטלי: נפתחה ועידת Retail

"חיובים בהוראות קבע הם יותר מטריליון שקלים"

שי פרמינגר, מנכ"ל ERN סליקת תשלומים, מסביר על הדור הבא של הצ'ק הדיגטלי

"טסקו זכתה מביטול מדף הממתקים בקופה"

שירלי קנטור, מומחית לפיתוח אג'נדה חברתית, טוענת כי למהלך שנקטה הענקית הבריטית "היה מחיר גבוה, אבל הוא יצר תמורה נהדרת: נאמנות של לקוחות לחברה"

המודל ההיברידי: פתרון לאתגרי הקמעונאות

רם יאולוס, מנכ"ל קבוצת NGG, מסביר איך ארגונים יכולים לשרוד בעולם שעובר כל הזמן שינויים

"על כל דולר בארה"ב שמותג שם על שיווק עם משפיענים הוא מקבל חזרה 6 דולרים"