fbpx
Conferences

מנכ"לי משרדי התחבורה והאוצר בוועידת התשתיות של המחלקה המסחרית של דה מרקר

הפרויקטים הגדולים ביותר, וגם הסוגיות הכלכליות הבוערות ביותר נמצאים בתחום התשתיות ובהם תעסוק הוועידה הקרובה של המחלקה המסחרית של The Marker נפתחה הבוקר,  במלון דן פנורמה בתל אביב. במרכז הוועידה יעמוד ראיון של מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל, שתענה על השאלות הקשות בנושא הרכבות, הפקקים והבטיחות בדרכים.

משתתף בכיר נוסף בוועידה יהיה מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, שיתייחס בשיחה עם הפרשן הכלכלי של "הארץ" נחמיה שטרסלר לסוגיות שעל סדר היום. ראש אגף תקציבים באוצר, שאול מרידור, ישוחח עם העיתונאי מתן חודורוב.

את הוועידה פתחה עו"ד תמי פירון, שותפה בכירה וראש מחלקת נדל"ן, תשתיות ומימון פרויקטים במשרד מ. פירון ושות'. בדיון על פתרונות תחבורה מתקדמים בישראל ישתתפו אסף וסרצוג, רכז תחבורה באגף תקציבים, משרד האוצר; יוסי דסקל, מנכ"ל בומברדייר ישראל; צחי גולן, מנהל חטיבת התחבורה בסימנס ישראל; אופיר קרני, סמנכל הכספים בקבוצת דן ומנכ"ל דן קפיטל; אינג' טלי לוי, מאגף התנועה, מינהל בינוי ותשתיות בעיריית תל אביב וגיא שר , סמנכ"ל פיתוח עסקי מחברת VIA .

בוועידה ישתתף גם Pablo juan, מנהל חטיבה בחברת Stadler Rail Valencia S.A.U, שידבר על רב-תכליתיות ושימושיות של קטרים ורכבות מודרניות במענה לאתגרים בתחבורה המסילתית. שרון קדמי, מנכ"ל אלסטום ישראל, ידבר על חדשנות ויצירתיות בתחבורה. ו Gerhrd Paal ראש חטיבת שירותי הדיגיטל בחברת סימנס העולמית אשר ידבר על השפעת השירותים הדיגיטליים, על העתיד של הרכבות בעולם .

שני דיונים יוקדשו לסוגיית מימון הפרויקטים. אורן כהן, מנהל מוצרי מימון מורכבים בבנק הפועלים ידבר על הנושא ולאחר מכן יתקיים דיון בשאלה "האם החסם לביצוע פרויקטים הוא מימון?", בהשתתפות נחמיה קינד, סגן בכיר לחשב הכללי במשרד האוצר; עו"ד תימור פסו, שותף במחלקת נדל"ן, תשתיות ומימון פרויקטים במשרד מ. פירון ושות'; ליאור מנצר, מנהל יחידת מימון פרויקטים בבנק הפועלים; רות לוי, מנהלת מערך אשראי עסקי במגדל חברה לביטוח בע"מ; עמית בירמן, CFO שפיר הנדסה; וגבי לוי, מנכ"ל אשטרום זכיינות.

יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, אשל ארמוני, ידבר על השינויים והחידושים בנמל. מיכאל ביטון, ראש המועצה המקומית ירוחם ומייסד מועצת הנגב יפתח את הפאנל בנושא הפערים בין המרכז לפריפריה. בדיון, בהנחיית העיתונאית אורלי וילנאי, ישתתפו גם ד"ר חנא סוויד, יו"ר המרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי; עו"ד סיון אטיאס, שותפה במחלקת נדל"ן, תשתיות ומימון פרויקטים, במשרד מ. פירון ושות'; אורסאן סלמאן סמנכ"ל הכספים בקבוצת עפיפי ועוזי לוי, מנכ"ל "דירה להשכיר".

סיקורים נוספים

"שר התחבורה סלל אוטוסטרדה לעיר הבה"דים - אבל שכח את ירוחם"

ראש המועצה המקומית היוצא של ירוחם, מיכאל ביטון, תקף בחריפות את הממשלה בוועידת התשתיות: "אומרים לנו שיביאו רכבות וכבישים לירוחם. אבל רכבת וכביש לא מביאים אף תושב לירוחם. מה שמביא תושב לירוחם זה חינוך, מתנ"ס, רחוב נקי"

"מבטיחים לספק מערכת רכבות עם 100% זמינות"

ג'ראר פאל, מנהל מכירות לשירותים דיגיטליים בסימנס, על הדרך להביא את רכבת ישראל לאיחור מצטבר של עד עשר דקות בשנה

"בתחבורה אנחנו רגע לפני משבר דרמטי כמו משבר הדיור"

שאול מרידור, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אמר בוועידת התשתיות כי סוגיית התחבורה בישראל לא טופלה מספיק על ידי הממשלה בשנים האחרונות. "הפקקים שיש היום יהיו זיכרון מתוק ורחוק לעומת מה שצפוי לנו"

אל תצאו מהקופסה, תיצרו קופסה חדשה

שרון קדמי, מנכ"ל אלסטום ישראל, על הצורך לשלב בין חדשנות ליצירתיות: "גם כשאנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד, אנחנו רוצים להיות שם ולקחת חלק בשיפור העולם"

"תשתיות התחבורה במשבר עמוק"

מנכ"ל האוצר שי באב"ד הבהיר בוועידת התשתיות כי אין בכוונת שר האוצר לפרוץ את התקציב בשנת בחירות: "כחלון הצליח להביא לכך שכל החלטה של שר מעל עשרה מיליון ש"ח, כולל רה"מ, צריכה לקבל את אישורו קודם"

האם הקטר ההיברידי/דואלי הכי חזק מתקרב לישראל?

פאבלו חואן, מנהל מכירות בחברת הרכבות השווייצית סטדלר, הסביר בוועידת התשתיות על הדגם החדש של הקטר הדו תכליתי של החברה

האינטרנט של הרכבות

אדוארדו טאפיה, מנהל לקוחות באלסטום

"שוק המימון לתשתיות מתפוצץ - צריך גוף שיעשה סדר"

שוק המימון לתשתיות בישראל נהנה מצמיחה וכניסה של גופים חדשים כמו בנקים זרים וקרנות חדשות מהארץ ומהעולם • בפאנל המימון של ועידת התשתיות דנו בכירי תחום המימון בישראל בחסמים ובבעיות שעמם מתמודדים גופים מממנים של פרויקטים גדולים • "לכל אחד מהגופים יש תורה שונה וכל אחד מהם משנה את תורתו ממכרז למכרז"

מי האיש שהבין שהזיזו את המכולה שלו?

אשל ארמוני, יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, הסביר בוועידת התשתיות איך משבר הפרטת הנמלים מתקרב לפתרון – ומה הנכס החשוב ביותר בשירות הציבורי, שמאפשר לפתור סכסוכי עבודה שמכבידים על הציבור כולו

"הממשלה השקיעה בתשתיות חצי מהסכום שתקצבה. זה נזק גדול למשק"

עו"ד תמי פירון, שותפה בכירה במשרד מ.פירון ושות', הציגה בוועידת תשתיות ישראל נתונים על חוסר ההשקעה בתשתיות בישראל: "בעוד שבישראל נוסעים 2,000 כלי רכב על כל ק"מ כביש, בעולם נעים 600 מכוניות על כל ק"מ. מצב התשתיות שלנו בכי רע", אמרה פירון, ראש מחלקת נדל"ן תשתיות ומימון פרויקטים במשרד.