fbpx
Conferences

מנכ"ל משרד התיירות: "צריך תחבורה ציבורית 24 שעות, כמה ימים? העם יחליט"

אמיר הלוי טען בכנס חדשנות בתיירות לעסקים כי השלטון הציבורי מקשה על ההשקעות של המשרד בענף: "יש ערים שיש בהן שיפור גדול, ולעומתן כאלה שאין שיתוף פעולה"

"אנחנו מאוד לא שבעי רצון מרמת המוצר התיירותי" — כך אמר מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי בכנס חדשנות בתיירות בכנס חדשנות בתיירות בשיתוף TheMarker Label ודיזנהאוז BTC. "אנחנו מתקצבים, אבל הרשויות צריכות לתחזק. יש ערים שיש בהן שיפור גדול כמו עכו, אילת, תל אביב וירושלים, בעיקר בעיר העתיקה. לעומת זאת, בערים כמו נצרת וטבריה ראינו שאין שיתוף פעולה. בחמש השנים האחרונות לא ראינו שהכספים שהשקענו שם יחזיקו מעמד. בטבריה מאות מיליונים הלכו לפח. האתגר הגדול של המדינה הוא השלטון המקומי, שלא בכל מקום יכולים לנהל.

תייר שמגיע לארץ לא יכול לנסוע בשבת. זה יכול להשתנות? איפה אתם עומדים בעניין הזה?
"יש בחירות בקרוב והעם יחליט. ברור שהתיירות זקוקה לתחבורה ציבורית, 24 שעות. כמה ימים? העם יחליט".

בנוגע לטיסות הבינלאומיות לאילת אמר הלוי שסוגיית המשך התמריצים לחברות התעופה הזרות תוכרע בימים הקרובים. "המלונאים הפסיקו לשלם בשנה שעברה, והאחריות שלנו הובילה לכך שלקחנו על ממשלת ישראל, על משלמי המסים, 100% מימון לתמרוץ הטיסות. זה עשרות מיליוני שקלים בשנה. זה מקובל, השכנים שלנו בעקבה עושים את זה. ברמה הלאומית, אילת בנויה רק על תיירות וצריך לבנות מנועי צמיחה נוספים. אבל בגלל המצב הזה, אנחנו עושים הכל כדי שזה יימשך".

אתה מאיים להפסיק לתקצב את בתי המלון באילת?
"אילת היא פוטנציאל גדול כמנוע צמיחה ענק לישראל. זה אתגר ענק כי 80% מהכלכלה בה היא סביב התיירות. צריך לעשות הרבה יותר. משרד התיירות לא חיכה ולא ברחנו מאחריות. זו עיר שזקוקה לנו. עשינו כמה פעולות שגרמו לשינוי דרמטי בכמות התיירים. אנחנו סבורים שהמלונאים יכולים לעשות הרבה יותר. צריך לבנות סביב אילת אטרקציה אחת גדולה. גם העירייה והמלונאים צריכים לראות מה עושים כדי שלתייר שמגיע יהיה מה לעשות חוץ מלבלות בים. חוץ מזה, אנחנו מפתחים את התיירות המדברית".

מדינות אחרות משקיעות בהבאת תיירות עסקית ותיירות כנסים, מה אתם עושים?
"נתנו רשת ביטחון לכל מארגני הכנסים. אנחנו רואים גידול משמעותי, אבל צריך להיות מחוברים למציאות. זו תעשייה ענקית, פוטנציאל ענק. מיליארד וחצי תיירים בשנה מסתובבים סביב התעשייה, אנחנו לא מגרדים את הקצה. אבל יש בעיית תשתיות. אנחנו אחת המדינות היחידות שאין בה מלון בשדה התעופה, אבל שמנו את זה לעצמנו כמטרה".

סיקורים נוספים

"נותנים פתרון לשוק שרק מתחיל להבין את הסייבר"

צ'ק־אין ללא קבלה, שירות חדרים דרך אפליקציה ותרבות פנאי במלון

האתגר הגדול של הנסיעות העסקיות- אורי בן ארצי, ראש תחום נסיעות עסקיות באירופה וישראל בחברת אמדאוס

סוכן הנסיעות לא ייעלם

יריב לוין נגד גנץ: "אני אף פעם לא מצליח להבין האם הוא קם על הצד הכחול או הלבן"

בוועידת Innovation in Business Travel של המחלקה המסחרית של TheMarker תקף שר התיירות את יו"ר מפלגת כחלון לבן, אבל לא פסל ישיבה עם מפלגתו באותה ממשלה. "אני לא חושב שנכון להיכנס לעניינים של הרכבת ממשלה. אנחנו רוצים לקבל את אמון הציבור"

"עתיד התיירות הוא סביב הנוסעים עצמם, בינה מלאכותית ופרסונליזציה"

החדשנות תוביל לצמצום מספר חברות התעופה

בשורה חדשה לעולם התעופה: מטוס הנוסעים החשמלי הראשון- אביב צידון, יו"ר ומייסד שותף ב–Eviation Aircraft: "מטוס נוסעים המופעל בחשמל יוביל להפיכת מטוסים קטנים לכלי תחבורה של כולנו"

"רק ב-2019 היו יותר מ–14 מיליון דקות איחור של טיסות בעולם"

שחר מרקוביץ', סמנכ"ל דיגיטל ומחשוב אל על, מתאר את השינויים הדרמטיים שעוברת החברה, שיפור חוויית הלקוח באמצעות בינה מלאכותיות וצורת עבודה של סטארט־אפ