fbpx
Conferences

שם המשחק – "רב ערוציות"

איימי ויירון, Head of Global Delivery Services, GETT

היום זה כבר ברור לכולם, היכולת שלנו כבני אדם לדחות סיפוקים הולכת ומצטמצמת. אנחנו מתרגלים לקבל את מה שאנחנו רוצים בלחיצת כפתור, תוך זמן קצר. הכיוון שבו העולם צועד הוא לאפשר ללקוח לרכוש מוצרים ושירותים בדרך שנוחה לו, ולמי שיעמוד בקצב ויוכל להציע ללקוחות שירות כזה צפוי ככל הנראה עתיד מזהיר.

החברות בעולם הקמעונות מכירות בשינויים הבלתי פוסקים בסביבתן הביתית שמתחדשת כמעט בכל יום. נדמה שרק אתמול אימצנו את כל החידושים האפשריים שהביאה איתה מהפכת האונליין שופינג, והנה חידוש נוסף מתדפק על דלתות עולם הקמעונאות ומבטיח קידמה וחלוציות לאלה שיאמצו אותו – ה"אומניצ'אנל" כבר כאן.

האומניצ'אנל, שמכונה גם "רב ערוציות", הוא ללא ספק אחד המונחים החשובים שכדאי לאמץ בשנה הקרובה. הוא מתייחס ליכולת של ארגון לא רק להציע ללקוחותיו שירות במספר פלטפורמות ואופנים, אלא גם להיות מסוגל לחבר בין הערוצים השונים האלה כדי להגיש לכל לקוח את השירות הנכון לו ביותר. בעולם שבו חוויית משתמש היא כבר לא מונח השמור לגולשים באתרי אינטרנט בלבד, השימוש ב"רב ערוציות" יכול לאפשר לחברה לא רק לתת שירות ברמה הנדרשת, אלא גם כזה שיכול להיות אפקטיבי.

ברור לכולנו ששוק האונליין הולך ותופס תאוצה ובמקרים מסוימים גם מאיים להשתלט לחלוטין על ענפים קמעונאיים. יישום רב ערוציות יכול לתת לבית העסק הפיזי שלכם את האפשרות לתת שירות מהיר, עם משלוחים מיידיים עד בית הלקוח, באופן שיכול לתמוך באתרי האונליין ולתת שירות ופרסונליזציה באיכות דומה. איך זה יכול לבוא לידי ביטוי בפועל? דוגמה פשוטה היא למשל לאפשר ללקוח לקבל שליחות מהירה מהחנות הפיזית ישירות הביתה, ממש כמו אם היה מזמין באתר שלכם.

דוגמה מורכבת יותר יכולה להיות למשל טכנולוגיית סקאן&גו (או בעגה המקומית – סרוק וסע). רתימת אפליקציית סריקת הקודים לממשק הלוגיסטי של העסק מייצרת אפשרות מעניינת להקטין דרמטית את גודל החנות ואת המלאים המוחזקים בסניפים. השימוש בסקאן&גו מעניק ללקוח חוויית רכישה דיגיטלית שבה הוא עובר בחנות מיוחדת שבה עומד על המדף רק מוצר אחד מכל סוג. הלקוח סורק במכשיר הסלולרי שלו את המוצר ומחזירו למקום. בתום הביקור יכול הלקוח לשלם בקופה או לשלם ישירות במכשירו וסל הקנייה יישלח ישירות לביתו. מאחר שהמוצרים לא עוזבים את החנות, אין צורך להחזיק מלאי מקומי ולשלם שכירות על מחסן וגם עלויות השינוע אל הסניפים נחסכות, כל זאת תוך מתן חוויית קנייה ושירות טובים יותר.

אם יכולנו להמליץ לכם על קונספט אחד שכדאי לכם להכניס לעסק ב-2019, הוא יהיה אומניצ'אנל. תנו ללקוח את החוויה שהוא מחפש במיידיות שהוא מצפה לה והדרך להצלחה סלולה.

סיקורים נוספים

"ייבוא מוצרים ללא מע"מ מייצר אפליה בלתי סבירה"

עו"ד אוריאל לין תקף בוועידת Retail של המחלקה המסחרית של The Marker את המדיניות הכלכלית של הממשלה, שלטענתו מפלה לרעה את הקמעונאים

6 טרנדים טכנולוגיים בעולם הקמעונאות

"צריך לתת לציבור חנויות חכמות"

שלמה מעוז, יועץ פיננסי כלכלי, מסביר איך אפשר להפוך את הקניון למרכז שעשועים לכל המשפחה: "ייאלצו להיכנס לקניון שירותים שיש במתנ"סים, כמו ריקודי עם"

"כשאגיע לשיא יכול להיות שאחפש לשרת במקום אחר"

"מה שחסר היום שהקופה תהיה מחוברת למדף" - רמי לוי ויפית אטיאס לוי בשיחה עם קרן מרציאנו

"אנחנו משתדלים לצמצם את הנטל הרגולטורי"

עו"ד מיכאל אטלן התייחס בדבריו לניסיון לצמצם את הנטל הרגולטורי על הקמעונאים תוך הגנה על זכויות הצרכנים

הפתרונות שיוציאו את ענף האופנה מהמשבר

אילן רדו, RFKeeper VP Product

המודל ההיברידי: פתרון לאתגרי הקמעונאות

רם יאולוס, מנכ"ל קבוצת NGG, מסביר איך ארגונים יכולים לשרוד בעולם שעובר כל הזמן שינויים

"הדרך היא להסתכל מה הלקוח רוצה ואיך להנעים את זמנו"

עולם הרכישות באינטרנט הוא האיום הגדול על הקמעונאים המסורתיים, אבל הוא גם ההזדמנות הגדולה שלהם. איך בכל זאת מתמודדים עם הזמנים המשתנים? עבור בכירי הקמעונאים בישראל התשובה מורכבת

כך אפשר להציל את הריטייל בישראל

איך נתגונן מפני המהפכה שאמזון הולכת להביא איתה? לאלעד גולדנברג יש כמה טיפים חשובים

"מדובר ב-90% חיסכון במחיר שאנחנו משלמים על הפנסיה שלנו"

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, מסביר על המהפכה הגדולה בפנסיה ואיך היא משפיעה על המעסיקים ועל הצרכנים