fbpx
Conferences

Meet the HR Startups

פלטפורמה למיפוי וניהול כשירויות העובדים

"במאה ה-21 ברור מעל לכל ספק שתהליכי כח אדם המבוססים על נתונים מניבים תוצאות עסקיות טובות יותר", אמר אתמול אריק ולדמן, מנכ"ל GleanLabs בכנס HRevolution."כשמדובר בתהליכים ארגוניים כמו: תכנון כוח אדם, ציוות לפרויקטים, ניהול קריירה וניוד עובדים, לנתונים אודות כשירויות העובדים (היכולות, הידע, והניסיון), משמעות עצומה, והם מהווים חלק אינטגרלי בהליך קבלת ההחלטות בתחום כוח האדם".

לדבריו, למרות זאת, ארגונים גדולים מתקשים בזיהוי כשירויות עובדיהם. החסך במידע זה הופך תהליכים אלו ל"ניחוש מושכל" במקרה הטוב, הפוגם בהתנהלות הארגון, גורם לירידה בפריון העבודה, לנטישת עובדים מוגברת, ולחסמים בשיתוף מידע פנים ארגוני באופן יעיל (information silos).

"גלין לאבס מספקת פתרון לבעיה זו בדמות גלין – פלטפורמה אוטומטית למיפוי וניהול כשירויות העובדים. גלין ממפה באופן אוטומטי את היכולות, הידע, והניסיון של עובדי הארגון ע"י התממשקות למערכות האופרטיביות, שנמצאות בשימוש יום יומי של העובדים. המערכת יוצרת שכבת נתונים  נרחבת ומבוססת ראיות אודות הכישורים והיכולות של כל עובד ובכך מאפשרת קבלת החלטות מבוססת נתונים בארגון".

הרשתות  שמניעות את הצלחת העובדים

"ארגונים משקיעים משאבים לא מבוטלים בפיתוח ההון האנושי, אבל במאה ה-21, זה לא מספיק", אמרה מיכל גרדשטיין, פסיכולוגית ארגונית ומייסדת סטארלינקס בכנס HRevolution של TheMarker, המחלקה המסחרית, "הון אנושי איכותי הוא הבסיס הנדרש לכל חברה שרוצה לשגשג, אך מחקרים מצביעים על גורם אחר המשפיע אף יותר על ההצלחה הארגונית". בהרצאה הזמינה גרדשטיין את המשתתפים להרכיב משקפיים רשתיות שחשפו את הגורם הבלתי נראה המשפיע על הצלחה, על יצירתיות ועל שביעות רצון העובדים – ההון החברתי ברשת הקשרים האישית של כל אחד מאנשי הארגון שמייצר הזדמנויות מגוונות ללמידה, לחדשנות ולקבלת החלטות. לדבריה, השקעה בהון החברתי של העובדים יכולה לייצר קפיצה בפרודוקטיביות ובחדשנות. "'הון חברתי' מכיל שלושה אלמנטים משמעותיים: מבנה רשת הקשרים, איכות הרשת והמשאבים המגוונים שמכילה הרשת. שלושת האלמנטים הללו משרטטים את מפת ההון החברתי שלנו. עד כה, בארגונים, מפת ההון החברתי הזו היתה בלתי נראית, אבל כיום באמצעות סטארלינקס, כל אחד בארגון יכול לקבל מפה של ההזדמנויות ושל החסמים שהרשת שלו מייצרת עבורו ולפעול לפיתוח ההון החברתי שלו".

העתיד של סביבת העבודה בהייטק

”הרובוטים יהיו משרתים שלנו ואנחנו נעסוק בניהול ופיקוח”, "סירי תתבגר ותהפוך לפסיכולוגית קלינית", "מקלדת ועכבר יהיו מוצגים ארכיאולוגיים".

אלו רק חלק מהתשובות של מאות אנשי ונשות הייטק שהשתתפו בסקר שערכה חברת see.V על עתיד סביבת העבודה בהייטק. מרב לייפר, מנכ"לית חברת see.V, המתמחה בגיוס טאלנטים בתחומי התוכנה לסטארטאפים ולחברות הייטק, הציגה אתמול בכנס HRevolution של TheMarker, המחלקה המסחרית את תוצאות הסקר, ובחנה שורה של תרחישי מדע בדיוני על סביבת העבודה העתידית. הסיפורים מציגים תחזיות אופטימיות, פסימיות ולעתים משעשעות של העובדים והעובדות בהייטק בנוגע לעתיד סביבת העבודה בהייטק: השילוב המתקרב בין בינה מלאכותית לעובדים בשר ודם, המשרד הביתי שהולך וצובר תאוצה, אוטופיות ודיסטופיות, שאטלים לירח, שכפולים דיגיטליים, רובוטים אמפתיים, מדפסות מזון ורחפני מזון. "תרחישי המדע הבדיוני העולים מן הסקר מכינים אותנו לאתגרי המחר בתחום ה-HR: האם נצטרך להכין חבילת הטבות למשרד הביתי? איך נפקח על צוות שמשלב רובוטים ועובדים בשר ודם? אלה הן רק חלק מהשאלות שנצטרך לתת להן מענה".

WOO

הדור הבא של חברות ההשמה

"בחברות השמה מסורתיות בלתי אפשרי לשמור על קשר מתמשך עם המועמדים לאורך זמן והן במרדף מתמיד אחרי מועמדים חדשים. מנגד, בכל פעם שמועמדים מחפשים עבודה, הם מתחילים מאפס, אין ליווי לאורך הקריירה וזה מרתיע אותם להיות בסטטוס של 'מחפש עבודה'", כך הסביר אתמול לירן קוצר, מנכ"ל ומייסד שותף, בחברת Woo.io בכנס HRevolution של TheMarker, המחלקה המסחרית.

לדבריו, 60% מהעובדים כיום הם "פאסיביים" – לא רע להם בתפקיד הנוכחי אבל הם מתחילים לחשוב על התפקיד הבא ומצב השוק. חברות השמה לא נותנות מענה למצב והתעורר הצורך להקים את הדור הבא של חברות השמה.

" Woo.io פיתחה טכנולוגיה מבוססת AI ו-Machine learning, שמשמשת כהד-האנטר וירטואלי. הייחוד שלה הוא בפנייה למועמדים הפאסיביים וביצירת מעורבות ארוכת טווח עם המועמדים. הקשר נשמר לאורך כל הקריירה, הם יכולים לנטר את מה שקורה בחוץ ויודעים את ה-Market Value שלהם, מבלי לסכן את עבודתם הנוכחית", מסביר קוצר.

"Woo.io פועלת בישראל ובארה"ב, עשרות אלפי מועמדים רשומים למערכת, מעל 500 חברות מגייסות באמצעותה, ויש לה מאגר של עשרות אלפי טאלנטים".

לבחור את הטאלנט לארגון בטאץ' אחד

"הפלטפורמה העסקית שמבוססת על בינה מלאכותית, מנתחת נתונים אישיים ומחברת בזמן אמת בין המעסיקים למחפשי העבודה, תוך חסכון וייעול תהליכים פנים ארגוניים", אמר אתמול גיא סלמן, מנכ"ל משותף בחברת Higher you, בכנס HRevolution של TheMarker, המחלקה המסחרית. לדבריו, הפלטפורמה מאפשרת לארגונים ולחברות להגיע לטאלנטים שמתאימים לארגון תוך זמן קצר. המערכת מנטרת ומנתבת עובדים שרוצים לעבוד בחברה ושמה אותם במרכז, מנתחת את האישיות והניסיון שלהם ומחלצת את המידע המתאים מבין אלפי מחפשי עבודה. המעסיקים יכולים להתרשם מהפרופיל, מהניסיון המקצועי, מהאישיות וגם מהכישורים של המועמד. הפלטפורמה מאפשרת גם לצפות על המסך בראיון וידיאו עם אינטראקציה אנושית מלאה ולהתרשם מהמועמד עוד לפני הפגישה איתו. "המעסיקים שעובדים עם Higher you ייהנו מעלויות גיוס נמוכות עם ערך מוסף", מסכם סלמן ומבטיח שבעתיד הקרוב נראה גם אווטרים (מראיינים וירטואלים) שיבצעו את הראיונות עבור המעסיקים על פי דרישתם, ודמויות וירטואליות שיסייעו גם לאלה שמחפשים עבודה.

לתקשר עם העובדים בקלות ובנוחות

"75% מהעובדים בארגונים גדולים נמצאים באינטראקציה עם תוכן וידאו ארגוני לפחות שלוש פעמים ביום והמספר הזה צפוי לגדול בשנים הקרובות". את הנתונים האלה של מכון המחקר גרטנר, הציג אתמול שי וולקומיר, מנכ"ל fleeq, בכנס HRevolution של TheMarker, המחלקה המסחרית. לדבריו, אין ספק שעדיף לתקשר עם עובדים, לקוחות ושותפים בעזרת וידאו ולא בשיטות "היבשות" והשכיחות הקיימות כיום כמו מצגות, תמונות ומסמכי PDF.

"פליק המציאה מחדש את הווידאו הארגוני כך שסרטון הסבר יהיה פשוט ליצירה כמו מצגת. הטכנולוגיה הייחודית מאפשרת שליטה ושינוי מרחוק של תוכן הוידאו, מעקב אודות התקדמות הצופים ותרגום חי לעד 40 שפות בזמן אמת, בענן הפרטי של הארגון", הוא מוסיף כי "פליק הגדירה מחדש את המונח 'וידאו לכולם', ללא עלויות מנופחות, ללא כישורים וכלים מיוחדים. הפתרון מספק מענה לכלל התקשורת הפנים ו/או החוץ ארגונית באופן ויזואלי, קל, מהיר ואישי".

כיום למעלה מ-10,000 צוותים עושים משתמשים בפלטפורמה בעיקר לרשתות ידע ארגוניות כמו תדרוך שותפים עסקיים, הכשרת עובדים חדשים, הדרכות רגולציה ועדכוני חברה שבועיים.

השיטה שתסייע לעובדים להישאר מחוברים

"בשנים האחרונות אנחנו מסייעים לחברות בארץ ובעולם ליצור מרחב וירטואלי בו העובדים והמנהלים אוהבים לקחת חלק ולשפר את עצמם ואת החברה. הכי חשוב זה להשתמש בכלים שהעובדים רוצים להשתמש בהם", הסביר אתמול עידן שם טוב, שותף-מייסד ומנכ"ל Eloops, על הפעילות של החברה בכנס HRevolution. לדבריו, יש המון פתרונות טכנולוגיים לתקשורת פנים ארגונית, אבל לכולן אתגר דומה — קשה לגרום לעובדים להישאר מחוברים לאורך זמן. לשם כך פיתחה החברה את "פירמידת ה-Engagement":

שכבה ראשונה — קיום הצרכים הבסיסיים של העובד במתכונת ״שירות עצמי״, הכוללת את הכלים, המידע והמשאבים הנחוצים לו כדי להצליח בתפקיד.

שכבה שניה — תקשורת ומסרים על הנעשה בחברה, הרשמה לאירועים, שאלונים וסקרים, וכל מה שיחבר את העובד לקהילת העובדים ולחברה.

שכבה שלישית — יצירת שיאים של אנגייג'מנט באמצעות תכנים ייחודיים שמחברים את העובדים לחוויה משותפת שמתואמת עם יעדי החברה.

לסיכום אמר שם טוב: "Eloops היא פלטפורמה שמאפשרת למנהלים להתמקד בעובדה תוך שיפור מעורבות ושביעות רצון של העובדים".

שילוב כלי שיווק דיגיטלי בעולמות הגיוס

"בעולם בו יש מחסור תמידי במועמדים איכותיים לאיוש משרות, השיטות המסורתיות אינן עונות יותר על הצורך באיתור מועמדים. כיום, יותר מ-80% מהמועמדים הם פסיביים, ונחשפים להזדמנויות בעיקר ברשתות חברתיות", אמר אתמול אוראל גלעד בכנס HRevolution של TheMarker, המחלקה המסחרית. לדבריו, הדרך היעילה ביותר להגיע אליהם היא באמצעות קידום ממומן של מודעות דרושים באותן רשתות, אבל כדי לעשות זאת בצורה מדויקת ונכונה, נדרשים משאבים רבים כמו זמן, ניסיון ותקציבים גדולים. בדיוק בגלל זה פיתחה חברת Nexcv מערכת אוטומטית לאיתור וגיוס מועמדים בכלל הרשתות החברתיות באמצעות יצירה וניהול של קמפיינים אפקטיביים. המערכת כוללת יצירת סרטון ייחודי עבור כל משרה, דף נחיתה מותאם ואיתור פרופילים מדויקים של מועמדים ברשתות.

"באמצעות מערכת המבוססת על טכנולוגיות זיהוי שפה ובינה מלאכותית, חברות מוצאות מועמדים איכותיים בזמן קצר ובעלות נמוכה, תוך כדי חיזוק מיתוג המעסיק ושיפור חווית המועמד", הסביר גלעד. "יותר מ-70% מקורות החיים שהגיעו דרך המערכת נמצאו כרלוונטיים ומדויקים".

כך תקבלו החלטות מדידות על העובדים

"המהפכה הדיגיטלית שינתה את תפיסת ההון האנושי בארגונים, שנוגס ב-70% מתקציבם הכולל. היא דורשת מארגונים לקבל החלטות מדידות ומבוססות מידע השוואתי על עובדיהם, כתנאי להישרדותם בשוק תחרותי חסר וודאות", אמרה אתמול גליה בכר, מייסדת שותפה ומנכ"לית בחברת Mensch, בכנס HRevolution. בכר הוסיפה שבפועל ארגונים רבים עדיין סובלים מהחלטות לא יעילות ומבזבוז משאבים משום שאינם מתבססים על המידע החשוב והנגיש הזה בזמן. "הדבר משול לכספת ללא המפתח המתאים לפתיחתה.  Mensch היא מערכת לניהול עובדים ומשאבי אנוש, מבוססת ענן ובינה מלאכותית — היא המפתח לכספת", הסבירה בכר את היעוד של המערכת שהוקמה על ידי מומחים בתחום משאבי האנוש. "המערכת מציפה מגמות על סמך מידע שנאסף מנקודות בחיי העובד בארגון, כמו: ניהול תיק עובד דיגיטלי, מסמכים, ניהול תהליכי משוב, היעדרויות, צ'קליסטים והודעות אוטומטיות, ומאפשרת להסיק מסקנות מושכלות ולנהל את הנכס האירגוני בצורה מיטבית שתוביל להצלחה עסקית. ארגונים שמשתמשים ב-Mensch מדווחים על עליה של כ-400% בשימוש בדאטה בתהליכי קבלת החלטות לגבי עובדים ותהליכים בחברה".

סיקורים נוספים

"בימינו, שולחן ההנהלה הפך לשולחן וירטואלי גלובלי"

בפאנל "גיוס בכירים: הסודות והמורכבויות שמאחורי הקלעים" בהובלת פול צוקר, מייסדת ומנכ"לית קבוצת נישה, דנו סמנכ"לי משאבי אנוש בהתמודדות עם התהליך המורכב: "גיוס של בכיר שלא מתאים לארגון יכול לגרום לנזק אמיתי לחברה"

"אנחנו לפני בחירות ואף אחד לא מדבר על יצירת מקומות עבודה"

פרישה נבונה בחסות המעסיק

מירה בר, מנהלת תחום פרישה וגיל שלישי, מנורה מבטחים

העובד שיודע הכל על כולם

מיטל פרסטר סלע, מייסדת ומנכ"לית PerfectaHR, במבט אסטרטגי על תפקיד הסורסר: האם הוא חוקר פרטי או תחקירן ואנליסט? לאילו כישורים הוא נזקק?

העתיד כבר כאן: תקציב הרווחה מוקדש לעובדים

נועם בוסידן, מנכ"ל ובעלים משותף בהייטקזון: הנגשה של תוכן מותאם אישית לכל עובד תגדיל את המעורבות ואת האמנות כלפי מקום העבודה

מה הסיפור שלכם? מיתוג מעסיק שמשאיר חותם

בכנס HRevolution התארחו אסף סידס ושרה אמדו סידס, בעלים ומנכ"לים leave a mark ודיברו על משיכת עובדים באמצעות מיתוג מעסיק: "צריך סיפור גדול עם משמעות"

שקיפות ואיזון בדיני עבודה

עו"ד מרים קליינברגר־אתר, ראשת מחלקת דיני עבודה, ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'

הכל אישי

טליה בונה, סמנכ''לית משאבי אנוש, סיבוס סודקסו

אומת הסטארט אפ לא מצליחה לרתום את האקדמאים הערבים

פאדי אלעוברה, מייסד ומנכ"ל שותף TALENTEAM, אמר בהרצאה בנושא גיוון כי שילוב הציבור הערבי בשוק התעסוקה מהווה תמונת ראי עגומה לשילובו בחברה כולה

"צריך לתת לעובדים אפשרות ללמוד לנגן"

"מוזיקה היא דרך להביא חדשנות לעובדים ולאפשר להם להיות יצירתיים", אמרו יעל קלופמן, שותפה ומנהלת, DRUM BASE MUSIC, ומנחה הטלוויזיה ליאון רוזנברג